Polecamy
Szablony malarskie na ścianę – lepiej kupić czy zrobić?
DIY

Szablony malarskie na ścianę – lepiej kupić czy zrobić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dopracowane wnętrza to coś, co nie tylko cieszy oko, ale przede wszystkim sprawia, że przebywanie w nich jest niezwykle odprężające i satysfakcjonujące, a wykonywanie zwykłych codziennych zadań po prostu wygodne. Podczas przeprowadzania remontu czy planowania zakupów ważne jest, aby sięgać po praktyczne rozwiązania, które swoim designem podkreślą charakter aranżacji. Generalne zmiany wiążą się z koniecznością zagospodarowania sporej ilości wolnego czasu, a także pieniędzy i siły. Całkowicie normalne jest, że co jakiś czas potrzebujemy dokonać pewnych zmian w swoim mieszkaniu, w końcu dzięki powiewu świeżości, jesteśmy w stanie naładować się ogromną dawką pozytywnej energii. Czy zatem istnieje sposób, aby nieco zmienić wystrój w krótkim czasie, bez fachowców i niewielkim kosztem? Otóż tak! Szablony malarskie na ścianę zdadzą egzamin na piątkę z plusem!

Ręcznie robione szablony malarskie na ścianę – czy to dobry wybór?

To, co jest piękne w naszej wyobraźni to jej nieograniczone możliwości, tak naprawdę jesteśmy w stanie tworzyć zupełnie nowe rzeczy. Kreatywność to niezwykle mile widziana cecha, która przydaje się podczas tworzenia aranżacji i dekoracji wnętrza. Dzięki niej, pomimo zastosowania konkretnej spójnej stylistyki wciąż możemy uzupełnić ją o brakujący element, który będzie w stu procentach naszym indywidualnym pomysłem. Świetnym przykładem mogą być ręcznie wykonywane szablony malarskie na ścianę, do których zrobienia potrzebujemy zaledwie solidnej tektury lub papieru, którego wycięcie, nie będzie wiązało się z powstaniem wyszczerbionych kontur. Gdy tylko znajdziemy solidny materiał do pracy, to jedyne co nam pozostanie to m.in.: 

  1. naniesienie na niego naszego wymarzonego wzoru i jego wycięcie, 
  2. przyklejenie papieru do ściany za pomocą taśmy malarskiej,
  3. zamalowanie wzoru farbą.

Choć jest to proste rozwiązanie i dostępne dla każdego, to musisz wiedzieć, że stworzenie wzoru, który nie miałby żadnych defektów wynikających z wycinania, jest wprost niemożliwe – chyba, że naprawdę ma się wysoko rozwinięte zdolności manualne.

Szablony malarskie na ścianę dostępne w sklepach

Jeśli chcesz być pewny, że efekt, który uzyskasz, będzie taki jaki sobie wymarzyłeś, koniecznie sięgnij po gotowe szablony malarskie na ścianę. Z nimi masz pewność, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem. Wystarczy, że ściana, na której ma znaleźć się wzór, będzie odpowiednio przygotowana, a reszta wygląda niemalże identycznie jak w wyżej umieszczonej instrukcji. 
Kolejną zaletą jest fakt, że nie musimy cechować się kreatywnością i bujną wyobraźnią, w tym przypadku bazujemy na dostępnych w sklepach wzorach. Wybieramy te, które najprościej mówiąc – spełniają nasze oczekiwania. W zaledwie kilka minut jesteśmy w stanie wybrać szablony idealne do sypialni, salonu, gabinetu czy pokoju dziecięcego – tak naprawdę są one niezwykle uniwersalne. Szczególnie polecamy dekorowanie pokoju dla dziecka – nasze najmłodsze pociechy z pewnością ucieszą się z kolorowych i bajkowych postaci, z którymi każdego dnia będą mogły na nowo odkrywać świat, w czym również mogą im pomóc np. tablice suchościeralne. Ich szeroki wybór dostępny jest na stronie internetowej sklepu Wally. Edukacja przez zabawę daje najlepsze efekty.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwracać uwagę podczas budowy domu?
Na co zwracać uwagę podczas budowy domu?
Co jest najważniejsze? Zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek, które Ci pomogą!
Czym kierować się przy doborze pomadki?
Czym kierować się przy doborze pomadki?
Czym zatem kierować się przy doborze pomadki? Jak wybrać jej kolor? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Balia ogrodowa – jak zrobić?
Balia ogrodowa – jak zrobić?
Nie chcesz wydawać kilku tysięcy na zakup balii? Przeczytaj, jak ją zrobić!
Ostatnie wpisy