Polecamy
Latem do suszenia odzieży, zimą zamiast chłodziarki? Błąd! W ten sposób możesz cieszyć się z balkonu na całość
Porady domowe

Latem do suszenia odzieży, zimą zamiast chłodziarki? Błąd! W ten sposób możesz cieszyć się z balkonu na całość

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy uważasz, że balkon jest raczej zbędnym elementem mieszkania? Wyprowadzimy Cię z tego błędu, ponieważ chodzi o bardzo wartościową część mieszkania, z której można korzystać w wiele rozmaitych sposobów.

Śniadanie i grillowanie na balkonie

Na małych balkonach w starszych blokach czy kamienicach prawdopodobnie nie ma takiej możliwości. Jednak istnieje wiele nowoczesnych mieszkań, których powierzchnia balkonu czy loggii wynosi kilka metrów kwadratowych. To wystarczająca powierzchnia do tego, by ustawić na balkonie meble – stolik z krzesłami – oraz mały grill.

Każdego ranka można delektować się śniadaniem kąpiąc się w promykach porannego słońca. Taki rytuał dodaje Ci energię na cały dzień. Podczas długich letnich wieczorów można zaś urządzić na balkonie małego rodzinnego grilla. Oczywiście nie jest to porównywalne z imprezą odbywającą się na tarasie przy domie jednorodzinnym, jednak również na balkonie można spędzić wiele czasu na świeżym powietrzu, a nie w zamkniętych i pociemnionych pomieszczeniach.

Domowe zioła i warzywa

Dekorowanie balkonów donicami, w których kwitną muszkaty i inne rośliny jest normalne. Jednak czy wiesz, że balkon jest wprost idealny do uprawy ziół oraz niektórych rodzajów warzyw? Balkony zwykle są dobrze oświetlone. Jednocześnie brakuje tutaj szkodników, jak np. ślimaków. To gwarantuje dobrą ochronę roślin. Ponadto nieustannie mamy je na oczach i możemy doskonale troszczyć się o nie, regularnie je podlewać.

Świeże domowe pomidory lub zioła podniosą poziom i podkreślą smak przyrządzanych lub grillowanych pokarmów.

Suszenie prania

To ogólnie rozpowszechniony sposób wykorzystania balkonów. Suszenie prania wewnątrz mieszkania jest dosyć niekomfortowe – wyraźnie wzrasta wilgotność powietrza. Powstają wtedy idealne warunki do tego, by w narożnikach pomieszczeń rozwijała się pleśń. Wywietrzenie podwyższonej wilgoci nie jest takie proste.

Przy suszeniu prania na zewnątrz takie kłopoty odpadają. Nie musimy przejmować się nadmiarem wilgoci. Tylko uważaj, by sąsiad piętro niżej nie urządzał na balkonie ucztę z grillem lub nie wychodził na balkon na papierosa.

W chłodne dni można balkon wykorzystać jako chłodziarkę

Przez dużą część roku dla balkonu nie ma praktycznie wykorzystania. W chłodnej porze roku chowamy meble, ponieważ pogoda nie sprzyja piknikom na zewnątrz.

Mimo tego istnieje sposób, jak balkon wykorzystać. Można na nim przechowywać napoje i wyroby mleczne, owoce, warzywa itp. Chłodziarkę można przestawić na nieco większą temperaturę i trzymać w niej żywność, której taki stan nie przeszkadza. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy za energię zimą.

Photo by Julian Jagtenberg from Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co wyposażyć działkową altanę?
W co wyposażyć działkową altanę?
Na działce, niezależnie od tego, czy masz ją, by uprawiać pomidory, czy wypoczywać, powinny panować komfortowe warunki. Przekonaj się, bez jakich elementów wyposażenia nie może obyć się żadna działka rekreacyjna oraz co jest potrzebne na działce uprawnej, by móc korzystać z niej bez problemów.
Co ile wymieniać olej w samochodzie?
Co ile wymieniać olej w samochodzie?
Masz swój własny samochód? Przeczytaj, co ile kilometrów należy wymieniać olej w silniku.
Najlepsze strategie zwalczania owadów: Poradnik dla właścicieli nieruchomości
Najlepsze strategie zwalczania owadów: Poradnik dla właścicieli nieruchomości
W tym poradniku przedstawiamy najlepsze strategie, które pomogą Ci pozbyć się owadów raz na zawsze.
Ostatnie wpisy