Polecamy
Czy warto zamawiać projekt indywidualny domu?
Porady domoweUrządzanie

Czy warto zamawiać projekt indywidualny domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór projektu domu to niezwykle trudne wyzwanie dla każdego inwestora – zarówno dewelopera, jak i osoby prywatnej. W sieci roi się od gotowych projektów, którym w zasadzie niewiele brakuje do ideału, jak i od firm, realizujących możliwość stworzenia domu „od podstaw”, czyli zaprojektowania go wyłącznie na podstawie oczekiwań i wymagań danego inwestora. Które rozwiązanie jest lepsze? No cóż – to pytanie, na które nie istnieje jedyna poprawna odpowiedź, gdyż oba rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony.  

Dom gotowy a dom indywidualny – czy wybór jest trudny?

Wybór odpowiedniego projektu jest niezwykle kluczowym zagadnieniem, które ma bezpośredni wpływ na wszystkie dalsze etapy prac i samopoczucie nabywców już po wybudowaniu danego obiektu. Zazwyczaj osoby prywatne, poszukując dobrego projektu, sortują oglądane propozycje wyłącznie ceną, podczas gdy inwestorzy lub profesjonalni deweloperzy zwracają uwagę przede wszystkim na atrakcyjność danego projektu w stosunku do oczekiwań klientów. Warto czasami poszerzyć zakres swoich poszukiwań i zapoznać się z większością projektów, nawet tych, które z pozoru wydają się zbyt kosztowne lub nieatrakcyjne.

Dom gotowy – zalety

Gotowy dom wydaje się dobrym rozwiązaniem dla większości inwestorów. Każdy może od razu zobaczyć rezultat danego projektu, obejrzeć go ze wszystkich stron, zapoznać się ze wstępnym układem pomieszczeń i ocenić przyszłościowo komfort życia, np. po narodzinach kolejnego dziecka. Atrakcyjne wizualizacje wnętrza pomogą z kolei uzyskać pewną wiedzę na temat tego, jak zaaranżować swój nowo powstały dom już po jego oddaniu do użytkowania. Ponadto inwestor otrzymuje także możliwość konsultacji z projektantem i idące za tym inne zalety, np. zmiany w układzie ścian wewnętrznych. Więcej na ten temat dowiesz się z witryny https://trudzia.pl/

Dom zaprojektowany indywidualnie – najważniejsze atuty

Dom zaprojektowany indywidualnie ma zupełnie inne zalety w stosunku do gotowego. Liczy się przede wszystkim to, że każdy inwestor ma możliwość dopasowania domu do własnych wymagań już na etapie jego wstępnego planowania. Można zaprojektować dom uwzględniający trudny teren, np. duże spadki, jak i np. spełnić wymagania konserwatora zabytków w przypadku działek objętych strefą ochrony. Ponadto jako klient masz wpływ dosłownie na wszystko – od rozmieszczenia ścian zewnętrznych i nośnych, aż na wielkości i rodzaju przeszkleń kończąc. Liczy się także kompleksowa budowa domów, dzięki której projekt zostanie wybudowany w prawidłowy sposób i z uwzględnieniem wszelkich wymogów prawno-formalnych.

Co jest lepszym rozwiązaniem?

Odpowiedź na to pytanie zależy od oczekiwań. Jeśli masz niewielkie wymagania względem swojego domu i nie masz wobec niego specjalnych oczekiwań, wybierz wariant gotowy, dzięki któremu zyskasz dostęp do tysięcy różnych projektów. Z całą pewnością znajdzie się wśród nich ten jeden idealny.

Jeśli jednak jesteś wymagający i chcesz mieć wpływ na każdy szczegół dotyczący tak kosztownej inwestycji, sięgnij po projekt indywidualny. Dzięki niemu sam z projektantem zaaranżujesz idealną przestrzeń życiową.

Fot.: Malachi Witt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne uchwyty do mebli? Poradnik na podstawie oferty sklepu Skandynawskie Uchwyty
Jak wybrać idealne uchwyty do mebli? Poradnik na podstawie oferty sklepu Skandynawskie Uchwyty
Odkryj wskazówki, które pomogą ci wybierać idealne uchwyty meblowe dostępne w ofercie Skandynawskie Uchwyty. Dowiedz się, jak wybór właściwych akcesoriów może odmienić wygląd twojego wnętrza.
Porcelanowa zastawa – jakie ma zalety?
Porcelanowa zastawa – jakie ma zalety?
Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w porcelanową zastawę stołową.
Jak zmienić wygląd pomieszczeń przy użyciu taśmy LED?
Jak zmienić wygląd pomieszczeń przy użyciu taśmy LED?
W dobie rosnących rachunków za prąd nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jak zatem oświetlić pomieszczenia, żeby było to ekonomiczne i zarazem ekologiczne? I jak osiągnąć niesamowite efekty świetlne przy użyciu niewielkich środków? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to koniecznie przeczytaj kolejne akapity.
Ostatnie wpisy