Polecamy
Które kosmetyki są zbędne? Na tych produktach zaoszczędzisz
Kupuj mądrze

Które kosmetyki są zbędne? Na tych produktach zaoszczędzisz

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pozór wszystkie kosmetyki, które masz w domu są niezbędne i potrzebne. W praktyce okazuje się, że niewiele z nich wykorzystujesz do codziennej pielęgnacji. Jest kilka produktów, których możesz uniknąć podczas zakupów. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i miejsce w kosmetyczce!

Jak kupować kosmetyki?

Z kosmetykami jest tak, że często kupujemy ich za dużo. Wiele żeli do kąpieli czy kilka rodzajów peelingu do ciała nie tylko zajmują miejsce, ale także powodują spore wydatki.

O tym warto pamiętać:

  • zanim kupisz kolejny kosmetyk, upewnij się, że zużyłeś poprzedni, dzięki temu unikniesz dodatkowego wydatku,
  • jeśli masz kilka rodzajów kremów czy żeli do kąpieli, sprawdź ile czasu po otwarciu mogą być używane,
  • zapasy trzymaj z tyłu szafki – dzięki temu, nie będzie Cię wizualnie zachęcać do otwarcia kolejnego opakowania,
  • jeśli kupujesz paletki do cieni, może lepiej wybrać pojedyncze kolory, dzięki czemu masz pewność, że odcienie są idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i będziesz korzystać ze wszystkich,
  • postaw na jakość – zamiast kupować trzy pudry z promocji, lepiej dowiedzieć się, jakie są opinie oraz dopasować produkt do Twojej cery; taka inwestycja, na pewno będzie miała lepsze skutki.

Kosmetyki, które mogą okazać się zbędne

Na liście zbędnych kosmetyków są bibułki matujące. Często te produkty kupowane są na wieczorne wyjścia, aby regularnie poprawiać makijaż. Warto jednak zastanowić się czy naprawdę są potrzebne i jak często będziesz z nich korzystać.

Kolejnym kosmetykiem, który łatwo możesz zastąpić innym jest specjalny krem po depilacji. Tak naprawdę możesz użyć balsamu nawilżającego, przeznaczonego do całego ciała.

Czy używasz bazy pod podkład? Masz ich sporo? Jeśli będziesz dbać o codzienną pielęgnację cery, może okazać się zbędny.

Masz specjalny peeling do ust? Tak naprawdę go nie potrzebujesz. Gotowe produkty mogą mieć dużo zbędnych składników. Peeling do ust możesz wykonać samodzielnie, np. korzystając z przepisu, który znajdziesz w naszym artykule: Domowy peeling do ust z miodem – to proste!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto się zajmuje otwieraniem kas pancernych?
Kto się zajmuje otwieraniem kas pancernych?
Otwieranie kas pancernych jest zadaniem dla specjalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia oraz wiedzę na temat działania takich urządzeń. Zwykły użytkownik nie powinien próbować samodzielnie otwierać kasy pancernych, gdyż może to zakończyć się poważnymi obrażeniami lub uszkodzeniem urządzenia.
Najprostsze babeczki z czekoladą – jak je zrobić?
Najprostsze babeczki z czekoladą – jak je zrobić?
Nie chcesz tracić czasu, ale masz ochotę przygotować coś słodkiego? Zobacz przepis na babeczki z czekoladą.
Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?
Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?
Pozycjonowanie lokalne jest doskonałym sposobem na zwiększenie liczby realnych klientów i podniesienie popularności własnego biznesu na tle innych
Ostatnie wpisy