Polecamy
Jak ozdobić ściany w mieszkaniu?
Porady domoweUrządzanie

Jak ozdobić ściany w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sztuka jest więzią, która łączy ludzi różnych kultur i pozwala spojrzeć na historię, społeczeństwo i piękno z nowej perspektywy. Być może właśnie dlatego tak chętnie wprowadzamy ją do swoich mieszkań i domów – ponieważ nadaje wnętrzom nowego charakteru i głębi.

Jak wybrać obraz?

Oczywiście, jeśli jesteś bywalcem wystaw i galerii sztuki, z pewnością doskonale znasz swój gust i potrzeby. Wiesz też, ile chcesz i jesteś w stanie wydać na obraz, który pojawi się u Ciebie w mieszkaniu. Jeśli natomiast nie spędzałeś do tej pory czasu w taki sposób – możesz zastanawiać się, co będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Na początek dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w tańsze obrazy, które z pewnością urozmaicą Twoje wnętrza i pozwolą Ci lepiej poznać Twoje upodobania. Warto również od razu zwracać uwagę na dopasowanie dzieła do aranżacji Twoich pomieszczeń. Nie każdy obraz sprawdzi się w każdym otoczeniu, a czasami równie ważna jak płótno i farby jest rama. Pamiętaj o tym, dobierając ozdobę do konkretnego pokoju.

Podążaj za swoimi upodobaniami

Pamiętaj, że sztuka jest dla każdego. Nie musisz iść na kompromisy. Wybieraj dla siebie to, co uznasz za najlepsze i najbliższe Twojej estetyce. Obrazy na płótnie ze zwierzętami sprawdzą się równie dobrze jak te z martwą naturą. Warto dobierać dodatki do aranżacji wnętrz, ale nie zawsze oznacza to, że mają być w dokładnie tym samym stylu. Powinny raczej komponować się, nadając całemu pomieszczeniu charakteru i stanowiąc jego wyraźny punkt.

Nie bój się niestandardowych pomysłów. Jeśli masz ochotę powiesić w salonie obrazy z maskami, po prostu to zrób! Ważne jest, żebyś to Ty czuł się w tym otoczeniu komfortowo. W przypadku takich obrazów warto pomyśleć również o otaczającej je aranżacji – tak, aby podkreślała i uwypuklała charakter wybranego przez Ciebie dzieła. Pamiętaj, że to Ty masz nad wszystkim kontrolę, zwłaszcza, jeśli jesteś na etapie projektowania swojego mieszkania.


A jeśli chcesz po prostu urozmaicić już istniejące wnętrza? W sztuce znajdziesz również rozwiązania uniwersalne. Mogą spodobać Ci się na przykład obrazy sztuka nowoczesna, które dzięki swojemu współczesnemu charakterowi z pewnością dopasują się do większości aranżacji. Będą nie tylko ciekawym dodatkiem, ale mogą stanowić doskonałe uzupełnienie pomieszczeń, którym do tej pory czegoś brakowało.

Zdj. główne: Juho Luomala/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*