Polecamy
Jak dbać o czystość w mieszkaniu?
Porady domoweSprzątanie

Jak dbać o czystość w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dbanie o porządek to nie tylko domowy obowiązek, ale również sposób na rozpoczęcie organizacji swojego życia oraz wygospodarowanie satysfakcjonującej przestrzeni wokół siebie. Jeżeli nauczysz się dbać o czystość w mieszkaniu, skorzystasz z najlepszych metod i narzędzi, by ją osiągać, a także postawisz na systematyczne sprzątanie, z pewnością zobaczysz w najbliższym czasie efekty, które pozostaną z Tobą na wiele lat. 

Efektywne sprzątanie, czyli korzystaj z dobrych produktów

Jeżeli chcesz dbać o czystość w swoim domu lub mieszkaniu, warto postawić na dobre, jakościowe produkty, które Ci to ułatwią. Oczywiście, nie istnieje żaden magiczny płyn do szyb czy pianka do ścierania kurzy, która wykona pracę za Ciebie – możesz jednak zdecydować się na kupowanie produktów o dobrych składach, których niewielkie ilości będą wystarczająco silne, by ułatwić Ci doczyszczanie różnych powierzchni. Tego typu rozwiązanie nie tylko pozwoli Ci zmniejszyć nakład wkładanej w sprzątanie pracy oraz dłużej utrzymać wymarzony efekt. Jest ono również bardziej opłacalne, ponieważ zużywanie mniejszych ilości produktów sprawia, że możesz kupować je znacznie rzadziej. Dodatkowym atutem niewielkiego zużycia jest również aspekt ekologiczny – im mniej chemikaliów trafia do odpływów, tym lepiej dla środowiska! Ciekawą ofertę zachodniej chemii domowej znajdziesz na stronie: https://chemiazzachodu.pl/srodki-czystosci.

Dbaj o utrzymanie efektu

Posprzątałeś – i co dalej? Bardzo ważne jest zadbanie o utrzymanie uzyskanego efektu, ale ciężko to zrobić, jeśli nie masz wypracowanych dobrych nawyków. Z tego powodu najważniejszą rzeczą w tym obszarze będzie nauczenie się sprzątania po sobie od razu (a nie zostawiania tego na wolną chwilę, kolejny dzień lub następne sprzątanie). Dobrą praktyką jest również obserwacja otoczenia – najlepiej poszczególnych pomieszczeń, a nie całego mieszkania lub domu – aby ustalić, jak szybko potrzebują ponownego sprzątania. To pozwoli Ci lepiej rozłożyć domowe obowiązki w czasie. Świetnym pomysłem jest również zadbanie, by w każdym pomieszczeniu znalazły się oczyszczacze powietrza, które będą wspierały uzyskany przez Ciebie efekt, a dodatkowo filtrowały i odświeżały powietrze, którym oddychasz. Mogą Ci pomóc nie tylko w utrwaleniu efektu czystości, ale również ochronić Cię przed zanieczyszczeniami (na przykład pyłkami) czy drobnoustrojami – w zależności od modelu. W niektórych przypadkach pomocna będzie również klimatyzacja warszawa, która pozwoli Ci na zachowanie optymalnej temperatury i zapewni stałą cyrkulację powietrza w domu lub mieszkaniu.

Ułóż plan działania

Jak przy większości przedsięwzięć, tutaj również kluczowy jest plan działania. Bez harmonogramu pogubisz się w ilości domowych obowiązków, a przecież poza nimi masz jeszcze inne – płacenie rachunków, chodzenie do pracy, odrabianie lekcji z dziećmi czy robienie zakupów. Znacznie łatwiej jest działać, kiedy ma się kontrolę nad tym, co już zrobiłeś, a co musisz jeszcze zaplanować do wykonania na najbliższe dni. Z tego powodu skutecznym sposobem na ogarnięcie domowych porządków jest przygotowanie listy pomieszczeń lub przestrzeni, które chcesz regularnie czyścić. Możesz zrobić to w formie tabelki i przy każdym obowiązku dopisać odpowiednią liczbę okienek – na przykład 12, jeśli chcesz sprzątać wybrany obszar raz w miesiącu, 24, jeśli zamierzasz robić porządek co dwa tygodnie czy 4, jeśli wystarczy ogarnięcie do raz na kwartał. W ten sposób za każdym razem, kiedy wykonasz obowiązki, będziesz mógł umieścić w okienku datę i „odhaczyć” jedno zadanie z listy.

Fot.: Anton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Teleporady wciąż dostępne mimo czasu po pandemii
Teleporady wciąż dostępne mimo czasu po pandemii
W ostatnim roku wielu z nas przekonało się, że wizyta w przychodni nie jest konieczna do uzyskania recepty czy porady dotyczącej błahych dolegliwości, takich jak katar.
Odkrywając zalety inteligentnego domu: jak technologia ułatwia codzienne życie
Odkrywając zalety inteligentnego domu: jak technologia ułatwia codzienne życie
Podróżuj z nami po świecie technologii internetowych rzeczy (IoT) i zobacz, jak inteligentny dom może usprawnić codzienne życie, oferując luksusowy komfort i wydajność.
Jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się ich pięknem przez lata?
Jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się ich pięknem przez lata?
Zastanawiasz się, jak odpowiednio dbać o wieczne róże, aby przez lata cieszyć się ich niezmienionym pięknem? Odkryj praktyczne wskazówki i sprawdzone metody w naszym artykule.
Ostatnie wpisy