Polecamy
Co kupić dzieciom na mikołajki? Pomysły na upominki dla najmłodszych
Kupuj mądrze

Co kupić dzieciom na mikołajki? Pomysły na upominki dla najmłodszych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami! Poznaj najlepsze pomysły na prezenty dla najmłodszych członków rodziny. Sprawdź, co ucieszy dzieciaki i zabaw się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Mikołajki – dzieciaki na nie czekają!

Czy Twoje dzieci już dopytują, kiedy odwiedzi je Święty Mikołaj? Już niedługo jeden z ich ulubionych dni w roku – mikołajki! W większości rodzin wygląda to tak, że 6 grudnia wyjątkowy gość zostawia drobne upominki. Są to zwykle skromniejsze podarunki niż te, które otrzymujemy z okazji Bożego Narodzenia. 

Prezent w skarpecie, pod poduszką, w buciku – takie właśnie są mikołajkowe zwyczaje, które mają w sobie bardzo dużo uroku. Nie masz pomysłu na to, co sprawić najmłodszym na 6 grudnia? Sprawdź nasze propozycje dla różnych kategorii wiekowych i zainspiruj się nimi.

Prezenty dla dzieci do lat 3

Zacznijmy od propozycji na prezenty dla maluchów. Niemowlaki prawdopodobnie jeszcze nie oczekują podarunków, ale jeżeli chcesz coś wręczyć, to do najlepszych pomysłów należą: 

 • gryzaki,
 • klocki sensoryczne,
 • kulodromy,
 • przytulanki,
 • zabawki Montessori.

Roczne i większe dzieci chętnie zaczynają się bawić autami, lalkami, a także akcesoriami do dziecięcej kuchni. Wybierając prezent dla malucha, pamiętaj o tym, że wiele zabawek jest niedozwolonych dla dzieci poniżej 3 lat.

Prezenty dla przedszkolaka

O wiele większy wybór jest w przypadku dzieci w wieku 3–5 lat. Przedszkolaki mają już swoje ulubione aktywności, a nawet pasje! Święty Mikołaj może wrzucić im do skarpety na przykład:

 • puzzle,
 • gry planszowe,
 • kolorowanki,
 • przybory plastyczne,
 • zabawki z ulubionymi bajkowymi bohaterami,
 • klocki lego.

To oczywiście tylko nieliczne przykłady, ponieważ możliwości w tej grupie wiekowej jest naprawdę całe mnóstwo. Dzieci wtedy często już same podpowiadają rodzicom, co im się marzy. Mogą napisać o tym w liście do Świętego Mikołaja.

Prezenty dla dziecka w wieku szkolnym

W przypadku starszych dzieci zainteresowania są już zwykle mocno ukierunkowane. W dalszym ciągu dobrą opcją są tu gry planszowe, oczywiście znacznie bardziej skomplikowane niż te przeznaczone dla przedszkolaków. 

Inne pomysły to na przykład:

 • mikroskop,
 • lupa,
 • zestaw do wykonywania eksperymentów,
 • projektor gwieździstego nieba.

Książka to dobry prezent w każdym wieku

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dwulatkiem, czy z pierwszoklasistą, doskonałym prezentem jest książka. Pamiętajmy o tym, że czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, bawi i uczy. Maluchy lubią przede wszystkim książeczki aktywizujące, natomiast w przypadku starszaków fabuły stają się coraz bardziej obszerne.

Dobrym pomysłem są także audiobooki – dzieciaki całkiem chętnie słuchają ich na przykład w aucie!

Zdj. główne: Earl Wilcox/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Które mrożone warzywa wykorzystywać zimą?
Które mrożone warzywa wykorzystywać zimą?
Mrożonki to idealna alternatywa dla świeżych owoców i warzyw. Ze względu na bogactwo składników mineralnych i niską kaloryczność warzywa uznawane są za podstawę zdrowej i zbilansowanej diety.
Domowe zabiegi kosmetyczne, które wykonasz samemu
Domowe zabiegi kosmetyczne, które wykonasz samemu
Domowe zabiegi mogą być tak samo skuteczne, jak te wykonane w salonie kosmetycznym. Sprawdź, co możesz zrobić sama w domu!
Gdzie kupić i jak przechowywać ekogroszek?
Gdzie kupić i jak przechowywać ekogroszek?
Ekogroszek to popularne paliwo stałe, które jest coraz częściej wykorzystywane w kotłach i piecach centralnego ogrzewania. Dzięki swoim zaletom, takim jak wysoka wartość opałowa i niska zawartość popiołu, ekogroszek stał się alternatywnym źródłem ciepła dla węgla kamiennego i drewna. Gdzie można kupić ekogroszek oraz jak przechowywać go w domu?
Ostatnie wpisy