Polecamy
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?
Porady domoweSprzątanie

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zmywarka w wielu domach jest niezbędnym sprzętem AGD. Wyręcza nas w myciu naczyń i dzięki niej można zaoszczędzić na wodzie i prądzie. Używanie zmywarki to oszczędność czasu i pieniędzy. Co należy zrobić, gdy wyciągnięte ze zmywarki naczynia nie błyszczą tak, jak powinny? Dlaczego szkło straciło blask?

Twarda woda w sieci

Niestety twarda woda w sieci jest zmorą wielu osób. Jeśli mieszkasz w regionie, gdzie jest twarda woda, to jedynym co może cię uchronić przed zmatowieniem naczyń w zmywarce, jest dobrej jakości sól do zmywarki. Aby zminimalizować wpływ twardej wody na zmywarkę, musi być czyszczona regularnie (najlepiej co 2-3 tygodnie) środkami do czyszczenia zmywarek. Warto wybierać tabletki, które mają w swoim składzie substancje zmiękczające wodę.

Wysokiej jakości środki do zmywarki

W sklepach dostępne są różne środki do zmywarek. Najpopularniejsze są tabletki, które myją, nabłyszczają i zmiękczają wodę. Zdarza się, że źle dobrane tabletki do zmywarki są powodem matowienia szkła. W tabletach wielofunkcyjnych można znaleźć środki ścierne, które powodują matowienie szkła. 

Kiepska jakość szkła

Jakość szkła jest jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do jego matowienia. Do mycia w zmywarce należy używać tylko dobrej jakości szkła. Dzięki temu można zminimalizować jego matowienie. 

Właściwa konserwacja urządzenia

Właściwa pielęgnacja urządzenia ma bardzo duży wpływ na jakość mycia i żywotność urządzenia. Dlatego należy czyścić regularnie zmywarkę odpowiednimi środkami. Warto również na bieżąco czyścić spryskiwacze oraz filtry. Regularne używanie soli, nabłyszczacza sprawi, że kamień nie będzie osiadał na podzespołach. 

Nabłyszczacz ma znaczenie

Większość osób, gdy widzi zmatowione szklanki, to wlewa nabłyszczacz do środka urządzenia, lecz nie jest to dobre rozwiązanie. Środki nabłyszczające nie usuwają mikrouszkodzeń, tylko je maskują. Wysokiej jakości płyn nabłyszczający tworzy warstwę ochronną na szkle, dzięki temu posłuży ono dłużej.  

Działaj profilaktycznie

Jeśli chcesz, aby szklanki wyglądały dłużej jak nowe , to powinieneś regularnie uzupełniać sól i czyścić filtry w zmywarce. Warto unikać preparatów wielozadaniowych. Gdy myjesz szklane rzeczy, to należy używać programów dedykowanych do szkła.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można wlać płyn do mycia do mopa parowego?
Czy można wlać płyn do mycia do mopa parowego?
Kupiłaś niedawno mop parowy i zastanawiasz się, czy można wlewać do niego płyny? A może chciałabyś, żeby po umyciu w powietrzu unosił się przyjemny zapach? Dowiedz się, czy nie uszkodzisz urządzenia, wlewając do niego płyn!
15 zastosowań środka WD
15 zastosowań środka WD
WD-40 jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej skrzynki z narzędziami wielu mężczyzn.
Jaki prezent na Dzień Mamy kupić?
Jaki prezent na Dzień Mamy kupić?
Dzień Matki to wyjątkowa okazja, by pokazać swoją miłość i przywiązanie. Dzięki temu artykułowi znajdziesz wspaniałe i niebanalne pomysły na podarunek dla Twojej mamy.
Ostatnie wpisy