Polecamy
Czego nie wolno wylewać do zlewu?
Porady domoweSprzątanie

Czego nie wolno wylewać do zlewu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znowu zapchał Ci się zlew i musisz wezwać fachowców? Sprawdź, co zrobić i czego unikać, by nie doprowadzić więcej do takiej sytuacji w przyszłości.

Dość często zdarza nam się podczas gotowania wylewać różne rzeczy do kuchennego zlewu, co w efekcie prowadzi do zapchania całej instalacji, bałaganu i dodatkowych, niepotrzebnych kosztów. Jak tego uniknąć?

Tego nie wolno wylewać do zlewu

Tłuszczu/oleju

Niestety dość często zdarza nam się wylać gorący lub już przestudzony tłuszcz z patelni do zlewu. Musimy jednak pamiętać, że to jeden z głównych powodów tworzenia się niedrożności. 

Fusów od kawy i herbaty

Te z pozoru małe drobinki i listki, bardzo skutecznie zbijają się w sztywną maź w naszych rurach, która staje się naturalnym korkiem powodującym niedrożność instalacji.

Resztek z talerzy  

Wszelkie pozostałości po posiłku, które znajdują się na brudnych talerzach warto wyrzucić do odpadów mokrych, zamiast obmywać je w zlewie. 

Ryżu/makaronu

To produkty, które niestety dość często lądują w naszych odpływach. Resztki ryżu czy makaronu opłukiwanego pod zimną wodą w rurach dodatkowo zwiększają swoją objętość, dlatego, kiedy osadzą się w rurach, mogą skutecznie zablokować dalszy przepływ wody. 

Leków

Dość często zapominamy, że leki, które znajdą się w odpływie kanalizacyjnym z czasem przenikną do obiegu i mogą zatruć wodę pitną czy glebę i doprowadzić do katastrofy ekologicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie wykorzystać przestrzeń pod schodami w domu?
Jak efektywnie wykorzystać przestrzeń pod schodami w domu?
Odkryj nowe sposoby na wykorzystanie przestrzeni pod schodami w swoim domu. Efektywne rozwiązania, które dodają wartości i funkcjonalności twojemu wnętrzu.
Betonowa doniczka – jak ją zrobić?
Betonowa doniczka – jak ją zrobić?
Potrzebujesz przesadzić kwiaty, ale nie masz doniczek? Chcesz urozmaicić wnętrze? Możesz wykonać betonowe doniczki zupełnie sam. Przekonaj się, czego potrzebujesz i poznaj nasze złote rady!
Jak zamontować hamak?
Jak zamontować hamak?
Marzysz o odpoczynku w hamaku, ale jego montaż wydaje Ci się trudny i czasochłonny Podpowiadamy, jak można sobie z tym poradzić!
Ostatnie wpisy