Polecamy
Płyty plexi i z poliwęglanu komorowego – doskonała alternatywa dla szkła i nie tylko
DIY

Płyty plexi i z poliwęglanu komorowego – doskonała alternatywa dla szkła i nie tylko

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poznaj materiały które mogą z powodzeniem zastąpić szkło i wykorzystaj je w dowolny sposób. Świetne właściwości płyt plexi i z poliwęglanu komorowego to doskonały wybór dla różnych branż oraz do użytku indywidualnego. 

Płyty plexi

Jeżeli mówimy o popularnej „pleksie”, to mamy na myśli polimetakrylan metylu, czyli sztywne termoplastyczne tworzywo o gładkiej i równej powierzchni. Z wyglądu przypomina szkło, dlatego bardzo często wykorzystywane jest jako jego zamiennik. Spotkamy go w meblach, drzwiach, gablotach, różnego rodzaju akcesoriach, banerach reklamowych czy wystawach sklepowych. Swoja popularność zawdzięczają głównie korzystnej cenie, za którą otrzymujemy dużą trwałość, wysoką wytrzymałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Płyty plexi mogą mieć jednak praktycznie nieograniczone zastosowanie. Wystarczy dobry pomysł a możliwości obróbki pozwolą nam na bardzo wiele.  

Płyty z poliwęglanu komorowego  

Kolejnym materiałem który może z powodzeniem zastępować szkło jest poliwęglan komorowy, który charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością oraz doskonałymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi. Świetnie da się do również formować, nadając pożądany skład – najczęściej tworzy się funkcjonalne płyty, które można wykorzystać na wiele sposobów

Do czego wykorzystuje się płyty z poliwęglanu?

Płyty z poliwęglanu wykorzystywane są coraz częściej w wielu branżach. Ze względu na swoje właściwości i łatwość obróbki zyskują na popularności i stosuje się je:

  • do przeszkleń dachów – jako że pozwala wpuścić do wnętrza światło dzienne takie zadaszenie spotkamy często w obiektach sportowych, przemysłowych, a także komercyjnych (sklepy, galerie),
  • do zabudowy balkonów, tarasów czy werand, 
  • przy konstrukcji klap dymowych oraz świetlików,
  • w konstrukcjach ogrodowych (szklarnie, altany),
  • do wypełniania drzwi i okien,
  • do tworzenia powierzchni reklamowych.

Wspomniane wyżej właściwości plastyczne i łatwa obróbka przy pomocy piły tarczowej, możliwość wykonywania otworów oraz dobre możliwości montażowe sprawiają, że brak kreatywności jest jedyną przeszkodą w wykorzystaniu płyt z poliwęglanu. Coraz częściej słyszymy o nietypowych i oryginalnych pomysłach na jego zastosowaniu. Poliwęglan komorowy posiada także bardzo dobre właściwości termoizolacyjne dlatego w przypadku przeszklonych obiektów zachowa s odpowiednie warunki termiczne we wnętrzu

Skorzystaj z usług firmy PlexArt

Zajmujemy się sprzedażą i obróbką płyt plexi, z poliwęglanu, PCV, MDF, oraz sklejki. Wykorzystując profesjonalne urządzenia jesteśmy w stanie przyciąć dla Ciebie płytę na dowolny wymiar. Zgłoś się do nas i przedstaw nam swoje wymagania a z pewnością ustalimy satysfakcjonujące obie strony warunki współpracy. Zapraszamy – PlexArt.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*