Polecamy
Jak zadbać o środki czyszczące w biurowcu?
Porady domoweSprzątanie

Jak zadbać o środki czyszczące w biurowcu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biurowiec, ze względu na swoją dużą powierzchnię, jest trudny do utrzymania w czystości. Najczęściej zarząd decyduje się na skorzystanie z usług firm zewnętrznych lub na zatrudnienie osób, które będą odpowiedzialne za sprzątanie całego obiektu. W tym drugim przypadku pracodawca powinien zapewnić wszystkie środki czyszczące niezbędne do pracy. Dzisiaj podpowiadamy, jakie preparaty powinny się znaleźć w schowku biurowym i w jaki sposób usprawnić proces ich wyboru. 

Duże pojemności detergentów

Na rynku można znaleźć dużo wariantów pojemności środków sprzątających. W przypadku dużych biurowców zdecydowanie opłaca się wybierać detergenty o pojemności kilku litrów oraz specjalne mniejsze opakowania, do których można przelewać środek. W hurtowni chemii gospodarczej można znaleźć chemię specjalistyczną w dużych opakowaniach, zakup której, w porównaniu do oferty sklepów, bardziej się opłaca dla dużych powierzchni, tj. biurowców czy hal produkcyjnych. Opłacalne jest także kupowanie koncentratów, które trzeba rozpuścić w wodzie, niż gotowych produktów. 

Jakie środki czyszczące do biura?

Wybierając środki czyszczące, warto dokładnie sprawdzić, jakie nawierzchnie są w pokojach. Nie każdy środek będzie dobrze się sprawdzał na wszystkich typach warstw, gdyż może okazać się zbyt mocny lub zostawiać ślady. Przed rozpoczęciem wyboru detergentów warto podzielić przestrzeń biurowca na mniejsze pokoje, np. łazienki, kuchnie, biura, korytarze i windy, gdyż często środki są sprzedawane właśnie do konkretnego rodzaju pomieszczenia. Do każdej z przestrzeń trzeba dobrać odpowiednie do nawierzchni środki: do szyb i szklanych powierzchni, mebli drewnianych, tapicerek i dywanów, paneli, ekranów i inne. Przedstawimy przykładową listę środków czyszczących dla łazienek:

  • Żele antybakteryjne
  • Żele do czyszczenia toalety
  • Kostki zapachowe
  • Psikacze do luster
  • Środki przeciwgrzybicze 
  • Płyn do mycia podłogi
  • Środki do czyszczenia zlewów granitowych

Nie warto zapominać także o istnieniu uniwersalnych środków czyszczących, które można stosować w przypadku codziennych czynności sprzątających w celu utrzymania czystości. Są to najczęściej płyny, które pasują do większości powierzchni z tworzyw sztucznych. 

Bio sprzątanie 

Ekologiczne sprzątanie staje się coraz bardziej popularne. W internecie można znaleźć dużo przepisów na naturalne środki czyszczące, które można stworzyć samodzielnie w domu. W przypadku biurowca trudno mówić o hand-made detergentach ze względu na dużą powierzchnię pomieszczeń. Warto jednak sprawdzić ofertę bio środków sprzątających, które będą lepszym odpowiednikiem dla codziennego sprzątania biurowca. 

Fot.: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pies – nowy członek rodziny w domu
Pies – nowy członek rodziny w domu
Na dniach masz przywitać w domu psa? Zobacz, co musisz kupić oraz jak ułatwić mu start.
Od czego zacząć hodowanie roślin?
Od czego zacząć hodowanie roślin?
Nadchodząca wiosna natchnęła Cię do zmian i chcesz założyć swoją pierwszą hodowlę roślin? Zapoznaj się z uprawowym ABC i odpowiednio przygotuj się do nowego hobby.
Co ile wymieniać olej w samochodzie?
Co ile wymieniać olej w samochodzie?
Masz swój własny samochód? Przeczytaj, co ile kilometrów należy wymieniać olej w silniku.
Ostatnie wpisy