Polecamy
Lampy LED – zalety i zastosowanie
Technologie

Lampy LED – zalety i zastosowanie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie ledowe nie jest już żadną nowością. Jest obecne w naszych domach, na ulicach, w sklepach, szkołach i biurach. Jego popularność nie wzięła się znikąd, lampy ledowe zawdzięczają swoją sławę połączeniu skuteczności i ekonomii. Jakie są zalety oświetlenia typu LED i gdzie znajduje ono swoje zastosowanie? Spieszymy to wyjaśnić!  

Niskie koszty użytkowania   

Lampy ledowe znane są z tego, że pobierają bardzo niewiele prądu. To właśnie energooszczędność jest chyba największym plusem żarówek LED. Zwłaszcza w tych czasach, kiedy ceny prądu wzrosły o prawie czterdzieści procent, rachunek za energię elektryczną może przerazić. Dzięki stosowaniu lamp LED, kupionych na przykład na elektrosalon.pl, możesz oświetlić dużą powierzchnię stosunkowo niskim kosztem. 

Wysoka skuteczność oświetlenia   

Światło rzucane przez żarówki ledowe jest bardzo mocne i potrafi rozjaśnić naprawdę duże przestrzenie. Jedna lampa LED może z powodzeniem oświetlić cały salon, nie wspominając już o sypialni czy kuchni. Jeśli potrzebujesz delikatnego, miękkiego światła, lampki ledowe, stosowane także na choinkę, możesz powiesić na ramie łóżka lub pod sufitem. W takiej roli sprawdzi się również taśma ledowa. 

Światło w inteligentnym domu   

Większość lamp ledowych to tak zwane lampy inteligentne. Oznacza to, że można łączyć je w całe systemy i sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie. Dzięki temu możesz na przykład włączać tylko wybrane lampy lub regulować intensywność rzucanego przez nie światła, czyli przygaszać je lub rozjaśniać, w zależności od potrzeb.

Oświetlenie ledowe w Twoim domu może zostać również skonfigurowane z systemem antywłamaniowym, dzięki czemu nawet pod Twoją nieobecność lampy będą działały w taki sposób, jakby domownicy byli na miejscu.   

Oświetlenie drogowe  

Lampy i żarówki ledowe są często wykorzystywane w przestrzeni drogowej. Obecne są zarówno w neonach i znakach drogowych, jak i dużo wyżej. Lampa drogowa LED jest w stanie oświetlić w nocy naprawdę sporą przestrzeń w swoim otoczeniu, dlatego bardzo często stawia się je przy nowoczesnych drogach. Dużym plusem jest tu również koszt takiego oświetlania, który jest niższy niż na przykład przy lampach halogenowych. 

Oświetlenie zewnętrzne budynków i parkingów   

Również z uwagi na niskie koszty i wysoką wydajność lampy elewacyjne LED stosowane są do oświetlenia przestrzeni na zewnątrz, na przykład parkingów przy hipermarketach i dyskontach spożywczych. Można je spotkać także w formie oświetlenia samego budynku, jak dzieje się to w przypadku między innymi parków biznesowych. Taką lampę możesz też bez problemu zamontować na swoim domu, by oświetlała podjazd oraz ganek przed domem. 

Oświetlenie wewnętrzne dużych budynków  

Najlepszym przykładem budynku korzystającego z oświetlenia ledowego są galerie handlowe. Tego rodzaju budynki nie posiadają w swoim projekcie okien, dlatego oświetlenie w nich musi jak najbardziej przypominać światło dzienne.

Do niedawna w takich miejscach stosowane były tak zwane jarzeniówki, które również dawały mocne, jasne i zimne światło, jednak mocno się nagrzewały i miały tendencję do dawania niestabilnego oświetlenia. To miganie światła powodowało często bóle głowy, a nawet mdłości. Żarówki LED emitują na szczęście bardzo stabilny i statyczny strumień światła, dlatego nie musisz obawiać się migreny po długich zakupach.

Zdj. główne: Justin Lane/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić dziecięcy pokoik, by dziecko chciało spędzać w nim czas?
Jak urządzić dziecięcy pokoik, by dziecko chciało spędzać w nim czas?
Urządzanie dziecięcego pokoiku może być dla rodziców sporym wyzwaniem. Dowiedz się więc, o czym pamiętać podczas aranżacji, aby pokój stał się miejsce, w którym Twój maluch chętnie przebywa.
Czy tanie łóżka do sypialni będą wytrzymałe?
Czy tanie łóżka do sypialni będą wytrzymałe?
Powiedzenie: „Tanio albo dobrze” nie wzięło się znikąd. Do dziś popularne jest przekonanie, że jeśli określona rzecz lub usługa jest tańsza, to pewnie dlatego, że jest gorsza. Nic bardziej mylnego!
Kiedy zmienić opony na zimowe?
Kiedy zmienić opony na zimowe?
Wymiana opon na zimowe jest dość kłopotliwa. Opony najlepiej wymienić wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi 7 stopni.
Ostatnie wpisy