Polecamy
Jak dobrać wózek dziecięcy i na co zwracać uwagę?
Kupuj mądrze

Jak dobrać wózek dziecięcy i na co zwracać uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wózek dziecięcy to istotny i często również bardzo kosztowny element wyprawki dla niemowlaka, którego zakup nie powinien być kwestią przypadku. Przyszli rodzice często jednak nie wiedzą, jakie aspekty powinni brać pod uwagę podczas jego wyboru. Dlatego zanim zaczniemy szukać najlepszego modelu, warto określić cechy, jakie musi on posiadać. Wózek dziecięcy powinien być dostosowany zarówno do potrzeb malucha, jak i preferencji opiekuna, a także uwzględniać aspekty takie jak wielkość bagażnika czy rodzaj nawierzchni, na której będzie wykorzystywany. Jak więc dobrać ten ważny element wyprawki niemowlaka i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Waga wózka dziecięcego

Parametr związany z wagą wózka jest istotny zwłaszcza dla rodziców, którzy wiedzą, że będą często wnosić go na przykład na wyższe piętra w bloku bez windy. Lżejszy wózek łatwiej jest też przenosić czy wkładać do bagażnika. Często również takie modele lżej się prowadzi. Pamiętajmy jednak, że wózek dla niemowlaka musi zapewniać maluchowi bezpieczeństwo i gwarantować odpowiednią równowagę. Dlatego w parze z niewielką wagą musi iść również funkcjonalność takiego modelu.

Rozmiar i rodzaj kół w wózku dziecięcym

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając wózek dziecięcy, są koła. Obecnie producenci takich elementów oferują modele z różnymi typami kół. Powinny być one dopasowane do możliwości wózka, a także pokonywania różnych nawierzchni. Wersje pompowane gwarantują najlepszą amortyzację. Z kolei żelowe są odporne na przebicia i praktycznie bezobsługowe. Piankowe koła zaś lepiej sprawdzą się w mieście. Dlatego wybierając koła w wózku dziecięcym, powinniśmy zastanowić się, na jakim podłożu najczęściej będziemy go wykorzystywali. Inne wersje świetnie radzą sobie na przykład na piasku czy żwirze, inne zaś na leśnych drogach, a jeszcze inne na chodnikach.

Wielkość wózka dziecięcego

Istotnym elementem, na który rodzice zwracają szczególną uwagę, jest wielkość wózka, zwłaszcza po złożeniu. Jest to ważna kwestia dla opiekunów, którzy dysponują małym bagażnikiem w samochodzie lub też niewielką ilością miejsca do przechowywania wózka w domu. Pamiętajmy jednak, że wybrany przez nas model musi być komfortowy dla malucha. Dlatego zwracając uwagę na to, czy ma on niewielkie rozmiary po złożeniu, sprawdzajmy również, czy zapewnia dziecku odpowiedni komfort.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dziecięcy?

Wśród pozostałych elementów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając wózek dziecięcy, wymienia się także akcesoria, w jakie wyposażony jest taki model. Do przydatnych i funkcjonalnych elementów zalicza się bez wątpienia pojemny i łatwo dostępny kosz zakupowy. Sprawdzajmy również, czy gondola zapewnia maluchowi odpowiedni komfort, chroniąc go przed przegrzaniem. Dlatego najlepiej jeżeli tapicerka wózka jest wyposażona w ochronę hydrofobową, a więc jego materiał zabezpieczony jest przed wilgocią. Dodatkowo sprawdźmy, czy posiada on wysoki filtr UV. Wśród dodatkowych przydatnych elementów, w jakie może być wyposażony wózek, wymienia się moskitierę oraz uchwyt na kubek dla opiekuna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne porady na temat pielęgnacji i uprawy krzewów ozdobnych w domowym ogrodzie
Praktyczne porady na temat pielęgnacji i uprawy krzewów ozdobnych w domowym ogrodzie
Zapraszamy na wyprawę w fantastyczny świat ogrodowych krzewów ozdobnych. Odkryj unikalne sekrety pielęgnacji, dowiedz się jak poprawnie uprawiać, zarówno dla początkujących ogrodników, jak i dla doświadczonych miłośników zieleni.
Czy alergię trzeba leczyć?
Czy alergię trzeba leczyć?
Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeśli cierpisz z powodu kataru siennego lub wysypki. Dowiesz się, czy warto i jak leczyć alergię.
Co warto wiedzieć o meblach kuchennych na wymiar?
Co warto wiedzieć o meblach kuchennych na wymiar?
W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób je wybierać, montować i nie tylko.
Ostatnie wpisy