Polecamy
Trawnik – jak zadbać o jego pielęgnację?
Ogród i taras

Trawnik – jak zadbać o jego pielęgnację?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piękny, zadbany trawnik stanowi wizytówkę każdego ogrodu. Niezależnie od tego czy mówimy o przestrzeni przydomowej, czy też o ogrodzie komercyjnym. Aby trawa prezentowała się okazale, należy zadbać o nią już na etapie siania. Następnie ogromnie ważna jest prawidłowa pielęgnacja całej powierzchni trawnika, w tym nawożenie trawnika. Sprawdź o czym mowa w praktyce.

  1. Piękny trawnik – jak go zasiać? Zainwestuj w rozsiewacze do nasion i nawozów
  2. Regularne koszenie trawnika – co jeszcze brać pod uwagę, aby dobrze go pielęgnować?

Piękny trawnik – jak go zasiać? Zainwestuj w rozsiewacze do nasion i nawozów

Sianie trawnika odbywa się zazwyczaj wczesną wiosną, ale najlepszą porą jest późna wiosna – okolice kwietnia, bądź też późna jesień. Tutaj zamiast rozrzucać nasiona, bądź też nawóz, zdecydowanie lepszym wyborem będzie inwestycja w siewnik. Znakomicie sprawdzą się także rozsiewacze, które są dostępne na rynku w różnych wariantach. Wszystko zależy od tego, jaka powierzchnia ogrodu wchodzi w grę. Zarówno siewniki, jak i rozsiewacze są dostępne w wariancie na kółkach, jak również ręcznym. Co istotne, modele ręczne są proste w obsłudze i umożliwiają równomierny wysiew traw, warzyw, owoców czy też ziół w którym na próżno szukać pomyłki. Na rynku dostępne są także siewniki do nawozów i co ważne – można w nich z powodzeniem regulować ilość środka, jaki chcemy zużyć. Siewniki ogrodnicze można także wykorzystać do tego, aby piaskować trawnik, bądź też rozsypywać sól zimą. Pamiętaj o tym, aby zapewnić właściwe wałowanie trawnika, a następnie zatroszczyć się o takie działania jak wertykulacja trawnika.

Regularne koszenie trawnika – co jeszcze brać pod uwagę, aby dobrze go pielęgnować?

Zasianie trawy to nie wszystko. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja trawnika, który będzie zachwycał swoim wyglądem przez niemal cały rok. W pierwszej kolejności warto zadbać o jego regularne koszenie. Dzięki temu można liczyć na zdrowy wzrost trawy, która będzie bujna i gęsta. Warto mieć na uwadze to, że w okresie największego wzrostu należy kosić trawę przynajmniej raz w tygodniu. Nie bez znaczenia pozostaje również długość, do której ją skracamy. Jeśli chcemy utrzymać dobrą kondycję trawy, nie ścinajmy jej więcej niż o ⅓ lub połowę jej wysokości.

Co z podlewaniem trawnika? W tej kwestii również trzeba zachować umiar. Podczas dużych upałów najlepiej nawadniać go co 2-3 dni, nie oszczędzając na wodzie. Nie można jednak przesadzić – w przeciwnym razie trawa zacznie gnić, a przywrócenie jej do czasów świetności może trochę zająć.

Uważajmy również na ciężkie meble ogrodowe – jeśli planujemy ich zakup, najlepiej zaplanować wybrukowania w miejscach, w których mają się znaleźć. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia darni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu po wizycie znajomych ?
Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu po wizycie znajomych ?
Przeszkadza Ci zapach dymu papierosowego po wizycie znajomych? Znamy sposoby, jak się go pozbyć!
Jak wybrać idealne meble do przechowywania dla twojego domu?
Jak wybrać idealne meble do przechowywania dla twojego domu?
Odkryj sekrety wybierania idealnych mebli do przechowywania, które optymalizują przestrzeń i dodają uroku twojemu domowi. Praktyczne porady, które pomogą Ci w trafnym wyborze.
Jak wybrać idealną kratkę do twojego nowoczesnego kominka: poradnik krok po kroku
Jak wybrać idealną kratkę do twojego nowoczesnego kominka: poradnik krok po kroku
Odkryj kompletny przewodnik po wyborze idealnej kratki do twojego nowoczesnego kominka. Nasza porada pomoże Ci jak podjąć decyzję korzystając z estetyki, wymiarów i materiałów na rynku kominkowym.
Ostatnie wpisy