Polecamy
Pomysły na halloweenowe ozdoby DIY!
DIY

Pomysły na halloweenowe ozdoby DIY!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy pokochali Halloween! Sporo osób organizuje wówczas imprezy okolicznościowe, podczas których dekorują dom i przygotowują ciekawe potrawy, nawiązujące oczywiście do nieco strasznego klimatu. Podpowiemy Wam, jak ciekawie zaaranżować przestrzeń, aby budziła trwogę!

Ciekawe ozdoby na Halloween!

Podczas przygotowywania ozdób na Halloween możesz się świetnie bawić. Większość z nich można wykonać samodzielnie! Wystarczy kilka elementów ze sklepu papierniczego i oczywiście nieodzowne dynie, aby móc stworzyć wyjątkowy klimat, który zmrozi krew w żyłach!

Klasyk, czyli lampiony z dyni

Do najbardziej charakterystycznego elementu Halloween bez wątpienia należą dynie. To one umieszczane są wówczas wszędzie! Od małych wersji na komodzie czy szafce, przez naprawdę duże, które ustawia się przed wejściem do domu. Możliwości jest naprawdę cała masa. Warto jednak pamiętać, aby zanim zabierzemy się za wycinanie strasznych buziek w naszych dyniach, uzbroić się w folię, która posłuży jako zabezpieczenie podłogi, oraz ostry nóż, aby można było bez trudu operować w twardej skórze dyni.

Z wyciągniętego miąższu możesz przygotować rozgrzewającą zupę. Pamiętaj także, aby dokupić pasujące świeczki, które wystarczy umieścić wewnątrz dyni. Gwarantujemy, że po podświetleniu będzie robiła naprawdę straaaaszne wrażenie. Wskazówka! Zamiast świeczek możesz wykorzystać drobne lampeczki, które będą bezpieczniejszą alternatywą, zwłaszcza podczas imprezy.

Potwór w szafie

Aby wykonać taką ozdobę Halloweenową, musisz zaopatrzyć się w dużą, szmacianą lalkę. Możesz ją kupić np. w lumpeksie. Wystarczy nieco pomalować jej twarz, dodając mroczny makijaż i ślady krwi. Następnie zaczep na jej szyi sznur i powieś w szafie na płaszcze. Należy ją tak umocować, aby zaraz po otwarciu wręcz wypadała na gości. Zobaczysz, że ten widok pozostanie w ich pamięci na długo!

Opuszczony dom

Zadbaj o klimat jak z opuszczonego domu. To zawsze się sprawdza! Warto wówczas zakupić kilka rodzajów starego materiału lub poszukać ich w swojej szafie albo na strychu. Następnie potnij je na nieregularne paski i przymocuj w całym domu do sufitu. Postaraj się je tak przyczepić, aby trzeba było się wręcz przez nie przedzierać, żeby dotrzeć do każdego z pokoi. Oczywiście zadbaj też o przygaszone światła i niepokojąca muzykę.

Głowa na ścianie

Bardzo ciekawie prezentować się będzie oderwana głowa lalki na ścianie. Możesz ją umieścić także na drzwiach w łazience. Dopiero gdy delikwent zacznie przeglądać się w lustrze, dostrzeże „przybitą” głowę. Oczywiście warto ją nabyć w lumpeksie, najlepiej, aby była lekko przybrudzona i zepsuta. Resztę ciała wykorzystaj w którymś z pokoi. Wystarczy umieścić ją w wózku dla małego dziecka lub w kołysce. Motyw dzieci w horrorach zawsze budzi największy strach.

Kolorowe girlandy i balony z duchami

Nie samym strachem człowiek żyje. Warto zadbać także o elementy, które będą się kojarzyły z dobrą zabawą. Zwłaszcza na przyjęciach dla młodszych dzieci lepiej stawiać na takie rzeczy niż powyższe propozycje.

Kolorowe girlandy powycinaj ze sztywnego, technicznego papieru kolorowego. Nie zapomnij o duchach, wampirach, dyniach i wilkołakach. Przyczep je do sznurka i rozwieś po całym domu. Warto także pomalować balony w straszne postacie i umieścić w różnych miejscach. Najlepiej sprawdzają się kolory czarne, pomarańczowe i białe. Nie zapomnij także o przekąskach, które powinny nawiązywać do klimatu Halloween. Świetnie sprawdzą się chlebowe paluchy czarownicy czy duszki z bananów na patyku!

Zdj. główne: David Menidrey/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracje z lampek choinkowych – jak zrobić?
Dekoracje z lampek choinkowych – jak zrobić?
Jak zrobić dekoracje z lampek choinkowych? Sprawdź piękne inspiracje i instrukcję krok po kroku.
Moc słońca: jak energia słoneczna zmienia świat
Moc słońca: jak energia słoneczna zmienia świat
Energia słoneczna ma potencjał aby zmieniać nasz świat i wiele starań zostało już włożonych w to, aby jak najlepiej zacząć ją wykorzystać. Kiedy coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z korzyści jakie oferuje energia słoneczna, możemy zauważyć dzisiaj wielkie zmiany w spojrzeniu na źródła z jakich pozyskujemy naszą energię. Spójrzmy więc jak energia słoneczna może zmieniać nasz świat na lepsze.
Kreatywne pomysły na zakładki do książek
Kreatywne pomysły na zakładki do książek
Lubicie czytać książki, lecz często gubicie do nich zakładki? Podpowiadamy, jak zrobić kolorowe zakładki DIY!
Ostatnie wpisy