Polecamy
Jak usunąć naklejki ze szkła? Sprawdzone sposoby!
Porady domoweSprzątanie

Jak usunąć naklejki ze szkła? Sprawdzone sposoby!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niechciane naklejki na szkle mogą znaleźć się tam z wielu powodów i pochodzić z różnorakich źródeł. 

Dziecko może chcieć urozmaicić nudnawy, szklany stolik w salonie swoimi naklejkami, lub zmienić zdanie co do naklejek na swojej witrynie. Sąsiad może ukarać Cię za złe parkowanie samochodu na osiedlu lub przyjaciel postanowi ozdobić Twoje lustro rozweselającym obrazkiem. Może po prostu chcesz usunąć naklejkę ze słoika, by użyć go do przetworów.  

Niezależnie od tego, skąd wzięła się na szybie, wiesz, że musisz się jej pozbyć. Jak usunąć naklejki ze szkła? Oto niezawodne sposoby! 

Jak usunąć naklejkę ze słoika? 

W zależności od tego, jak silny jest klej, możesz dopasować odpowiedni sposób pozbycia się etykiety. Jeśli nie przywiera ona do słoika zbyt mocno, napełnij go gorącą wodą. Po kilku minutach naklejka powinna dać się usunąć ze szkła z łatwością.

Jeśli klej był silniejszy, niż się spodziewałaś, usuń to co możesz z powierzchni słoika, a następnie przetrzyj całość oliwą z oliwek lub olejem roślinnym, rozprowadzonym na papierowym ręczniku.

Jeśli dalej nie osiągnęłaś zamierzonego efektu, zanurz słoik w gorącej wodzie. Gdy po takiej kąpieli w dalszym ciągu widzisz pozostałości naklejki, zdrap je drewnianą szpatułką i ponownie umieść słoik w gorącej kąpieli. Następnie umyj słoik gąbką nasączoną płynem do naczyń.

Jak usunąć naklejkę ze szklanych misek i talerzy?

Ogrzej naklejkę suszarką. Podgrzewanie pomoże Ci usunąć nalepkę jednym ruchem. Lepkie pozostałości kleju usuniesz wacikiem z kremem Nivea lub zmywaczem do paznokci. Trik z suszarką sprawdzi się też w przypadku szklanego blatu, witryny w pokoju dziecięcym lub ozdobionego okna w sypialni pociechy.

Mniejsze, szklane przedmioty możesz umieścić bezpośrednio nad parą gotującej się wody. Ciepło pary wodnej zmiękczy klej i naklejka z łatwością odklei się od powierzchni. 

>> Zobacz też: Czego nie wolno wylewać do zlewu?

Czy można usuwać naklejki ze szkanego stolika i lustra preparatem WD-40? 

Środek wprost z warsztatu samochodowego przybywa z odsieczą, gdy musisz pozbyć się naklejek ze szkła, mebli a nawet plastikowych przedmiotów! Należy przetrzeć obficie naklejkę i nałożyć na nią sporą ilość preparatu na ok. 20 min. Po tym czasie trzeba delikatnie usunąć resztki naklejki. Jeśli efekt Cię nie satysfakcjonuje, możesz powtórzyć czynność. Na koniec przetrzyj lustro lub stolik płynem do szyb i voilà!

Jak usunąć naklejkę z szyby samochodu? 

Niezależnie od tego, czy jest to naklejka za złe parkowanie, czy naklejka z numerem rejestracyjnym używanego auta, należy się jej pozbyć. Możesz użyć myjki parowej, nafty lub benzyny, którą naniesiesz na naklejkę i szybę za pomocy wacika. Zapach może być drażniący, dlatego warto robić to przy otwartych drzwiach. 

Co zrobić, aby szkło nie uszkodziło się podczas usuwania naklejki? 

Usuwanie naklejek ze szklanych powierzchni nie jest najprzyjemniejszą czynnością, ale wcale nie musi oznaczać połamanych paznokci i porysowanego szkła. Nie używaj ostrych narzędzi, a stosując zmywacz do paznokci lub spirytus salicylowy, sprawdź na małej powierzchni, jak materiał zareaguje na taki zabieg.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
DIY: Jak zrobić materiałowe tulipany?
DIY: Jak zrobić materiałowe tulipany?
Chcesz na dłużej zatrzymać piękno tulipanów w wazonie? Stwórz samodzielnie materiałowe kwiaty, które będą ciekawą ozdobą DIY w domu nie tylko wiosną! Sprawdź, jak to zrobić!
Jaki nawilżacz powietrza wybrać?
Jaki nawilżacz powietrza wybrać?
Chcesz zakupić nawilżacz powietrza? Przeczytaj, czym się kierować podczas zakupu.
Jak wybrać idealną komodę do swojego domu?
Jak wybrać idealną komodę do swojego domu?
Odkryj klucze do znalezienia doskonałej komody, której szukasz na zawsze. Dowiedz się, jakie aspekty są ważne przy wyborze tej idealnej dodatkowej szafki do przechowywania, która doskonale uzupełni Twój dom.
Ostatnie wpisy