Polecamy
Jak wróżyć z butów na Andrzejki?
Porady domoweŚwięta i uroczystości

Jak wróżyć z butów na Andrzejki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Andrzejki są wyjątkowym wieczorem, kiedy wszyscy lubimy wróżyć sobie nawzajem. Jest to najlepszy element andrzejkowej imprezy. Jeśli lubimy takie zabawy, warto poznać najpopularniejsze wróżby andrzejkowe, dzięki którym ten wieczór będzie naprawdę magiczny. 

Jak wróżyć z butów?

Wiele osób lubi w trakcie wróżb usłyszeć o swoich przyszłych partnerach lub po prostu chce wiedzieć, czy w najbliższym czasie poznają jakąś ciekawą osobę. Jedna z wróżb andrzejkowych idealnie nadaje się dla kobiet, które bardzo chcą znaleźć idealnego mężczyznę. Trzeba do niej jedynie butów naszych gości, którzy przyjdą na naszą imprezę andrzejkową.

Buty ustawiamy w rzędzie, tak by były skierowane ku drzwiom wyjściowym. Jeśli mamy małe mieszkanie lub wielu gości, należy wziąć tylko jednego buta z pary. Kiedy ustawimy już rząd butów, należy przekładać but z końca sznurka na początek, aż w końcu dotrzemy do drzwi. Właściciel lub właścicielka butów, które pierwsze znajdą się przy drzwiach, może cieszyć się z rychłego ślubu. Można również nieco zmienić tę zabawę.

Musimy przygotować wcześniej kartki z imionami, na których będą widniały zarówno imiona męskie, jak i żeńskie. Połóżmy je na osobnych miejscach i wrzućmy do męskich butów losowo wybraną kartkę z imieniem żeńskim oraz do butów damskich kartkę z imieniem męskim. W ten sposób szczęśliwiec nie tylko będzie mógł liczyć na szybki ślub, ale również pozna imię ukochanej osoby. To idealna zabawa andrzejkowa, która przyniesie nam wiele radości. 

Jakie inne wróżby andrzejkowe można zastosować?

Najpopularniejszą wróżbą jest wróżenie z wosku. Wosk przelewany jest przez duży klucz do miski z wodą. Powstały i zastygły w ten sposób kształt ma nam powiedzieć co nieco o naszej przyszłości. Serce oznacza tradycyjnie miłość, za to kształt samochodu podróż lub nagły wyjazd. Moneta to pieniądze lub wzbogacenie się. Kształty powstałe po wylaniu wosku można różnie interpretować, dzięki czemu zabawa jest jeszcze lepsza.

Ciekawym pomysłem na andrzejkowy wieczór jest wróżenie z kart. Każda z osób losuje kartę, wcześniej zadając pytanie np. co do liczby partnerów, czy dzieci. Liczba na karcie lub symbol można zinterpretować jako odpowiedź na nasze zapytanie. Bardzo wiele wróżb andrzejkowych ma korzenie słowiańskie. Wróżby mają być dobrym znakiem na przyszłość dla nas. Ciekawą zabawą jest też wróżenie z karteczek, na których wypisać można wróżby podobne do tych umieszczanych w chińskich ciasteczkach. Niektórzy piszą tam sentencje na przyszłość albo zapowiedź jakiegoś zdarzenia.

Wspólne losowanie wróżb może być bardzo zabawne, ponieważ na kartkach można umieszczać różne wpisy, również te bardziej osobiste, jeśli jesteśmy w gronie zaufanych i dobrze nam znanych osób. Wróżby andrzejkowe są o wiele lepsze w momencie, kiedy dotyczą konkretnej osoby, wtedy zawsze mamy nadzieję, że nasza dobra przepowiednia się sprawdzi. Karteczki z imionami można również nabijać na szpilkę. Wylosowana w ten sposób wróżba należy do nas i na pewno będzie pewną wskazówką, co do czekającej nas przyszłości. W ten wieczór wiele osób próbuje również swoich sił w tarocie, czy też wynajmuje ciekawe gadżety, takie jak szklane kule, czy karty do wróżenia. Wiele osób wróży z obierek po jabłkach. Obierki staramy się rzucić za siebie tak, by powstał z nich wzór albo inicjały naszej miłości. Możemy też rzucać monetą do miski. Osobie, której się to uda, spełni się jedno marzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzęt do wędkowania na spinning: Kluczowe czynniki wpływające na skuteczność
Sprzęt do wędkowania na spinning: Kluczowe czynniki wpływające na skuteczność
W tym artykule omówimy te czynniki i podpowiemy, jak wpłynąć na skuteczność swojego połowu.
Płytki mozaikowe w łazience – inspiracje
Płytki mozaikowe w łazience – inspiracje
W internecie nie brakuje inspiracji, jak można mozaikę wykorzystać w łazience. My zebraliśmy najciekawsze z nich w jednym miejscu.
Jak przygotować samochód na długą podróż w upale?
Jak przygotować samochód na długą podróż w upale?
Szykujesz się do długiej podróży samochodem na wakacje? Sprawdź, jak zapewnić rodzinie najwyższy komfort podczas jazdy!
Ostatnie wpisy