Polecamy
Jak zrobić serce na ścianie ze zdjęć?
DIY

Jak zrobić serce na ścianie ze zdjęć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kolaż ze zdjęć w kształcie serca jest świetnym sposobem na nietuzinkową dekorację ściany i stworzenie domowej galerii zdjęć. W jaki sposób można zrobić galerię w kształcie serca?

Galeria zdjęć jako sposób na ciekawą dekorację ściany

Domowa galeria jest świetnym sposobem na stworzenie ciekawej dekoracji na ścianę. Pamiątkowe zdjęcia nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i przytulności, przywołując przy tym miłe wspomnienia.

Stworzenie domowej galerii nie jest pracochłonnym zajęciem, lecz warto je bardzo dobrze zaplanować i wybrać te zdjęcia, które przywołują najmilsze wspomnienia.

Serce ze zdjęć przyklejanych bezpośrednio do ściany

Serce ze zdjęć można wykonać w dowolnych rozmiarach, lecz najlepiej na ścianie prezentuje się serce w dużych rozmiarach (dzięki temu można zrobić bardzo ciekawy kolaż z najpiękniejszych chwil). Takie serce zajmuje powierzchnię 1,7 na 1,5 m i pomieści 59 zdjęć w formacie 10 × 15 cm.

Do wykonania takiego serca będzie potrzebny:

 • kawałek ściany,
 • metrówka,
 • nożyczki,
 • ołówek,
 • guma do przyklejania obrazów,
 • zdjęcia: 42 pionowe i 17 poziomych.

Sposób wykonania:

Przy pomocy metrówki i ołówka należy zaznaczyć na ścianie miejsce, gdzie będą znajdowały się w zdjęcia, które tworzą kształt serca. Zdjęcia należy przyklejać od dołu. Na samym dole, na środku zaznaczonego obszaru należy przykleić jedno poziome zdjęcie. W drugim rzędzie należy przykleić dwa poziome zdjęcia. W trzecim rzędzie występują trzy poziome zdjęcia. 

W czwartym rzędzie należy przykleić pięć, ale pionowych zdjęć. W piątym rzędzie należy liczbę i orientację powtórzyć. W kolejnym, szóstym rzędzie występuje sześć poziomych zdjęć. W siódmym rzędzie jest siedem poziomych zdjęć. 

W następnym, ósmym rzędzie należy przykleić jedenaście pionowych zdjęć. W dziewiątym rzędzie jest osiem poziomych zdjęć. W dziesiątym rzędzie należy przykleić po lewej i po prawej stronie po trzy poziome zdjęcia, nad nimi w jedenastym rzędzie powinny znaleźć się dwa poziome zdjęcia.

Przerwa między zdjęciami powinna wynosić około 1 cm, dzięki temu będą się bardzo dobrze prezentować. Przyklejając zdjęcia do ściany warto robić to od środka do zewnątrz, dzięki temu łatwiej jest zachować proporcje serca.

Dzięki przyklejaniu zdjęć na gumę można szybko i łatwo skorygować ewentualne błędy. Guma jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie brudzi ścian, ale przywiera do nich na tyle mocno, że zdjęcia nie spadną.

Serce ze zdjęć zamknięte w ramie

Jeśli nie chcesz przyklejać zdjęć bezpośrednio na ścianę, to alternatywą jest wykonanie serca ze zdjęć w ramce. Do wykonania takiego serca potrzebne będzie:

 • ramka,
 • kwadratowe zdjęcia,
 • klej,
 • nożyczki,
 • ołówek.

Sposób wykonania:

Do wymiarów ramki należy przyciąć szablon w kształcie serca. Dzięki temu dużo łatwiej jest przykleić zdjęcia. Następnie należy przykleić zdjęcia w dowolnie wybranej kolejności. Szablon ze zdjęciami wystarczy włożyć do ramki – i gotowe.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybielić firanki?
Jak wybielić firanki?
Chcesz aby Twoje firanki były śnieżnobiałe? Zobacz nasze sposoby!
Programmatic – kampania zautomatyzowana
Programmatic – kampania zautomatyzowana
Na czym polegają kampanie programmatic? Dlaczego warto w nie zainwestować? Wyjaśniamy!
Jak przechowywać bombki i lampki świąteczne?
Jak przechowywać bombki i lampki świąteczne?
Nie wiesz jak schować ozdoby świąteczne aby przetrwały do kolejnych świąt? Niektóre są niezwykle kruche dlatego warto odpowiednio je zabezpieczyć.
Ostatnie wpisy