Polecamy
Dezynsekcja – to warto o niej wiedzieć
Ogród i taras

Dezynsekcja – to warto o niej wiedzieć

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

O ile pojęcie klasycznej dezynfekcji powierzchni jest wszystkim znane, zwłaszcza po pandemii koronawirusa, to dezynsekcja może być pojęciem bardziej obcym. Czym więc jest dezynsekcja oraz jak dokładnie przebiega? Przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć o dezynsekcji. 

Dezynsekcja – co to takiego?

Zacznijmy od najbardziej podstawowej sprawy, czyli czym tak dokładnie jest dezynsekcja. Jest to nic innego jak zabieg, którego celem jest  wytępienie szkodliwych insektów latających, biegających oraz ich larw. Mimo że dezynsekcja najczęściej kojarzona jest z odpluskwianiem, to dzięki niej można pozbyć się również szkodników takich jak: karaluchy, prusaki, mrówki, mole, komary, muchy, pchły, wszy, szubaki, a nawet osy i szerszenie. Dzięki zabiegowi dezynsekcji Ty i Twoi najbliżsi poczujecie się w swoim domu maksymalnie bezpiecznie. 

Jak przebiega zabieg dezynsekcji?

Jak więc przebiega zabieg wytępiania szkodliwych owadów i insektów z naszego domu? W przypadku dezynsekcji stosuje się różne techniki i środki. Należy do nich między innymi metoda żelowa, metoda opryskowa i zamgławianie. 

Pierwsza z nich polega na żelowaniu ścieżek, którymi przemieszczają się owady do swoich kryjówek. W zależności od zagęszczenie i typu szkodników, pierwsze efekty zobaczysz już od 2 do 14 dni po zabiegu. Metoda opryskowa polega zaś na rozpylaniu specjalnego preparatu tępiącego szkodniki. Warto jednak pamiętać, że skuteczność tej metody zwiększa się wraz z ilością zabiegów. Natomiast metoda mgławienia termicznego opiera się na rozpylaniu pod wpływem wysokiej temperatury cieczy owadobójczej w zakażonym miejscu. Tego typu mgła dociera do każdego z najmniejszych zakamarków, dzięki czemu jest to wyjątkowo skuteczna metoda.

Jeśli poszukujesz sprzętu i akcesoriów potrzebnych do pozbycia się insektów i owadów ze swoich czterech kątów, to koniecznie odwiedź stronę sklepu https://sklepvaco.pl/.

Jak się przygotować do dezynfekcji?

Warto pamiętać, że bez względu na to, jaką metodę dezynfekcji wybierzesz, należy się do niej odpowiednio przygotować. Zacznij oczywiście od zlokalizowania skupisk insektów. Następnie należy odsunąć meble czy inne urządzenia z miejsc, które zostaną poddane dezynsekcji. Jeśli zaś insekty zadomowiły się w listwach lub za obrazami, koniecznie zdemontuj te elementy przed zabiegiem. Koniecznie pamiętaj też, aby odpiąć od prądu wszystkie urządzenia elektryczne. 

Fot.: Jerzy Górecki/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*