Polecamy
Przydatne akcesoria do drzwi
Porady domowe

Przydatne akcesoria do drzwi

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi są wrotami do naszej strefy komfortu, blokadą przed niechcianymi bodźcami czy nieproszonymi gośćmi. Zapewniają też bezpieczeństwo w domu, chronią przed intruzami, zimnem, deszczem i wiatrem. Zazwyczaj pełnią rolę portalu do intymnego świata, jednak służą też do odcięcia się od reszty światów. Dziś przedstawiamy przydatne akcesoria do drzwi. 

Dodatkowe zamki i zabezpieczenia   

Drzwi wejściowe są tak naprawdę najbardziej kluczowym miejscem w każdym domu i mieszkaniu. To one zapewniają bezpieczeństwo i chronią przed wtargnięciem w Twoje progi nieproszonych intruzów.

Włamanie to jeden z największych koszmarów każdego domatora. Świadomość, że po Twoim salonie, kuchni, sypialni chodził ktoś obcy, całkowicie naruszając bez zgody Twoją prywatność, potrafi naprawdę zburzyć poczucie bezpieczeństwa.

By tego uniknąć, możesz na swoich drzwiach wejściowych zamontować dodatkowe zamki, które będą stanowić poważną barierę dla potencjalnego włamywacza. Różnego rodzaju akcesoria, takie jak zamki czy zasuwki pomagają dodatkowo zabezpieczyć mieszkanie przed wtargnięciem nieproszonych osób. Dostępne na stronie https://gerda.pl/ zamki inteligentne są świetnym sposobem na zapewnienie sobie ochrony. 

Odbojnice jako ochrona dla ścian

Każdy spotkał się choć raz z sytuacją, w której uszkodził ścianę za drzwiami, uderzając w nią klamką. Możesz temu zapobiec, kupując specjalne odbojnice. Mają one różne formy,  można je zamontować na klamce, na drzwiach lub ustawić za drzwiami.

Odbojnice na klamki mają  zazwyczaj formę gumowych nakładek, które amortyzują uderzenie klamki w ścianę. Taki gadżet jest tani i łatwo dostępny, dlatego często wybierany jest zarówno w domach, jak i w miejscach publicznych. Z kolei odbojnice montowane na ścianach są dosyć inwazyjną metodą, ponieważ trzeba wwiercić je bezpośrednio w mur. Jeśli nie możesz wprowadzać w wynajmowanym mieszkaniu trwałych zmian, prawdopodobnie nie jest to opcja dla Ciebie.

W sklepach dostępne są także ozdobne stopery do drzwi, które możesz ustawić przed skrzydłem drzwiowym, by zabezpieczyć się przed zamykaniem, lub za drzwiami, aby ochronić ścianę przed uderzeniem klamki. To doskonała metoda, jeśli nie chcesz używać narzędzi, ani ingerować w wygląd mieszkania. Takie stopery możesz dobrać do wystroju wnętrza, w ten sposób  stają się dodatkową ozdobą pomieszczenia. 

Ozdoby i dekoracje drzwi 

Jeśli cenisz sobie elegancki wygląd swojego domu, nawet drzwi możesz udekorować w odpowiedni do wystroju sposób. Wieńce na drzwi to doskonała ozdoba sezonowa, na przykład na okres jesieni i zimy. Piękne, naturalne gałęzie oraz liście w odcieniach złota i pomarańczu będą idealnym dodatkiem do jesiennej aury, panującej od września do listopada.

Wzorem amerykańskich domów możesz udekorować swoje drzwi także na święta Bożego Narodzenia. Wieniec z gałązek drzew iglastych, owoców ostrokrzewu oraz ozdób choinkowych wprowadzi przed Twój dom świąteczną atmosferę. Ozdobne wianki na drzwi możesz także zawiesić z okazji Wielkanocy. Gałązki kwitnącej forsycji, bukszpanu, świeże kwiaty i figurki kojarzonych z Wielkanocą zwierząt będą świetną dekoracją zwiastującą wiosnę. Inne dekoracje, jakie możesz zamieścić na swoich drzwiach, to na przykład folie imitujące witraże, specjalne naklejki na szyby lub ozdobne klamki i dodatki.

Zdj. główne: Dima Pechurin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 pomysłów na urządzenie nowoczesnej kawalerki
5 pomysłów na urządzenie nowoczesnej kawalerki
Oto kilka inspiracji na funkcjonalne i stylowe małe mieszkania!
Jak profesjonalnie przygotować mieszkanie do remontu po opróżnieniu – kroki do podjęcia
Jak profesjonalnie przygotować mieszkanie do remontu po opróżnieniu – kroki do podjęcia
Dowiedz się, jak skutecznie przygotować swoje mieszkanie do gruntownego remontu. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces, od opróżnienia domu do końcowego przygotowania.
Czy warto zamawiać projekt indywidualny domu?
Czy warto zamawiać projekt indywidualny domu?
Wybór projektu domu to niezwykle trudne wyzwanie dla każdego inwestora – zarówno dewelopera, jak i osoby prywatnej.
Ostatnie wpisy