Polecamy
Jak wybrać dobry zlewozmywak?
Kupuj mądrze

Jak wybrać dobry zlewozmywak?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wydawać by się mogło, że wybór zlewozmywaka należy do najprostszych decyzji. Trzeba jednak wziąć pod uwagę nie tylko wielkość szafki i wymiary zlewozmywaka, ale także inne kwestie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby nie popełnić błędu podczas zakupu.

Odpowiedni kolor i materiał zlewu

Wybór koloru zlewozmywaka ma związek z tym, jak twarda jest woda w kranie. Im jest twardsza, tym więcej ma w sobie wapnia. Ten natomiast ma tendencję do osiadania na dnie zlewu i pozostawiania białych zacieków. Granitowe zlewozmywaki są najlepsze, jeżeli chodzi o łatwość utrzymania czystości.

Dla osób, które nie mają czasu regularnie zwracać uwagi na zlew i dbać o niego w odpowiedni sposób, dla twardej wody najlepsze będą zlewozmywaki szare albo jasne. Takie wykonane ze stali szlachetnej także są łatwe do czyszczenia. Łatwo usunąć z nich brud, można czyścić je wieloma rodzajami detergentów. Ten materiał jest też odporny na bardzo wysokie temperatury i na uderzenia. Coraz większą popularnością cieszą się także szklane zlewozmywaki. To zasługa przede wszystkim aspektu estetycznego. Szkło daje wrażenie lekkości i świetnie nadaje się do tego, żeby wprowadzać do aranżacji różne wzory i motywy. Szklane zlewozmywaki połączone z granitową albo stalową podstawą zapewnią ich trwałość oraz dobry wygląd.

Żeby dobrze dobrać kolor zlewozmywaka, warto zamówić próbki kolorystyczne. Pozwoli to sprawdzić, czy będzie on się dobrze prezentował w kuchni.

Jedna komora czy więcej?

Producenci oferują różne wielkości zlewozmywaków. Dla osoby, która mieszka sama albo korzysta ze zmywarki, idealnym rozwiązaniem będzie zlewozmywak jednokomorowy. Wystarczy on, żeby wykonywać podstawowe czynności kuchenne. W przypadku dużej rodziny lepiej sprawdzi się zlew dwukomorowy. Taki zlewozmywak jest koniecznością w kuchniach, gdzie naczynia zmywa się ręcznie.

Wygoda zmywania

Żeby korzystanie ze zlewozmywaka było wygodne, trzeba wziąć pod uwagę szereg istotnych kwestii. Bardzo ważne jest to, żeby nie pochylać się zbytnio przy zmywaniu naczyń, ponieważ obciąża to plecy. Żeby tego uniknąć, trzeba zwrócić uwagę na:

– wysokość blatu, w którym zamontowany będzie zlewozmywak

– głębokość komory

– jaki jest zasięg kranu

– jak daleko od osoby zmywającej naczynia znajduje się komora.

Żeby nie schylać się przy korzystaniu ze zlewozmywaka, blat powinien być na wysokości dopasowanej do wzrostu osoby, która będzie z niego korzystać. Jeżeli chodzi o głębokość komory zlewu, to im będzie ona płytsza, tym lepiej dla pleców.

Zlewozmywak nakładany czy wbudowany?

Następną kwestią, którą należy rozważyć przed zakupem zlewozmywaka, jest jego rodzaj. Na rynku dostępne są takie nakładane na szafkę, wpuszczane w blat albo podwieszane.

Żeby zamontować zlewozmywak nakładany, potrzebna jest szafka, ale bez blatu. Na ogół wielkość zlewozmywaka można bez problemu dobrać do wielkości szafki, poza tym są one bardzo łatwe w montażu. Zlewozmywaki wbudowane nakłada się od góry na wycięty wcześniej blat. Ten rodzaj jest najbardziej popularny. Trzeci rodzaj to zlewozmywaki podbudowane, czyli podwieszane. Montowane są w blacie od dołu, przez wycięcie.

W zależności od układu szafek, projektu kuchni i indywidualnych upodobań zlewozmywaki można kupić w różnych kształtach: okrągłe, prostokątne albo kwadratowe, a nawet narożne czy w kształcie litery „L”.

Bardzo szeroki wybór zlewozmywaków kuchennych, wśród których z pewnością każdy znajdzie idealny dla siebie, jest na stronie https://armatura24.pl/zlewozmywaki-kuchenne. Oferta sklepu jest na tyle duża, że można zdecydować się nie tylko na różne kolory, ale także rodzaje, rozmiary i kształty.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Schodnia – gdzie sprawdzi się najlepiej?
Schodnia – gdzie sprawdzi się najlepiej?
Nieodłącznym elementem spotykanym na wielu placach budowy są rozbudowane, metalowe rusztowania, bez których niemożliwe byłoby szybkie i bezpieczne wykonanie wielu prac.
Jak odświeżyć i zabezpieczyć meble za pomocą nowoczesnych rozwiązań dekoracyjnych?
Jak odświeżyć i zabezpieczyć meble za pomocą nowoczesnych rozwiązań dekoracyjnych?
Odkryj sekrety nowoczesnych technik odświeżania i zabezpieczania mebli. Zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów - porady, które pomogą Twoim meblom wyglądać jak nowe!
Jak wybrać szczotkę do ciała do masażu na sucho?
Jak wybrać szczotkę do ciała do masażu na sucho?
Szczotkowanie na sucho jest ostatnio modnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który można przeprowadzić w domu. Zobacz, jak wybrać szczotkę do ciała!
Ostatnie wpisy