Polecamy
Czy wentylator pokojowy może być stylowym elementem dekoracyjnym? Odkryj nowoczesne wzornictwo!
Porady domoweUrządzanie

Czy wentylator pokojowy może być stylowym elementem dekoracyjnym? Odkryj nowoczesne wzornictwo!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wentylator pokojowy jako dekoracja? Z pewnością taki zabieg uda się we wnętrzach w różnych stylach. Wystarczy odrobina kreatywności, by zgrabnie połączyć nowoczesne wzornictwo z funkcjonalnością.

Czy wentylator może być dekoracją?

Wentylatory postrzegamy jako urządzenia stricte użytkowe i nie zwracamy uwagi na ich wygląd. Kiedy jest gorąco, estetyka wnętrza schodzi na drugi plan. Z jednej strony jest to całkiem zrozumiałe, z drugiej – nie musi tak być. W przypadku wentylatorów pokojowych bardzo łatwo o kompromis. O efekcie wizualnym decydują czasem niuanse, choćby elementy wykończenia czy zachowanie klasycznych proporcji na etapie projektowania, jak to miało miejsce w przypadku wentylatora pokojowego WG100.

Warto też zwrócić uwagę na dyskretne wentylatory kolumnowe. One wpiszą się w aranżację każdego wnętrza.

Do jakich wnętrz pasują klasyczne wentylatory pokojowe?

Na początek ustalmy, co to jest klasyczny wentylator pokojowy. Potocznie nazywa się go wiatrakiem, bo ma śmigło zamknięte w ażurowej obudowie i stoi na dość wysokim stojaku. Wysokość wentylatora można regulować, ale z reguły ustawia się ją na około półtora metra.

Klasyczny wentylator i klasyczne wnętrza? Jak najbardziej tak, ale błędem byłoby przekonanie, że na tym lista się kończy. Równie dobrze będą pasowały do:

– wnętrz monochromatycznych, szczególnie białe i czarne modele,

– ascetycznych wnętrz japońskich – tu warto postawić na czerń,

– aranżacji minimalistycznych – najlepiej sprawdzi się dyskretny, biały wentylator,

– wnętrz w stylu retro, vintage i chabby chic, które uwielbiają dekoracje o nieco sentymentalnym posmaku, a takim z pewnością jest wiatrak,

– wnętrz w stylu boho, które same w sobie są bardzo zwiewne, niemal eteryczne,

– aranżacji modernistycznych i art deco, które za punkt honoru stawiały sobie tworzenie wnętrz eleganckich, ale zarazem praktycznych,

– wnętrz eklektycznych – zgrabne połączenie kilku stylów sprawi, że wentylator będzie wyglądał bardzo naturalnie.

Kształt wentylatora a aranżacja wnętrza

Okrągła czasza wentylatora i wysoka, smukła podstawa, to dwie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy, by wentylator w naturalny sposób wtopił się w aranżację wnętrza. Można to osiągnąć na kilka sposobów:

– okrągłe lustra, ramki zdjęć i obrazów (nie muszą być wszystkie w tym kształcie), to doskonałe towarzystwo dla wentylatora,

– wzór koła może się powtórzyć także na tekstyliach dekoracyjnych,

– tapeta w pionowe pasy lub zasłony z takim motywem (trzeba jednak pamiętać, że pasiasta tapeta i zasłony w bliskim sąsiedztwie nie są dobrą opcją) dodatkowo podkreślą smukły kształt wentylatora i w naturalny sposób dopasują go do wnętrza. Jednak wentylator nie powinien stać na tle tapety w pasy, do dekoracji warto wybrać inną ścianę.

Wentylatory kolumnowe – propozycja do wnętrz nowoczesnych i nie tylko

Wentylator kolumnowy w ogóle nie przypomina wentylatora, co w przypadku aranżacji wnętrza jest bardzo dużą zaletą. Wizualnie jest po prostu stojącą tubą (obracające się w nim śmigła są na pierwszy rzut oka niedostrzegalne), którą można potraktować jako nietypową dekorację wnętrza.

Wentylator kolumnowy bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, designerskich i awangardowych aranżacjach wnętrz. Jest idealnym przykładem nieco ekstrawaganckiej w swej prostocie, a przy tym bardzo funkcjonalnej dekoracji.

Wentylator kolumnowy można śmiało umieścić także w tych wnętrzach, które ze względu na poziom wysublimowanej i finezyjnej elegancji nie akceptują tradycyjnych wentylatorów stojących. Mowa tu np. o luksusowych wnętrzach glamour, aranżacjach w stylu angielskim i nowojorskim, a także skandynawskich, w których prosty, geometryczny kształt wentylatora kolumnowego sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Źródło: https://www.eldom.eu/

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gzymsy elewacyjne jako element wykończeniowy
Gzymsy elewacyjne jako element wykończeniowy
Gzymsy elewacyjne, inaczej zwane gzymsami fasadowymi, to dekoracyjne elementy architektoniczne umieszczane na zewnątrz budynków.
Co możesz zorganizować w studiu kulinarnym?
Co możesz zorganizować w studiu kulinarnym?
Studio kulinarnie to miejsce, gdzie można połączyć pasję do gotowania z nauką i zabawą. To przestrzeń wyposażona w profesjonalne narzędzia kuchenne, w której organizowane są różne wydarzenia kulinarne, takie jak warsztaty, imprezy firmowe, imprezy dla dzieci, degustacje czy konkursy kulinarne.
Komora zero – czym jest i do czego służy?
Komora zero – czym jest i do czego służy?
Czym jest komora zero? Sprawdź jak przedłużyć świeżość owoców i warzyw!
Ostatnie wpisy