Polecamy
Biurko regulowane – dlaczego to dobry pomysł dla Ciebie?
Porady domoweUrządzanie

Biurko regulowane – dlaczego to dobry pomysł dla Ciebie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W pozycji siedzącej, ucząc się lub pracując, często spędzamy wiele godzin dziennie. Dlatego warto dostosować swoje stanowisko w taki sposób, aby było ergonomiczne i nie oddziaływało negatywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Wśród elementów, które mogą pozytywnie wpłynąć na naszą postawę, a przede wszystkim stan kręgosłupa i kości wyróżnia się nie tylko odpowiedni fotel, ale także biurko regulowane. Dlaczego warto zainwestować w ten mebel? Podpowiadamy.

Czym jest biurko regulowane?

Biurko regulowane, to nic innego jak mebel z regulacją wysokości blatu, która może być dostosowana zarówno do pracy na siedząco, jak i na stojąco. Jest to rozwiązanie dużo bardziej ergonomiczne niż standardowe biurko, nie tylko ze względu na to, że umożliwia nam pracę w różnych pozycjach, ale również z uwagi na fakt, iż mebel ten dostosowuje się do naszych potrzeb, a także wzrostu. Przy standardowym biurku często niskie osoby muszą podnosić wyżej ręce, co powoduje u nich dolegliwości bólowe i napięcie mięśni w okolicy barków. Z kolei wysocy pracownicy przy tradycyjnym biurku nierzadko muszą opuszczać głowę dość nisko, obciążając odcinek szyjny kręgosłupa i garbiąc się.

Jakie zalety ma biurko regulowane?

Obecnie coraz częściej, zwłaszcza w firmach, w których pracownicy wykonują wszystkie swoje obowiązki przy biurku, montowane są modele z regulacją wysokości blatu. Biurko regulowane warto jednak wykorzystać również w swoim domowym biurze czy gabinecie, a także pokoju do nauki. Zalety biurka regulowanego to przede wszystkim możliwość pracy zarówno na siedząco, jak i stojąco, a także dopasowania wysokości blatu do swojego wzrostu i aktualnie wykonywanych czynności. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zmiany pozycji w trakcie pracy, a więc przeprowadzania niektórych działań na siedząco, a następnie na stojąco.

Pamiętajmy, że przebywanie przez kilka godzin w tej samej pozycji osłabia nasze mięśnie i powoduje ucisk na nerwy, co często wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Co więcej, siedząc przez wiele godzin, oddychamy płytko, przez co nasz mózg jest słabiej dotleniony i odżywiony, spada też metabolizm i z każdą godziną stajemy się mniej efektywni.

Czy warto pracować na stojąco przy biurku regulowanym?

Największą zaletą biurka regulowanego jest możliwość zmiany pozycji podczas pracy na stojącą. Takie działanie odciąża nasz kręgosłup i nogi, poprawia wydajność i krążenie krwi. Dodatkowo zmiana po kilku godzinach pracy pozycji siedzącej na stojącą, redukuje skutki długotrwałego siedzenia na krześle i zmniejsza ryzyko chorób związanych z układem krążenia i podwyższonym cholesterolem. Stojąc, spalamy nieco więcej kalorii niż siedząc, a co najważniejsze dla pracodawcy poprawia się wówczas nasza wydajność.

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić z niedoskonałościami znalezionymi podczas odbioru?
Co zrobić z niedoskonałościami znalezionymi podczas odbioru?
W artykule pokażemy, co robić, gdy twój nowy dom nie jest tak idealny, jak byś sobie tego życzył.
Jak powiesić telewizor na ścianie? Poradnik
Jak powiesić telewizor na ścianie? Poradnik
Kupujesz nowy telewizor i nie chcesz trzymać go na szafce? A może remontujesz mieszkanie i do aranżacji pasować będzie telewizor powieszony na ścianie? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat!
Harmonogram sprzątania – tabela, przykłady
Harmonogram sprzątania – tabela, przykłady
Jak zaplanować sprzątanie w domu? Z pomocą przychodzi harmonogram.
Ostatnie wpisy