Polecamy
Co należy wziąć pod uwagę aranżując sypialnię? – podpowiada projektant wnętrz
Porady domoweUrządzanie

Co należy wziąć pod uwagę aranżując sypialnię? – podpowiada projektant wnętrz

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aranżacja sypialni to zadanie, do którego warto jest się dobrze przygotować. Większość z nas spędza w swojej sypialni nawet 8 godzin na dobę, dlatego warto się postarać, żeby stała się ona wnętrzem przytulnym i sprzyjającym wypoczynkowi. Projektant wnętrz z Tychów radzi co wziąć pod uwagę podczas aranżacji tego pomieszczenia.

Komfortowe łóżko

Zdecydowanie najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Powinniśmy zadbać, żeby było ono możliwe jak najbardziej komfortowe i dostosowane do naszych potrzeb. Jeżeli jesteśmy osobami wysokimi zwróćmy szczególną uwagę na długość materaca (w żadnym wypadku nie może być on za krótki). Łóżko musi być także odpowiednio szerokie (niezależnie od tego czy śpimy w nim sami czy z partnerem). Projektant wnętrz z Tychów radzi, żeby po materac wybrać się do sklepu stacjonarnego. Nie ma jednego uniwersalnego materaca, który będzie pasował wszystkim osobom. Przed zakupem dobrze jest przetestować przynajmniej kilka modeli i ocenić, który z nich jest dla nas najbardziej komfortowy.

Projektant wnętrz z Tychy: pamiętajmy o ergonomii

Ergonomia w sypialni jest bardzo ważna, dlatego nie możemy o niej zapominać. Jeżeli śpimy z partnerem, nasze łóżko powinno być ustawione w taki sposób, żeby każda osoba mogła bez problemu położyć się na nim od swojej strony. Z tego względu odpada stawianie łóżka przy ścianie. Po obu stronach łóżka warto umieścić szafki nocne z lampkami. Powinny one stać w takiej odległości od naszego posłania, żebyśmy mieli możliwość zgaszenia światła bez konieczności wstawania.

Jeżeli jesteśmy miłośnikami zwierząt, a naszym ulubieńcom zdarza się spać razem z nami, możemy kupić dla nich specjalny podest lub schodki, po których będą mogli bezpiecznie wchodzić i schodzić z łóżka (takie rozwiązanie polecane jest szczególnie właścicielom małych psów).

Jako, że sypialnia jest miejscem wypoczynku, nie powinniśmy wstawiać do niej zbędnych mebli. W przypadku, gdy nasze mieszkanie nie jest zbyt duże, możemy ostatecznie umieścić w sypialni szafę z przesuwanymi drzwiami.

Cicha sypialnia to podstawa

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy noc. W tego względu niezwykle ważne jest, żeby była ona dobrze wyciszona. Dobrym wyborem mogą okazać się wyciszające drzwi, dźwiękoszczelne okna. Właściwości wyciszające pomieszczenie ma także wykładzina i tapeta. Z sypialni należy usunąć wszystkie sprzęty, które emitują hałas – między innymi telewizor, telefon czy komputer.

Zadbajmy o zacienienie pomieszczenia

Badania pokazują, że człowiek wysypia się najlepiej w całkowicie zacienionych pomieszczeniach. Zwykłe zasłony i firany mogą nie chronić nas dostatecznie przed światłami latarni, bilbordów czy nawet księżyca. Z tego względu do sypialni polecane są specjalne rolety wykonane z grubych materiałów, które są w stanie całkowicie zaciemnić pomieszczenie.

Postawmy na spokojne kolory

Nawet jeżeli jesteśmy wielkimi miłośnikami seledynowej zieleni czy krzykliwego różu, lepiej zarezerwujmy te kolory dla pokoju dziennego. Do sypialni dobrze jest wybrać barwy, które pozwolą się nam zrelaksować i ułatwią zasypianie.

Jakie oświetlenie do sypialni?

Projektant wnętrz z Tychów radzi, żeby do sypialni wybrać więcej niż jedno źródło światła. Oprócz oświetlenia górnego dobrze jest zainwestować w lampy boczne (które mogą pełnić jednocześnie funkcję dekoracyjną). W większości sypialni spotkamy także lampki nocne, które świetnie sprawdzają się w przypadku dzielenia tego pomieszczenia z partnerem. Najlepszym wyborem do sypialni jest zdecydowanie światło o ciepłej barwie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić pastę z tuńczyka z jajkiem?
Jak zrobić pastę z tuńczyka z jajkiem?
Jeśli szukasz pomysłów na to, co przygotować na poranne śniadanie, zobacz wideo z przepisem pasty z tuńczyka z jajkiem!
Rodzaje firanek – jakie firanki wybrać?
Rodzaje firanek – jakie firanki wybrać?
Czym się zatem kierować przy wyborze firany? Odpowiedź poniżej!
Teleporady wciąż dostępne mimo czasu po pandemii
Teleporady wciąż dostępne mimo czasu po pandemii
W ostatnim roku wielu z nas przekonało się, że wizyta w przychodni nie jest konieczna do uzyskania recepty czy porady dotyczącej błahych dolegliwości, takich jak katar.
Ostatnie wpisy