Polecamy
Czy okap może się łączyć automatycznie z płytą?
Technologie

Czy okap może się łączyć automatycznie z płytą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Automatycznie włączający się okap to wygodne urządzenie, dzięki któremu nie trzeba skupiać się w kuchni na niczym więcej poza gotowaniem. Jak działa taki sprzęt? Podpowiadamy!  

Okap – jakie ma zalety?  

Okap to sprzęt, który znajdziemy niemal w każdej kuchni czy aneksie kuchennym. Trudno się temu dziwić. Głównym zadaniem takiego sprzętu jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Jest to szczególnie istotne w przypadku intensywnie pachnących potraw składających się np. z cebuli czy czosnku. W takiej sytuacji okap uniemożliwia dostanie się zapachów do innych części domu. Dzięki temu odpoczywając w sypialni czy salonie, nie trzeba zawracać sobie głowy zapachami z kuchni. Pochłanianie zapachów to jednak niejedyna rola okapów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju sprzęt chroni także szafki kuchenne oraz płytki. Okap zapobiega osadzaniu się wilgoci i tłuszczu, a także znacząco minimalizuje ryzyko pleśni w kuchni.  

Okap – rodzaje  

Obecnie na rynku znaleźć można kilka rodzajów okapów. To przede wszystkim okapy kominowe, wyspowe, sufitowe czy narożne. Nie ma wątpliwości, że coraz popularniejsze stają się także płyty indukcyjne z okapem. Wybierając rodzaj sprzętu, trzeba dokładnie przemyśleć nie tylko swoje możliwości finansowe, ale także i możliwości kuchni. W przypadku niewielkich pomieszczeń kiepskim pomysłem będą np. bardzo duże okapy kominowe, które zajmują sporo miejsca. Taki sprzęt może przytłoczyć małą kuchnię, która przez to straci na przytulności i będzie sprawiała wrażenie zagraconego pomieszczenia. Duże okapy lepiej zostawić do większych mieszkań.  

Wygodny okap – czyli jaki?  

Nie ma również wątpliwości, że warto kierować się także wygodą. Okap musi nie tylko spełniać wszystkie swoje funkcje. Sprzęt powinien być również wygodny i łatwy w obsłudze. Rozmieszczenie przycisków poszczególnych modeli okapów mogło powodować problemy podczas konieczności włączenia urządzenia w określonych sytuacjach. Na szczęście producenci postanowili rozwiązać ten problem.  

Okap i płyta indukcyjna, czyli płyta grzewcza zintegrowana z okapem  

Warto szukać sprzętu posiadającego funkcję Hob2Hood. Dzięki niej, płyta kuchenna łączy się bezprzewodowo z okapem. W praktyce wygląda to więc tak, że okap włącza się samodzielnie za każdym razem, gdy płyta zostanie włączona. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się pysznymi posiłkami oraz uniknąć nieprzyjemnych zapachów w kuchni. 

Jaki okap kupić?  

Bardzo ciekawym produktem jest okap zintegrowany z płytą grzewczą Hob2Hood marki Electrolux. To automatycznie włączający się okap, który dba o świeże powietrze w całym domu. Urządzenie nie tylko włącza się wraz z każdym uruchomieniem płyty, ale także i automatycznie kontroluje ustawienia okapu i zmienia je w zależności od tego, jaka jest temperatura płyty czy liczba działających pół grzejnych. To urządzenie na miarę XXI wieku, które pozwala cieszyć się gotowaniem.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ozdobić ściany w mieszkaniu?
Jak ozdobić ściany w mieszkaniu?
Szukasz obrazu, który mógłby zawisnąć w Twoim salonie albo sypialni? Sprawdź, jak wybierać dodatki do mieszkania i domu!
Jak samodzielnie podciąć włosy? Doradzamy!
Jak samodzielnie podciąć włosy? Doradzamy!
Chcesz obciąć zniszczone końcówki włosów, ale nie masz jak wybrać się do salonu fryzjerskiego? Podpowiadamy, jak w prosty sposób możesz podciąć swoje włosy w domu.
Jak wybrać idealne mieszkanie na sprzedaż – poradnik dla kupujących
Jak wybrać idealne mieszkanie na sprzedaż – poradnik dla kupujących
Podpowiadamy, jak krok po kroku podejść do wyboru idealnego mieszkania na sprzedaż. Poznaj praktyczne wskazówki i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas procesu kupna nieruchomości.
Ostatnie wpisy