Polecamy
Twój mężczyzna martwi się podrażnieniami na twarzy po goleniu? Podpowiadamy, co może ułatwić mu życie!
Uroda i zdrowie

Twój mężczyzna martwi się podrażnieniami na twarzy po goleniu? Podpowiadamy, co może ułatwić mu życie!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Golenie twarzy to dla mężczyzn niezbędny zabieg higieniczny, który wielu panów musi powtarzać niemal codziennie. Rutynowa czynność bardzo często wiąże się niestety z licznymi podrażnieniami w postaci czerwonych plam i uszkodzeń skóry. Z czego wynikają wszystkie nieprzyjemności?

Gdy się człowiek spieszy…

Głównym winowajcą w kwestii podrażnień po goleniu jest pośpiech. Ostrze maszynki w połączeniu z nieprzygotowaną odpowiednio skórą twarzy jest naprawdę bezlitosne. Wielu panów rezygnuje z dedykowanych kosmetyków i goli się “pod włos”, używając tępej maszynki, która zazwyczaj leży w wilgotnym miejscu w łazience. Nieprecyzyjne, szybkie pociągnięcia maszynką szybko odwdzięczają się osobliwymi, czerwonymi plamami na twarzy. Brak dokładnego oczyszczenia skóry i jej odpowiedniego nawilżenia po goleniu to przysłowiowy gwóźdź do trumny.

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Przed przystąpieniem do usuwania zarostu warto dobrze rozgrzać skórę twarzy pod prysznicem lub przy pomocy gorącego ręcznika. Zabieg rozszerzy pory i nieco zmiękczy włoski, dzięki czemu proces golenia będzie dokładniejszy, a siła nieprzyjemnego tarcia znacznie się zmniejszy. Polecamy również pamiętać o peelingu twarzy co najmniej raz w tygodniu, ponieważ jego systematyczne wykonywanie usunie martwy naskórek i zapobiegnie nieestetycznemu wrastaniu włosków.

Używanie dedykowanych kosmetyków do golenia jest absolutną koniecznością – bez warstwy ochronnej w postaci pianki czy kremu na twarzy na pewno pojawią się podrażnienia. Pociągnięcia maszynką powinny być wykonywane zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Golenie potrwa wówczas nieco dłużej, ale skóra odwdzięczy się satysfakcjonującym wyglądem. Po zabiegu należy dobrze schłodzić ją zimną wodą i nałożyć specjalny balsam po goleniu z dobrym składem.

Golenie w wersji premium

Usuwanie zarostu z twarzy wcale nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem, a dzięki odpowiednim akcesoriom może szybko zamienić się w relaksujący rytuał.

Rozprowadzanie kremu do golenia przy pomocy pędzla z naturalnym włosiem gwarantuje dokładne rozrobienie piany i równomierne pokrycie nią całej twarzy. Trwała maszynka z wymiennymi ostrzami pozwoli na dokładne i precyzyjne golenie. Dopełnieniem zestawu jest efektowny stojak z miseczką – nie tylko stanowi praktyczne akcesorium, ale także świetnie prezentuje się na półce łazienkowej.

Zrób wyjątkowy prezent swojemu mężczyźnie i podaruj mu profesjonalny zestaw do golenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę podczas kupowania patelni?
Na co zwrócić uwagę podczas kupowania patelni?
Chcesz wybrać patelnię? Tekst pomoże Ci się odnaleźć wśród licznych możliwości, które oferuje rynek.
Jak zaplanować zakup wyposażenia do kuchni?
Jak zaplanować zakup wyposażenia do kuchni?
Przed Tobą zakupy do nowej kuchni? Podpowiadamy, czym kierować się przy ich planowaniu
Aranżacja dużego biura w domu
Aranżacja dużego biura w domu
Dowiedz się, w jaki sposób zorganizować domową przestrzeń, jeśli musisz podzielić ją między pracę a prywatne życie. Stwórz domowe biuro i pracuj w nim równie efektywnie, jak w odrębnym lokalu. Postaw na nowoczesną, bezpieczną aranżację już dziś.
Ostatnie wpisy