Polecamy
Okulary do komputera – na co zwrócić uwagę?
Uroda i zdrowie

Okulary do komputera – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem negatywnie wpływa na oczy. Jednym ze sposobów na ich ochronę jest noszenie specjalnych okularów do komputera. Sprawdź jak wybrać odpowiednie dla siebie.

Powłoka antyrefleksyjna

Jest to bardzo przydatna opcja do pracy przy komputerze. Dzięki niej zmniejszysz odblaski świetlne, co ułatwi pracę przed monitorem i za razem zmniejszy zmęczenie oczu.

Odblaski świetlne to efekt, który powstaje, gdy światło odbija się od powierzchni soczewki. W przypadku okularów do komputera, odblaski mogą pochodzić od ekranu monitora, światła dziennego, a nawet sztucznego oświetlenia w pomieszczeniu. Odblaski te nie tylko wpływają negatywnie na jakość widzenia, ale również mogą powodować podrażnienie oczu i bóle głowy.

Powłoka antyrefleksyjna na soczewkach okularów zmniejsza odblaski świetlne poprzez absorbowanie części światła odbijającego się od powierzchni soczewki. Dzięki temu obraz jest wyraźniejszy i oczy mniej się męczą. Jest ona szczególnie przydatna w warunkach słabego oświetlenia, przy pracy w biurze lub w domu.

Odpowiednie soczewki

Okulary komputerowe powinny posiadać soczewki dostosowane do pracy w odległości około 50-70 cm. W zależności od Twojego wzroku, możesz potrzebować okularów z soczewkami jednoogniskowymi, dwuogniskowymi lub progresywnymi. Pamiętaj także, aby wybierać okulary z soczewkami o odpowiedniej dla siebie mocy korekcyjnej.

Soczewki z powłoką blokującą światło niebieskie to kolejna opcja, która może poprawić komfort pracy przy komputerze. Długotrwałe narażenie na to światło powoduje zmęczenie oczu, bóle głowy oraz zaburzenia snu. Powłoka redukuje ilość światła niebieskiego, które dociera do twoich oczu, co zapewnia większy komfort i ochronę Twojego zdrowia.

Tego typu soczewki posiadają specjalny pigment, który pochłania niebieskie światło emitowane przez ekrany. Dzięki temu Twoje oczy są mniej narażone na jego szkodliwe działanie, co przekłada się na wyższy komfort pracy przy komputerze.

Należy pamiętać, aby soczewki wybierać jak najlepszej jakości. Właśnie takie soczewki ma w swojej ofercie firma Safetyline https://safetyline.pl/okulary-do-komputerow/.

Wielkość i kształt oprawek

Wybierając okulary do komputera, pamiętaj o wygodzie. Wybierz takie oprawki, które nie uciskają za bardzo na Twoje uszy i nos, a także dobrze przylegają do twarzy. Okulary powinny być lekkie i wygodne w noszeniu. Warto także zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posłużą Ci na dłużej.

Okulary do komputera są ważnym elementem dla zdrowia oczu, dlatego warto o nie dbać, aby zachować ich jakość i wydajność przez długi czas.

Fot.: Volodymyr Hryshchenko/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, aby bazylia z supermarketu była dłużej świeża?
Co zrobić, aby bazylia z supermarketu była dłużej świeża?
Bazylia z supermarketu charakteryzuje się krótkotrwałą żywotnością. Co możesz zrobić, aby przedłużyć jej świeżość?
Czy warto kupić robota planetarnego?
Czy warto kupić robota planetarnego?
Robot planetarny pełni wiele funkcji. Zobacz czy to urządzenie dla Ciebie.
Jak skutecznie usunąć kamień nazębny?
Jak skutecznie usunąć kamień nazębny?
Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym wraz z systematycznym czyszczeniem zębów.
Ostatnie wpisy