Polecamy
Co zrobić, aby Twój domek letniskowy był użyteczny przez cały rok?
Porady domowe

Co zrobić, aby Twój domek letniskowy był użyteczny przez cały rok?

Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pewnie jak wielu z nas rozważasz budowę domku letniskowego na swojej działce, ale masz wątpliwości lub wahasz się co do użyteczności takiej konstrukcji w chłodniejszych miesiącach. To prawda, że kiedyś ​​domki letniskowe nie byłyby najlepszym miejscem do spędzenia czasu zimą. Byłoby w nich zimno, wilgotno, ciemno i niezbyt komfortowo. Jednak w dzisiejszych czasach, te niezwykłe budynki są ocieplane i ogrzewane, a to całkowicie zmienia postać rzeczy – izolowany i ogrzewany domek letniskowy można używać przez cały rok.

Wiele osób przyjmuje termin „domki letniskowe” zbyt dosłownie i zakłada, że ​​nadają się one tylko do użytku w cieplejszych miesiącach. Jednak znalezienie odpowiedniego domku letniskowego dla Ciebie oznacza, że ​​możesz się nim cieszyć bez względu na porę roku. Dlatego, informujemy, że istnieje możliwość ocieplenia i ogrzewania tych pomieszczeń ogrodowych, dzięki czemu z całą przyjemnością będziesz mógł korzystać z domku letniskowego w chłodniejszych miesiącach.

Używaj swojego domku letniskowego przez cały rok

Wiele osób, które zdecydowały się używać swojego domku letniskowego przez cały rok mówi, że wolą korzystać z niego zimą, przytulając się na kanapie do partnera; zawijając się w kilka koców; czytając dobrą książkę i trzymając w dłoniach parujący kubek gorącej czekolady. Ponadto, nie można się nie zgodzić z faktem, że jest coś niezwykle ekscytującego w dekorowaniu konstrukcji, jakimi są domki letniskowe, na Boże Narodzenie. Nie wspominając już o tym, że z tego punktu widzenia będziesz miał doskonały widok na piękno ogrodu pokrytego białym puchem, a jeśli odpowiednio go udekorujesz, to Twój domek letniskowy całoroczny zamieni się w malowniczy domek z piernika. Wyobraź sobie wiszące lampki, zapalając świeczki i delektując się ulubionym bożonarodzeniowym daniem, czekając na Świętego Mikołaja. Jeśli planujesz spędzać dużo czasu w swoim domku letniskowym jesienią i zimą, możesz nawet zainstalować mały palnik na drewno lub kominek, aby zrelaksować się w najlepszym komforcie (po prostu pamiętaj o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności). W końcu, czy jest coś lepszego niż trzaskający ogień w kominku w okresie świątecznym?

Jeśli zastanawiasz się nad budową domku letniskowego na swojej pięknej działce, dlaczego nie rozważyć możliwości korzystania z niego przez cały rok? Jak możesz to robić? Trochę za pomocą izolacji, trochę za pomocą ogrzewania, a nawet trochę za pomocą odpowiednich wykładzin podłogowych. Oto kilka podpowiedzi, co należy zrobić, aby móc korzystać z domku letniskowego przez cały rok:

Wskazówka #1: Izolacja domku letniskowego

Możliwe jest, aby w miesiącach zimowych domki letniskowe wydawały się bardziej przytulne i ciepłe, dodając trochę mebli. Mogą to być wełniane dywaniki i okładziny ścienne. Można jednak zrobić więcej. Jeśli naprawdę marzysz o tym, aby spędzać Boże Narodzenie w domku letniskowym, warto jest pomyśleć o dodaniu okien z podwójnymi szybami, które będą chronić domki letniskowe przed wtargnięciem zima do środka. Co więcej, musisz wiedzieć, że duża ilość ciepła „ucieka” przez nieszczelne okna i drzwi, dlatego należy upewnić się, że są dobrze uszczelnione i że nie ma żadnych szpar pomiędzy ramami. Dość popularną metodą na uszczelnienie okien i drzwi jest użycie gąbki. Jednak, najważniejszym elementem podczas ocieplenia domku letniskowego jest izolacja ścian i podłogi. Podczas budowy domku letniskowego możesz zastosować izolację, która sprawi, że pomieszczenie będzie cieplejsze w chłodne miesiące. Izolacja utrzymuje wilgoć na dystans, jednocześnie utrzymując ciepło w budynku. Najlepszym materiałem ociepleniowym jest zdecydowanie pianka poliuretanowa i styropian, ponieważ gwarantują maksymalną izolację. Warto jest dodać, że taka izolacja zapewni również chłodniejszą przestrzeń w cieplejszych miesiącach.

Wskazówka #2: Ogrzewanie domku letniskowego

Kolejnym sposobem, dzięki któremu możliwe będzie korzystanie z domku letniskowego przez cały rok jest dodanie ogrzewania. Jeśli budynek jest poddany pracom izolacyjnym, ogrzewanie nie będzie kosztowne – nie bardziej niż ogrzanie pomieszczenia w tradycyjnym domu. Tak naprawdę, opcji na ogrzanie jest wiele i nie musisz ograniczać się tylko do używania pieca na drewno lub innego urządzenia opalanego drewnem w obawie, że drewniane domki letniskowe spłoną razem z tym drewnem. Istnieje kilka opcji ogrzewania domków letniskowych prądem:

Kominek elektryczny: Taki kominek wygląda bardzo podobnie do prawdziwego kominka, ale do ogrzewania używa się energii elektrycznej zamiast drewna. Nie musisz się martwić o dym, popiół oraz o to, że drewniane ściany spłoną razem z drewnem. Zamiast tego można użyć prądu, aby w chłodniejszych miesiącach domki letniskowe całoroczne były przyjemne i przytulne.

Grzejnik wentylatorowy: Jest to kolejna doskonała opcja i alternatywa dla kominka opalanego drewnem. Grzejniki wentylatorowe są świetnym rozwiązaniem, ponieważ mogą szybko ogrzać pomieszczenie w bardzo krótkim czasie. Nie ma potrzeby wstępnego podgrzewania. Wystarczy, że po prostu włączysz termowentylator i to wszystko.

Podczerwień: To kolejny sposób na ogrzanie domku letniskowego podczas chłodniejszych dni. W tym przypadku, używasz urządzenia grzewczego, które wytwarza promieniowanie podczerwone, które może zapewnić ciepło w pomieszczeniu. Podczerwień również działa szybko i wydajnie, w celu utrzymania ciepła w pomieszczeniu.

Warto jest dodać, że istnieje również bardziej ekologiczna metoda na ogrzanie domków letniskowych. Możliwe jest wyposażenie takich budynków w panele słoneczne, aby wewnątrz było przyjemnie i ciepło. Jednak, jak sama nazwa wskazuje, panele słoneczne są zasilane słońcem, a tego może brakować w okresie zimowym. Tak naprawdę, istnieje wiele opcji do rozważenia, jeśli chodzi o ogrzewanie domku letniskowego i wszystko zależy od Twoich preferencji i budżetu.

Co jeszcze możesz zrobić?

To nie wszystko, co możesz zrobić, aby użytkowanie domku letniskowego było możliwe przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim. Pozostałe czynniki, które sprawią, że domki letniskowe będą ciepłe i przytulne zimą nie są trudne do wdrożenia. Możesz zwiększyć ciepło i przytulność w swoim domku letniskowym, dodając trochę mebli. Na przykład, dodanie przytulnego koca i poduszek może sprawić, że kanapa lub fotel będą przytulniejsze i zapewnią więcej ciepła. Stosowanie ciepłych kolorów w przestrzeni wraz ze sterowanym oświetleniem LED może również sprawić, że przestrzeń będzie cieplejsza. Nawet dodanie świec może nadać pomieszczeniu przytulnego charakteru.

Krążąca pogłoska, że domki letniskowe to konstrukcje, których można używać tylko w ciepłych letnich miesiącach, to nic innego jak zwykły mit – taki budynek może być użyteczny przez cały rok. Jeśli chcesz cieszyć się swoim domkiem letniskowym przez cały rok, ale nie jesteś pewien co zrobić, aby było to możliwe, w tym artykule z pewnością znajdziesz sprawdzone sposoby na ocieplenie domków letniskowych. Wystarczy wprowadzić parę zmian (mniejszych lub większych), aby móc spędzić Boże Narodzenie w malowniczym otoczeniu.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Twój mężczyzna martwi się podrażnieniami na twarzy po goleniu? Podpowiadamy, co może ułatwić mu życie!
Twój mężczyzna martwi się podrażnieniami na twarzy po goleniu? Podpowiadamy, co może ułatwić mu życie!
Jak uniknąć podrażnień po goleniu? Co może pomóc mężczyźnie?
Wybór kominka – co brać pod uwagę?
Wybór kominka – co brać pod uwagę?
Kominek to bez wątpienia świetna dekoracja domu, która może posłużyć także za ogrzewanie. Co jednak warto wiedzieć przed zakupem kominka? Podpowiadamy!
Młynek do przypraw – ręczny czy automatyczny?
Młynek do przypraw – ręczny czy automatyczny?
Od zawsze marzy Ci się dodawanie do potraw świeżo mielonych przypraw, ale nie wiesz, co będzie lepsze: młynek ręczny czy automatyczny? Sprawdź wady i zalety jednych i drugich!
Ostatnie wpisy