Polecamy
Czy wentylator pokojowy może być stylowym elementem dekoracyjnym? Odkryj nowoczesne wzornictwo!
Porady domoweUrządzanie

Czy wentylator pokojowy może być stylowym elementem dekoracyjnym? Odkryj nowoczesne wzornictwo!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wentylator pokojowy jako dekoracja? Z pewnością taki zabieg uda się we wnętrzach w różnych stylach. Wystarczy odrobina kreatywności, by zgrabnie połączyć nowoczesne wzornictwo z funkcjonalnością.

Czy wentylator może być dekoracją?

Wentylatory postrzegamy jako urządzenia stricte użytkowe i nie zwracamy uwagi na ich wygląd. Kiedy jest gorąco, estetyka wnętrza schodzi na drugi plan. Z jednej strony jest to całkiem zrozumiałe, z drugiej – nie musi tak być. W przypadku wentylatorów pokojowych bardzo łatwo o kompromis. O efekcie wizualnym decydują czasem niuanse, choćby elementy wykończenia czy zachowanie klasycznych proporcji na etapie projektowania, jak to miało miejsce w przypadku wentylatora pokojowego WG100.

Warto też zwrócić uwagę na dyskretne wentylatory kolumnowe. One wpiszą się w aranżację każdego wnętrza.

Do jakich wnętrz pasują klasyczne wentylatory pokojowe?

Na początek ustalmy, co to jest klasyczny wentylator pokojowy. Potocznie nazywa się go wiatrakiem, bo ma śmigło zamknięte w ażurowej obudowie i stoi na dość wysokim stojaku. Wysokość wentylatora można regulować, ale z reguły ustawia się ją na około półtora metra.

Klasyczny wentylator i klasyczne wnętrza? Jak najbardziej tak, ale błędem byłoby przekonanie, że na tym lista się kończy. Równie dobrze będą pasowały do:

– wnętrz monochromatycznych, szczególnie białe i czarne modele,

– ascetycznych wnętrz japońskich – tu warto postawić na czerń,

– aranżacji minimalistycznych – najlepiej sprawdzi się dyskretny, biały wentylator,

– wnętrz w stylu retro, vintage i chabby chic, które uwielbiają dekoracje o nieco sentymentalnym posmaku, a takim z pewnością jest wiatrak,

– wnętrz w stylu boho, które same w sobie są bardzo zwiewne, niemal eteryczne,

– aranżacji modernistycznych i art deco, które za punkt honoru stawiały sobie tworzenie wnętrz eleganckich, ale zarazem praktycznych,

– wnętrz eklektycznych – zgrabne połączenie kilku stylów sprawi, że wentylator będzie wyglądał bardzo naturalnie.

Kształt wentylatora a aranżacja wnętrza

Okrągła czasza wentylatora i wysoka, smukła podstawa, to dwie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy, by wentylator w naturalny sposób wtopił się w aranżację wnętrza. Można to osiągnąć na kilka sposobów:

– okrągłe lustra, ramki zdjęć i obrazów (nie muszą być wszystkie w tym kształcie), to doskonałe towarzystwo dla wentylatora,

– wzór koła może się powtórzyć także na tekstyliach dekoracyjnych,

– tapeta w pionowe pasy lub zasłony z takim motywem (trzeba jednak pamiętać, że pasiasta tapeta i zasłony w bliskim sąsiedztwie nie są dobrą opcją) dodatkowo podkreślą smukły kształt wentylatora i w naturalny sposób dopasują go do wnętrza. Jednak wentylator nie powinien stać na tle tapety w pasy, do dekoracji warto wybrać inną ścianę.

Wentylatory kolumnowe – propozycja do wnętrz nowoczesnych i nie tylko

Wentylator kolumnowy w ogóle nie przypomina wentylatora, co w przypadku aranżacji wnętrza jest bardzo dużą zaletą. Wizualnie jest po prostu stojącą tubą (obracające się w nim śmigła są na pierwszy rzut oka niedostrzegalne), którą można potraktować jako nietypową dekorację wnętrza.

Wentylator kolumnowy bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, designerskich i awangardowych aranżacjach wnętrz. Jest idealnym przykładem nieco ekstrawaganckiej w swej prostocie, a przy tym bardzo funkcjonalnej dekoracji.

Wentylator kolumnowy można śmiało umieścić także w tych wnętrzach, które ze względu na poziom wysublimowanej i finezyjnej elegancji nie akceptują tradycyjnych wentylatorów stojących. Mowa tu np. o luksusowych wnętrzach glamour, aranżacjach w stylu angielskim i nowojorskim, a także skandynawskich, w których prosty, geometryczny kształt wentylatora kolumnowego sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Źródło: https://www.eldom.eu/

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne zamknięcie dla twojego garażu?
Jak wybrać idealne zamknięcie dla twojego garażu?
Sprawdź nasz przewodnik na temat tego, jak wybrać optimalne zamknięcie dla twojego garażu. Dowiedz się więcej o różnych typach mechanizmów zamykających i wybierz najlepszy dla swoich potrzeb.
Pożywne śniadanie – czyli jak zdrowo rozpocząć dzień?
Pożywne śniadanie – czyli jak zdrowo rozpocząć dzień?
W tym artykule przyjrzymy się, jak skomponować zdrowe i pożywne śniadanie, które zapewni nam najlepszy start w dzień.
Jak oszczędzić na prądzie?
Jak oszczędzić na prądzie?
W dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy. Dlatego, każdy z nas szuka różnych sposobów na oszczędzanie. Oczywiście można wymienić rożne lokaty bankowe, konta oszczędnościowe, obligacje itd.
Ostatnie wpisy