Polecamy
Oświetlenie w wersji mini – lampy kule w małych rozmiarach
Porady domoweUrządzanie

Oświetlenie w wersji mini – lampy kule w małych rozmiarach

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Miniaturowe kosmetyki, miniaturowe samochody, miniaturowe bagaże, modne parki miniatur… Miniatury opanowały nasz świat, a my pokochaliśmy je za ich urok, ale także za kompaktowość i funkcjonalność. Nie ma więc nic dziwnego także w tym, że miniatury wkroczyły również w świat domowego oświetlenia.

Nasze wnętrza coraz częściej są bardzo minimalistyczne. Stawiamy na funkcjonalność, prostotę i otwartą przestrzeń, w której czujemy się swobodnie, w takich pomieszczeniach nie ma miejsca na duże, przytłaczające akcesoria. Miniaturowe wersje klasycznych lamp są doskonałą alternatywą do nowoczesnych aranżacji.

Zabawa formą – małe lampy kule a duże możliwości

Małe lampy kule to duża swoboda. Niewielki rozmiar nie stwarza ryzyka przytłoczenia pomieszczenia swoją formą. Wybierając dużą lampę lub żyrandol, trzeba zwracać uwagę na to, by nie była ona zbyt okazała. O ile w dużym pomieszczeniu, taki model się sprawdzi, na małej przestrzeni może to wyglądać nieestetycznie.

W przypadku miniaturowych lamp, projektanci mogą dać się ponieść swojej fantazji. Mała lampa może być dużo bardziej zdobna, kolorowa i ciekawa od dużego modelu. Nawet niezwykle efektowana forma nie stworzy efektu przepychu w małym wnętrzu. Doskonałym przykładem może być lampa Carmina mini w pięknych kolorach lub lampy Eos micro – niezwykle delikatne i subtelne.

Mały rozmiar i ciekawa forma. Takie połączenie sprawi, że lampa będzie zwracała na siebie uwagę. W przestronnym pomieszczeniu nie zniknie wśród innych, nawet dużo większych dodatków. W małym pokoju, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, z pewnością zostanie zauważona przez każdego.

Więcej możliwości dzięki łączeniu w grupy

Miniatury lubią towarzystwo, a co najważniejsze nie musi to być towarzystwo bliźniacze. Lampami w małych rozmiarach można bawić się bez ograniczeń. Mieszanka form lub kolorów. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Duet, trio lub zestaw nawet kilkunastu lampek. Wszystko jest dozwolone. Piękne kolorowe zestawienie można stworzyć z lamp Gie El Home wykonanych z kolorowego szkła. Ciekawe możliwości aranżacyjne tworzą też modele lamp z Grupa Products. Zestawiaj liniowo, na planie koła lub w artystycznym nieładzie. Łącz pastele z mocnymi kolorami, matowe wykończenia z matowymi elementami. Dopasuj to do swojego wnętrza i ciesz się nietuzinkowym designem, który będzie zachwycał każdego dnia.

Funkcjonalność to podstawa – małe kuliste klosze i dużo światłą

Nie można zapominać o tym, że lampy kule mają przede wszystkim dawać światło. Spokojnie, miniatury radzą sobie z tym równie dobrze, jak duży żyrandol kule, a umieszczone w zestawie mogą poradzić sobie z tym nawet lepiej. Na przykład model Acorn White, który pomimo niewielkich rozmiarów, daje naprawdę dużo światła.

Dużą zaletą małych lamp jest również to, że można zamontować ich więcej. Małe lampy wiszące można uzupełnić podobnym modelem lampy stołowej lub designerską lampą podłogową z miniaturowym abażurem, np. stołowa lampa Eos Light Micro i lampa podłogowa Eos Light Mini. Ostateczny efekt jest taki, że nawet duży pokój oświetlony jest bardzo dokładnie, ponieważ źródła światła padają z różnych stron, równomiernie rozpraszając promienie na całą powierzchnię pokoju. W przypadku zamontowania obszernej lampy w centrum pomieszczenia, często inne, dodatkowe modele wydają się nam już zbędnym dodatkiem, który niepotrzebnie przytłoczy pomieszczenie.

Nie zapominajmy też o tym, że bardzo często oświetlanie całego dużego pokoju w jednym momencie nie jest nam do niczego potrzebne. Albo oglądamy telewizję na kanapie, albo jemy przy stole lub czytamy w ulubionym fotelu. Rzadko korzystamy z tego wszystkiego jednocześnie. W takich sytuacjach wiele źródeł światła jest nie tylko bardzo funkcjonalne, ale też mniej kosztowne. Korzystamy tylko z tej lampy, która aktualnie jest nam potrzebna. Reszta spokojnie może być wyłączona, nie powiększając niepotrzebnie naszych rachunków.

Ozdoba wnętrza – oświetlenie dekoracyjne i mini kule

Lampy kule w wersji mini są po prostu bardzo ładne. Trudno oprzeć się tej niezwykle delikatnej i przy tym designerskiej stylistyce. Warto zwrócić uwagę na takie modele, jak lampa wisząca kula Lucy, lampa wisząca Clava Brass V2, lampa stołowa Fabian mini lub lampa stołowa Carmina mini.

Pomieszczenie, w którym znajduje się taka lampa wydaje się większe i przestronniejsze.

Te lampy doskonale wyglądają dosłownie wszędzie. Nad kuchenną wyspą, nad stołem w jadalni, w salonie. Sprawdzają się także, jako punktowe oświetlenie do pracy lub lampki nocne postawione tuż przy łóżku. Każde z tych pomieszczeń, uzupełnione o lampkę mini nabiera więcej powietrza i staje się jeszcze bardziej przyjemne w codziennym odbiorze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto mieć domofon w domu?
Dlaczego warto mieć domofon w domu?
Zwiększ bezpieczeństwo i wygodę w swoim domu - postaw na domofon.
Komora zero – czym jest i do czego służy?
Komora zero – czym jest i do czego służy?
Czym jest komora zero? Sprawdź jak przedłużyć świeżość owoców i warzyw!
TOP 10 wiosennych kwiatów cebulowych
TOP 10 wiosennych kwiatów cebulowych
Wiosna to czas, kiedy chcemy udekorować nasze mieszkanie i ogród pięknymi kwiatami. Idealnie sprawdzą się do tego kwiaty cebulowe. Oto nasze Top 10!
Ostatnie wpisy