Polecamy
Folia aluminiowa na okno – jak jej użyć?
DIY

Folia aluminiowa na okno – jak jej użyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Istnieją produkty, które wyróżniają się mnogością zastosowań. Jednym z nich jest niepozorna i niewiele kosztująca folia aluminiowa. Do jej mało typowych sposobów wykorzystania należy ochrona przed skrajnymi temperaturami. Aby wnętrzu domu lub mieszkania nie zagrażało zbytnie nagrzanie bądź wychłodzenie, możesz umieścić folię w oknie. Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź, jak to zrobić!

Oklej szybę folią aluminiową i zatrzymaj ciepło

Gdy temperatura spadnie poniżej zera, warto sprawdzić różne sposoby na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach. Uruchomienie centralnego ogrzewania, włączenie farelki czy rozpalenie w kominku – te wszystkie działania mogą okazać się niewystarczające. Do zatrzymania ciepła  przyda się na przykład folia. Producenci proponują między innymi folie termoizolacyjne, które  zapobiegają wychłodzeniu wnętrz i zmniejszają koszty ogrzewania. Dobrym zamiennikiem tego rodzaju produktów będzie folia aluminiowa. Działa ona identycznie jak folia termoizolacyjna, ale kosztuje znacznie mniej. 

By podczas mroźnej zimy zatrzymać w pomieszczeniu ciepło na dłuższy czas, umieść folię błyszczącą częścią do wnętrza domu lub mieszkania. Strona błyszcząca zachowa ciepło w pomieszczeniach. Wytrzymałą folię aluminiową nadającą się do umieszczenia w oknach znajdziesz na przykład w sklepie internetowym marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Umieść folię w oknie i ochroń wnętrze przed nagrzaniem

Folia aluminiowa pomoże w zmaganiach zarówno ze zbyt niską, jak i zbyt wysoką temperaturą. Warto ją wykorzystać zwłaszcza wtedy, gdy dom jest wyposażony w ogromne okna, przez które wpada mnóstwo światła i wnętrze wyjątkowo szybko się nagrzewa. Na rynku istnieje folia służąca do oklejenia okien właśnie w celu ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nagrzaniem. Tańszym i łatwiej dostępnym produktem pozwalającym choć częściowo obniżyć temperaturę we wnętrzu jest kuchenna folia aluminiowa. Jej działanie jest identyczne jak folii przeciwsłonecznej – odbija promienie słoneczne i izoluje pomieszczenie od nadmiernego ciepła.

Aby ochronić wnętrze przed nagrzaniem, naklej folię aluminiową częścią matową do wnętrza domu. Dzięki temu błyszcząca strona produktu odbije ciepło i nie przepuści go do środka. Wnętrze ulegnie więc stopniowemu ochłodzeniu, a przebywanie w nim stanie się bardziej komfortowe. Przejście z rozgrzanego dworu do mieszkania będzie wiązało się z przyjemnym poczuciem ulgi. 

W przypadku wyjątkowo wysokich lub niskich, niepozwalających na komfortową pracę i odpoczynek temperatur opłaty za użycie klimatyzatora lub uruchomienie systemu grzewczego mogą okazać się szczególnie duże. Folia aluminiowa jest doskonałym sposobem na to, by zmniejszyć zarówno koszty klimatyzacji, jak i ogrzewania. 

Fot.:Julia Maior/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego impregnacja drewna jest tak istotna?
Dlaczego impregnacja drewna jest tak istotna?
Impregnacja drewna nie jest tylko chwilową modą czy opcjonalnym krokiem w procesie obróbki. To kluczowy etap, który chroni drewno przed czynnikami zewnętrznymi, przedłużając jego żywotność.
Ogrzewanie gazowe i jego zalety
Ogrzewanie gazowe i jego zalety
Od decyzji o sposobie ogrzewania domu zależą między innymi na dalsze koszty opału oraz utrzymania posiadłości. Przedstawiamy korzyści z zamontowania instalacji gazowej w domu.
Jak prać ubranka dziecięce?
Jak prać ubranka dziecięce?
Przed narodzinami dziecka bez opamiętania kupuje się urocze ubranka. Jak prać delikatne tkaniny? Jakich detergentów używać?
Ostatnie wpisy