Polecamy
Dlaczego warto wieszać obrazy na ścianach?
Porady domoweUrządzanie

Dlaczego warto wieszać obrazy na ścianach?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

To, jak prezentuje się wystrój wnętrza, jest ważne nie tylko ze względu na modę. Najistotniejsze jest to, by stworzyć przyjemną dla oka przestrzeń, w której domownicy będą się doskonale czuli. W wyczarowaniu efektownej i przytulnej aranżacji pomogą natomiast obrazy na ścianę.

Myśląc o efektownej stylizacji możemy mieć w głowie niezwykle kosztowne meble i dodatki oraz wystrój zaaranżowany przez projektanta. Tymczasem, jak mówi znane powiedzenie, diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo dużą rolę w przestrzeni odgrywają dodatki. Dzięki nim można w oka mgnieniu przeprowadzić naprawdę niezwykłą metamorfozę wnętrza.  

Zapytaliśmy ekspertów z Redro, dlaczego warto wieszać obrazy na ścianach i podali nam 4 przekonujące powody!

1. Obrazy na ścianę to jeden z najszybszych pomysłów na metamorfozę

Warto zacząć od tego, że obraz w ramie to jeden z najlepszych pomysłów na błyskawiczną przemianę wystroju. Malowanie ścian, wymiana mebli czy rearanżacja całego wnętrza to czynności pracochłonne i kosztowne i myśląc o nich można przekładać metamorfozę w nieskończoność. Tymczasem zawieszenie obrazu to zadanie na kilka minut. Jest szybsze od przyklejenia fototapety, a w równym stopniu pozwoli udekorować pokój.

Ważne jest to, że nawet nie trzeba mieć młotka ani gwoździ, ponieważ można wykorzystać samoprzylepne haczyki. Jeśli mieszka się w wynajmowanym mieszkaniu lub często zmienia się wygląd wnętrza, taka opcja jest o wiele lepsza od wbijania gwoździa, który zostawi dziurę w ścianie. 

Co więcej, obrazy na płótnie Redro to niezwykle szeroki wybór motywów przedstawieniowych (m. in. pejzaże, panoramy miast, abstrakcje, desenie, reprodukcje dzieł sztuki, motoryzacja), dlatego do każdej stylizacji uda się znaleźć pasującą i tematycznie, i stylistycznie kompozycję.

2. Wielkoformatowe obrazy na płótnie odświeżą aranżację

Mogłoby się wydawać, że jeden obraz na płótnie nie zmieni wiele w wystroju wnętrza. Jeśli jednak na ścianie zagości wielkoformatowe płótno, wówczas sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Możemy zainspirować się wielkimi obrazami, takimi, jakie wiszą w muzeach, i właśnie w ten sposób ozdobić pokój. Kompozycja, która sięga prawie od sufitu do podłogi, od razu przyciągnie wzrok i wprowadzi zupełnie nową jakość do wystroju.

Alternatywą dla dużego formatu jest poliptyk, czyli kompozycja składająca się z kilku zawieszonych obok siebie płócien stanowiących jedno przedstawienie, albo galeria obrazów stworzona z płócien o różnej wielkości i różnej tematyce.

3. Efektowny obraz w ramie na ścianę nada przestrzeni przytulności

Pomieszczenie z pustymi ścianami jest nie tylko mało efektowne, ale może także sprawiać wrażenie niewykończonego – jakby brakowało nam pomysłu na jego udekorowanie. Taka przestrzeń może być także mało przytulna w wyrazie. Wystarczy natomiast, że zawiesi się obraz na ścianę i całkowicie zmieni się charakter aranżacji.

Obrazy były wieszane od najdawniejszych czasów, czasami będąc tylko tłem wnętrza, a czasami pełniąc w nim główną rolę, zawsze jednak sprawiając, że wystrój nabierał charakteru. Taki akcent nad kanapą w salonie czy nad wezgłowiem łóżka w sypialni stanie się kropką nad i, dzięki której wnętrze stanie się przytulne.   

4. Odpowiednio dobrany obraz podkreśli osobowość domowników

Najlepszy wystrój wnętrza to taki, który odzwierciedla to, kim są domownicy, i który pasuje do ich osobowości i zainteresowań. W ten sposób aranżacja nabierze nie tylko indywidualnego wyglądu, ale zyska także ponadczasowy charakter, który nie wyjdzie z mody wraz ze zmieniającymi się trendami.

Co mogą przedstawiać takie obrazy na płótnie? To zależy od pasji domowników. Na płótnie mogą się znaleźć reprodukcje słynnego malarstwa, zabytkowe samochody sprzed kilku dekad, przedstawienia różnych dyscyplin sportowych czy odległe zakątki świata, gdy ktoś kocha dalekie podróże. Ale pasją może być także gotowanie, muzyka czy odległy kosmos! W przypadku ściennej dekoracji, która nawiązuje do zainteresowań domowników, świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie wspomnianej już wcześniej galerii składającej się z kilku płócien. To doskonała opcja do przestronnego metrażu. Po pierwsze, ociepli wizualnie przestrzeń. Po drugie, pozwoli w pełni zaprezentować nasze hobby.

Efektowne obrazy to jak bilet do zupełnie nowej aranżacji wnętrza – o wiele bardziej przytulnej, wyrazistej i dopasowanej do domowników. Szybki montaż sprawia, że taką ozdobą można cieszyć się dosłownie w oka mgnieniu, zyskując przestrzeń o zupełnie nowej jakości.  

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje hydroizolacji i który wybrać do swojego domu?
Hydroizolacja to proces, w którym stosuje się specjalne materiały, aby chronić powierzchnię przed wodą i wilgocią. Hydroizolacja jest szczególnie ważna w budynkach mieszkalnych i przemysłowych, gdzie wilgoć może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów, a także powodować szkody strukturalne. W tym artykule omówimy rodzaje hydroizolacji i co warto wiedzieć przy wyborze hydroizolacji do swojego domu.
Czy można czyścić pralkę octem?
Czy można czyścić pralkę octem?
Chcesz wyczyścić pralkę, ale chemiczne środki ze sklepu nie dają zadowalających efektów? Wypróbuj ocet! Sprawdź, jak to zrobić.
Kosiarki spalinowe czy elektryczne?
Kosiarki spalinowe czy elektryczne?
Jakie są wady i zalety kosiarek spalinowych i elektrycznych? Te fakty pomogą w wyborze.
Ostatnie wpisy