Polecamy
Czy odświeżacze powietrza są szkodliwe?
Porady domoweUrządzanie

Czy odświeżacze powietrza są szkodliwe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas lubi się otaczać pięknymi zapachami. Dlatego tak popularne stały się odświeżacze powietrza. Niestety w każdym domu zdarza się, że chcemy zamaskować unoszące się zapachy i sięgamy po zapachowe spraye, dyfuzory, pachnące patyczki lub wkłady elektryczne do kontaktu. Ale czy są one bezpieczne?

Co zawierają i czy szkodzą zdrowiu?

Wiele osób przekonanych jest o szkodliwości zapachów do domu, które przy regularnym wdychaniu mogą wywołać wiele schorzeń, tj. choroby płuc, w tym nowotwory, stany alergiczne czy astmę. Są jednak na rynku również alternatywne, bezpieczniejsze sposoby, np. dyfuzory bazujące na naturalnych składnikach.

Kiedy dokładnie wczytamy się w skład, który widnieje na opakowaniu, okazuje się, że zapachowe aerozole, świece czy niektóre dyfuzory mogą zawierać w sobie między innymi toksyczne składniki, wpływające negatywnie na nasz stan zdrowia, takie jak kamfora, etanol, fenol, alkohol benzylowy czy destylaty ropy naftowej benzyny, ropy naftowej lub limonen.

Photo by cottonbro from Pexels.com

Sięgaj po naturę

Jeśli zależy Ci, żeby Twój dom ładnie pachniał, możesz samodzielnie zrobić bezpieczny odświeżacz powietrza, który dodatkowo stanie się przyjemną aromaterapią. Wykorzystaj w tym celu wodę destylowaną zmieszaną z naturalnym olejkiem eterycznym umieszczone w spryskiwaczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stosować samoopalacz? Tych błędów nie popełniaj!
Jak stosować samoopalacz? Tych błędów nie popełniaj!
Marzysz o perfekcyjnej opaleniźnie, jednak boisz się plam od samoopalacza? Sprawdź, jak bezbłędnie go używać i zagwarantować sobie atrakcyjny, brązowy odcień skóry!
Posadzki przemysłowe
Posadzki przemysłowe
Szukasz sposobu na stworzenie funkcjonalnej posadzki w swojej firmie lub mieszkaniu? Wykorzystaj płytki pcv i stwórz własną posadzkę przemysłową wyróżniającą się niesamowitą wytrzymałością i odpornością na zużycie.
Sklep elektryczny w Lublinie – po czym poznać najlepszy?
Sklep elektryczny w Lublinie – po czym poznać najlepszy?
Po czym można poznać sklep elektryczny w Lublinie, który zasługuje na miano najlepszego?
Ostatnie wpisy