Polecamy
Czy warto budować dom z drewna?
Ogród i taras

Czy warto budować dom z drewna?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drewniane budynki cieszą się sporymi walorami estetycznymi, dlatego też wiele osób decyduje się na piękny dom z drewna. Czy jednak oprócz estetyki domy te mają inne zalety? Dowiedz się, czy warto wybudować drewniany dom oraz na jakie przeszkody musisz się przygotować.

Jak wygląda całoroczny dom z drewna?

Drewniane domy bardzo często kojarzone są jedynie z uroczymi domkami letniskowymi lub działkowymi altankami. Są one oczywiście bardzo popularne, a urlop w takim miejscu to bez wątpienia gwarancja odpoczynku i relaksu, jednak nowoczesna technologia pozwala nam cieszyć się urokami drewnianych budynków nie tylko latem, ale przez cały rok. Jak więc wyglądają całoroczne domy z drewna? Dzisiejsza technologia drewniana pozwala na budowanie domów w niemal każdym stylu, dlatego jest to idealna propozycja dla każdego. Jeśli na przykład zależy Ci na bardziej nowoczesnym domu, to z powodzeniem możesz połączyć drewno konstrukcyjne c24 ze szkłem kamieniem, czy też klinkierem. Możesz też zastosować różne metody wykończenia domu i piękne ozdobniki, jeśli wolisz bardziej tradycyjne domy.

Zalety domów z drewna

Jakie zalety posiadają domy z drewna? Oprócz wysokich walorów estetycznych, są to także domy ekologiczne i bardzo energooszczędne, a także dają możliwość uzyskania bardzo dobrych parametrów cieplnych. Ogromną zaletą drewnianych domów jest również czas budowy. Jest on znacznie krótszy niż w przypadku klasycznych murowanych budynków, ponieważ drewniany dom może być gotowy do zamieszkania nawet po 3-4 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Ponadto, w trakcie budowy nie wykonuje się praktycznie żadnych prac mokrych, dlatego też można wykonywać prace budowlane przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Co ważne, nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają też na wybudowanie drewnianego domu, którego odporność na ogień będzie identyczna, jak w przypadku domu murowanego. 

Wady drewnianego domu

Niestety, nawet najciekawsze rozwiązania oprócz zalet mają też wady. W przypadku drewnianych domów podstawową wadą jest konieczność konserwacji. Zasadniczo przyjmuje się, że pełna wytrzymałość klasycznego stropu drewnianego wynosi około 50 lat, dlatego też regularne przeglądy i renowacja są wręcz nieuniknione. Ponadto, warto mieć na uwadze, że mimo iż drewno jest bardzo odpornym surowcem, to mimo wszystko jest mniej odporne od betonu na czynniki takie jak deszcz, wiatr oraz różnice temperatur.

Fot.Josh Hild/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Montaż klimatyzacji krok po kroku
Montaż klimatyzacji krok po kroku
Jakie są więc niezbędne pozwolenia na montaż klimatyzacji, o czym należy pamiętać przy montażu i jak umieścić urządzenie w mieszkaniu?
Czy alergię trzeba leczyć?
Czy alergię trzeba leczyć?
Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeśli cierpisz z powodu kataru siennego lub wysypki. Dowiesz się, czy warto i jak leczyć alergię.
Czy warto kupić PlayStation 5?
Czy warto kupić PlayStation 5?
Jesteś fanem gier na konsolę i zastanawiasz się, czy kupić PlayStation 5? Sprawdź z nami jej plusy i minusy!
Ostatnie wpisy