Polecamy
Jak rozmieścić meble w małym salonie?
Porady domoweUrządzanie

Jak rozmieścić meble w małym salonie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Salon o niewielkim metrażu nie musi być nudny czy zagracony. Przeczytaj, jakie triki zastosować, aby optycznie powiększyć wnętrze oraz cieszyć się małym i funkcjonalnym salonem.

Wydzielenie stref o różnych funkcjach 

Przy projektowaniu salonu należy pamiętać o tym, że przestrzeń ma służyć odpoczynkowi i zapewniać komfort mieszkańcom. Dobrym pomysłem jest wydzielenie różnych stref w salonie z podziałem na funkcje, a także dokładne zmierzenie pomieszczenia. Przy ustawianiu mebli warto oddzielić kącik do relaksu od części jadalnej przy pomocy mebli, oświetlenia i starannie dobranych dodatków. Przy planowaniu aranżacji należy uwzględnić również układ okien, drzwi i gniazd elektrycznych, aby zapewnić sobie komfort korzystania z urządzeń multimedialnych. Wybierając miejsce, w którym postawisz telewizor, weź pod uwagę światło słoneczne, które mogłoby świecić wprost na ekran. Warto zadbać o to, aby miejsce pracy czy nauki było dobrze oświetlone naturalnym światłem. 

Wybór odpowiednich mebli

W niewielkim salonie dobrze sprawdzą się meble modułowe, a także wielofunkcyjne. Jeśli chodzi o sofy, to warto postawić na miękkie, zaokrąglone bryły na smukłych, drewnianych nóżkach, które zajmują mniej miejsca niż klasyczne kanapy i wprowadzają do wnętrza klimat retro. Warto wybierać niskie umeblowanie, które nie jest przytłaczające dla wnętrza, nie ogranicza dopływu światła ani nie utrudnia przemieszczania się po pokoju dziennym. Alternatywą dla klasycznej sofy w strefie wypoczynkowej mogą być dwa mniejsze, stylowe fotele na cienkich nóżkach, które mają w ofercie meble Bydgoszcz. W pokoju dziennym warto zastosować meble o prostych formach i niezbyt masywnej konstrukcji, które będą dawały poczucie lekkości i sprawią, że przestrzeń będzie łatwiejsza do utrzymania w porządku. Sofa lub zestaw wypoczynkowy może zostać podsunięty pod ścianę lub postawiony na środku pomieszczenia, co pozwoli oddzielić część wypoczynkową od jadalni. W niewielkim pokoju dziennym należy zadbać również o różne miejsca do przechowywania, które ułatwią utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Rozmaite pufy ze schowkami, stoliki kawowe z półką czy fotele z pojemnikiem na pościel zapewnią dodatkowe miejsce na ulokowanie przedmiotów.

Salon w jasnych kolorach 

W pomieszczeniach o niewielkim metrażu dobrze jest zadbać o spójność kolorystyczną oraz ograniczyć dodatki do minimum. W pokoju dziennym dobrze sprawdzą się biele, szarości oraz odcienie pastelowe, a także lekko połyskujące i odbijające światło wykończenia mebli. Jasne barwy optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze, dzięki czemu są rekomendowane do niewielkich pomieszczeń. Minimalistyczna aranżacja może zapewnić poczucie większej przestrzeni i uporządkowania, ale jeśli nie jesteś miłośnikiem tego typu stylistyki, to warto przełamać ją przy pomocy fotela lub sofy w energetyzującym kolorze. Urozmaiceniem aranżacji mogą być również lustra, które pozwalają doświetlić mieszkanie i sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie łyżwy dla dziecka wybrać? Które najlepsze?
Jakie łyżwy dla dziecka wybrać? Które najlepsze?
Chcesz nauczyć dziecko jazdy na łyżwach? Oto cechy najlepszego sprzętu na początek.
Czy można mrozić czereśnie?
Czy można mrozić czereśnie?
Uwielbiasz czereśnie? Zachowaj i smak i spróbuj zamrozić je, aby wykorzystać do dań nawet zimą.
Jak odnowić stary kredens?
Jak odnowić stary kredens?
Chcesz odnowić stary kredens? Przeczytaj, jak to zrobić.
Ostatnie wpisy