Polecamy
Jak ściągnąć hybrydę w domu? Krok po kroku
PielęgnacjaUroda i zdrowie

Jak ściągnąć hybrydę w domu? Krok po kroku

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym to bardzo popularny sposób na estetyczny i wytrzymały manicure. Aby pozbyć się starych warstw na płytce, nie trzeba udawać się do salonu kosmetycznego. Zobacz, jak ściągnąć hybrydę w domu.

Krok po kroku – jak ściągnąć hybrydę w domu?

Lakier hybrydowy prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko, ale po jakimś czasie, kiedy paznokieć rośnie, może pojawić się odrost. Poza tym, choć ta metoda jest dość wytrzymała, w niektórych przypadkach dochodzi do pęknięć albo odprysków. Wtedy konieczne jest pozbycie się warstw lakieru. Hybryda wystarczy spokojnie na 2-3 tygodnie, także jest to naprawdę dobry wynik, porównując to z tradycyjnym lakierem. Nie zawsze jest możliwość wybrania się do kosmetyczki, dlatego podpowiadamy, jak ściągnąć hybrydę w domu.

>> Zobacz też: Jak używać roller do masażu twarzy?

Spiłowanie wierzchniej warstwy

Ściąganie lakieru hybrydowego powinno rozpocząć się od spiłowania wierzchniej warstwy lakieru. Kosmetyczka często używa do tego frezarki, jednak nie każda kobieta ma takie urządzenie w domu. Alternatywą dla tego rozwiązania jest spiłowanie tradycyjnym pilnikiem, najlepiej o gradacji 100/180.

Nałożenie acetonu na paznokcie

Teraz konieczne jest nałożenie acetonu na resztki lakieru hybrydowego. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest nasączenie płatków kosmetycznych, a następnie przyłożenie do palca i zawinięcie folią aluminiową. Drugą – użycie specjalnych folii do ściągania lakieru hybrydowego, która już posiada element do nasączenia acetonem. Dzięki produktom dostępnym na rynku, nie musisz zastanawiać się, czym ściągnąć hybrydę w domu. Aceton trzeba pozostawić na ok. 10-15 minut.

Uwaga! Jeśli będziesz wykonywać kolejny manicure hybrydowy, nie musisz rozpuszczać wszystkich warstw nałożonych na paznokcie. Wystarczy, że spiłujesz je gruboziarnistym pilniczkiem, a następnie takim o gładszej powierzchni. Baza może pozostać na płytce, aby nałożyć nowe warstwy lakieru.

Pozbądź się resztek lakieru

Aceton powinien zacząć rozpuszczać lakier hybrydowy po kilkunastu minutach. Wtedy trzeba zacząć ściągać folię z paznokci i zdrapać pozostałości. Można zrobić to specjalnym kopytkiem drewnianym albo striperem, dostępnym w sklepach kosmetycznych. Rozpocznij od nasady, kierując się do boków.

Na koniec – odżywka!

Na koniec nałóż oliwkę albo odżywkę na swoje paznokcie, bo mogą nie wyglądać atrakcyjnie. Bez obaw – szybko się zregenerują, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać.

Jak zdjąć hybrydę w domu bez acetonu?

Zastanawiasz się, jak ściągnąć hybrydę w domu bez acetonu? Ten środek dobrze rozpuszcza lakier, jednak może powodować zniszczenia na płytce. Szczególnie wrażliwe paznokcie, mogą stać się giętkie i miękkie. Nie wolno też moczyć swoich dłoni w acetonie! Ta substancja powinna mieć wyłącznie kontakt z Twoimi płytkami paznokcia, najlepiej przez kilka, kilkanaście minut, a nie dłużej.

Można tu zastosować kilka innych opcji:

  • Piłowanie paznokci – najpierw pilniczkiem o wysokiej gradacji, a później niższej. Ta metoda jest jednak dość kłopotliwa, może spowodować zniszczenie płytki paznokcia.
  • Zastosowanie removera – to specjalny środek do usuwania hybrydy w domu i w salonie, bez acetonu. Wszystkie kroki wykonujesz dokładnie tak samo, aby ściągnąć hybrydę samodzielnie, a zamiast acetonu używasz tego preparatu.
  • Hybryda z bazą typu peel-off – na rynku są specjalne naklejki i bazy pod lakiery hybrydowe. Po 2-3 tygodniach, kiedy lakier zacznie wyglądać mniej atrakcyjnie, wystarczy ściągnąć samodzielnie wszystkie warstwy, lekko podważając brzeg paznokcia, np. kopytkiem. Hybryda znacznie łatwiej schodzi.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór odpowiedniego systemu kominowego – klucz do efektywnego działania komina
Wybór odpowiedniego systemu kominowego – klucz do efektywnego działania komina
W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom związanym z wyborem odpowiedniego systemu kominowego i dlaczego jest to tak ważne.
Jak prawidłowo formować krzewy i żywopłoty – praktyczne porady od ekspertów
Jak prawidłowo formować krzewy i żywopłoty – praktyczne porady od ekspertów
Odkryj tajniki prawidłowego formowania krzewów i żywopłotów dzięki praktycznym poradom od naszych specjalistów. Zadbaj o idealny wygląd swojego ogrodu już dzisiaj.
Meblościanka pod telewizor – praktyczny mebel do niewielkiego salonu
Meblościanka pod telewizor – praktyczny mebel do niewielkiego salonu
Przekonaj się, dlaczego warto umieścić ją w swoim salonie.
Ostatnie wpisy