Polecamy
Do czego służy materac nawierzchniowy?
Porady domoweUrządzanie

Do czego służy materac nawierzchniowy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Materac nawierzchniowy jest umieszczany na wierzchu obecnego materaca, aby dodać dodatkowy komfort i wsparcie. Materac nawierzchniowy zapewnia dodatkową warstwę wyściółki i może sprawić, że poczujesz jeszcze większy komfort. Materace nawierzchniowe mogą być również używane samodzielnie w przypadkach, gdy chcesz mieć bardziej miękką powierzchnię do spania lub szukasz dodatkowego wsparcia podczas czytania, lub oglądania telewizji w łóżku.

Czy warto kupić materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy jest tańszą alternatywą dla zakupu nowego materaca. Jest on również przydatny, jeśli chcesz zmienić odczucia związane z obecnym modelem bez konieczności pozbywania się go całkowicie. Takie nakładki są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taki, który idealnie pasuje do Twojego łóżka.

Może on również pomóc uczynić twardy materac bardziej komfortowym lub zapewnić miękkość, której potrzebujesz, aby złagodzić ból pleców. Możesz znaleźć wiele różnych rodzajów materacy nawierzchniowych, w tym piankę, lateks i wełnę. Niektóre są przeznaczone do użytku latem, a inne lepiej sprawdzają się w chłodnym klimacie.

Jakie zalety ma materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy może pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego materaca, zwłaszcza jeśli jest on stary i zużyty.

Zastosowanie nakładki na materac może poprawić jakość Twojego snu poprzez zapewnienie dodatkowego wsparcia, gdy Twój obecny materac nie zapewnia go w wystarczającym stopniu. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżko było bardziej miękkie lub twarde, nakładka może Ci w tym pomóc. Tego typu produkty zapewniają wiele korzyści, w tym:

  • Większy komfort.
  • Lepsze wsparcie dla pleców i kręgosłupa.
  • Zmiana odczuć związanych z materacem bez konieczności kupowania całego nowego.
  • Są łatwe do czyszczenia i konserwacji, co oznacza, że nie będziesz musiał się martwić o kupowanie nowych nakładek.

Z jakiego materiału jest wykonany materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe wykonane są z wielu różnych materiałów, w tym:

  • Pianka memory. Jest to popularny rodzaj materacy nawierzchniowych, ponieważ zapewnia świetne podparcie dla ciała i oferuje wyjątkowe uczucie komfortu podczas snu na nim. Materace z pianki memory są również hipoalergiczne i odporne na roztocza. Pianka z pamięcią jest popularna, ponieważ dopasowuje się do kształtu ciała, kiedy się kładziesz, a następnie zapewnia wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne — w okolicach bioder i ramion.
  • Wełna. Wełna jest naturalnie ognioodporna i ma zdolność pochłaniania wilgoci z powietrza, dzięki czemu nie robi się zbyt gorąco lub zimno w nocy. Są one również dostępne w różnych grubościach, więc możesz wybrać ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.
  • Lateks zapewnia podobne korzyści jak pianka z pamięcią, ale nie nagrzewa się tak bardzo w nocy (dzięki czemu jest bardziej oddychający).

Jeśli nie odpowiada Ci żaden z tych materiałów, dostępne są inne opcje, w tym bawełna, a nawet bambus.

Jak prawidłowo założyć materac nawierzchniowy?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy Twój materac jest czysty i wolny od kurzu. Następnie, jeżeli nie jest jeszcze używany, umieść materac na solidnej podstawie (np. na łóżku sprężynowym lub platformie).

Następnie rozwijamy materac nawierzchniowy na łóżko i ustawiamy go tak, aby równomiernie przylegał do całej powierzchni. Następnie sprawdź, czy możesz w jakiś sposób zahaczyć lub połączyć nakładkę z głównym materacem. Dzięki temu nie będzie się przesuwać podczas snu.

Jak dobrać twardość materaca nawierzchniowego?

Twardość nakładki na materac zależy od jej grubości i rodzaju użytej pianki. Grubszy materac nawierzchniowy będzie miał więcej amortyzacji niż cieńszy. Również pianka z pamięcią jest zazwyczaj twardsza niż lateks.

Grubość materaca może być różna. Cieńszy materac nawierzchniowy może być dla Ciebie tylko wystarczającą dodatkową amortyzacją, podczas gdy grubszy może zapewnić więcej wsparcia i komfortu. Jeśli chcesz mieć twardszą powierzchnię, rozważ zakup cieńszego materac nawierzchniowy z mniejszą ilością warstw pianki.

Fot.: Max Rahubovskiy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie lampy umieścić w przedpokoju?
Jakie lampy umieścić w przedpokoju?
Jakie produkty oświetleniowe warto wykorzystać i gdzie je ustawić, by uzyskać optymalne efekty oraz stworzyć piękną przestrzeń? O tym napiszemy poniżej.
Czy warto zainwestować w lampę do hybryd?
Czy warto zainwestować w lampę do hybryd?
Zastanawiasz się nad zakupem lampy hybrydowej? Sprawdź, czy warto mieć ją w domu!
Urządzanie garderoby: Praktyczne i stylowe rozwiązania dla Twoich ubrań
Urządzanie garderoby: Praktyczne i stylowe rozwiązania dla Twoich ubrań
Garderoba bez tajemnic - praktyczne i stylowe pomysły na urządzenie swojej przestrzeni.
Ostatnie wpisy