Polecamy
Płyta ceramiczna czy indukcyjna?  Wady i zalety płyt grzewczych
Porady domowe

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Wady i zalety płyt grzewczych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Płyta grzewcza to z całą pewnością jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Od jej jakości zależy nie tylko komfort przygotowania posiłków i czas spędzony w kuchni, ale też pobór energii i tym samym – wysokość naszych rachunków. Spore znaczenie ma też bezpieczeństwo danego rozwiązania – zwłaszcza, jeśli w domu przebywają małe dzieci. Wybór odpowiedniej płyty kuchennej nie jest łatwy – tym bardziej, że na rynku znajdziemy najróżniejsze ich rodzaje. Który z nich będzie w naszym przypadku najlepszy? Na co zwrócić uwagę, by cieszyć się wygodnym, tanim i bezpiecznym gotowaniem? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule.

Płyty grzewcze – rodzaje. Płyta indukcyjna czy płyty gazowe? Wybór najlepszego produktu do twojej kuchni

Do niedawna nasz wybór koncentrował się na takich rozwiązaniach, jak tradycyjna płyta grzewcza gazowa, płyta elektryczna oraz płyta indukcyjna. Obecnie jednak na rynku dostępne są również innowacyjne płyty gazowe działające bez wytwarzania płomienia, co znacząco podnosi bezpieczeństwo ich użytkowania. Poszczególne wymienione przez nas rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. By dokonać dobrego, świadomego wyboru, warto poznać najważniejsze różnice między płytami i dowiedzieć się, jak działają poszczególne typy płyt kuchennych. 

Gazowa płyta ceramiczna – nowy wymiar płyt gazowych. Czemu warto postawić na ceramiczną płytę grzewczą?

Gazowe płyty grzewcze ceramiczne są dostępne od stosunkowo niedawna. W odróżnieniu od tradycyjnych kuchenek gazowych, cechują się bezpłomieniową pracą. Bezpieczeństwo ich użytkowania jest jeszcze większe dzięki czujnikowi zapobiegającemu przypadkowemu uruchomieniu – pozwoli on na włączenie urządzenia jedynie w przypadku, gdy na palniku znajduje się naczynie. To rozwiązanie bardzo dobrze wypada też, jeśli chodzi o koszty użytkowania – zużywa znacznie mniej energii niż klasyczne kuchenki gazowe lub elektryczne. 

Płyta grzewcza ceramiczna – funkcjonalna i estetyczna płyta grzejna. Dobranie jej do aranżacji kuchni jest niezwykle proste

Ceramiczna płyta gazowa to też bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy nie tylko na funkcjonalności, ale też na estetyce. Nowoczesne płyty ceramiczne wyróżniają się oryginalnym, a zarazem minimalistycznym designem. Dzięki temu bez problemu możemy połączyć je właściwie z dowolnym wystrojem pomieszczenia – bez względu na to, czy stawiamy na nowoczesne projekty, czy też nawiązujemy do wnętrzarskich tradycji. 

Płyty indukcyjne, zasada działania, wady i zalety oraz warianty. Co trzeba wiedzieć przy zakupie płyty tego typu? 

Płyty indukcyjne najwięcej zwolenników zdobyły dzięki wykorzystaniu zjawiska indukcji. Oznacza to, że nawet włączona płyta pozostaje w zasadzie zimna – nagrzewa się jedynie stojący na niej garnek. To sprawia, że jest ona bardzo bezpieczna i znacznie redukuje ryzyko oparzenia, co z pewnością docenią rodzice dzieci. W odróżnieniu od płyty grzewczej, w przypadku płyt indukcyjnych nie istnieje też problem przypalonych resztek sosów i innych przygotowywanych potraw – bez najmniejszych trudności możemy po prostu wytrzeć je nawet podczas gotowania.

Klasyczne płyty elektryczne. Jak wypadają w porównaniu do płyty gazowej i płyt ceramicznych? Czy warto je kupić?

Tradycyjna płyta elektryczna to rozwiązanie coraz rzadziej spotykane w naszych kuchniach. Nie dzieje się tak jednak bez powodu – jest droga w eksploatacji, łatwo się brudzi, nietrudno też o przypalenie potraw lub oparzenia. Jest użytkowana właściwie tylko tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia płyty gazowej.

Fot.: Materiał prasowy klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Schodnia – gdzie sprawdzi się najlepiej?
Schodnia – gdzie sprawdzi się najlepiej?
Nieodłącznym elementem spotykanym na wielu placach budowy są rozbudowane, metalowe rusztowania, bez których niemożliwe byłoby szybkie i bezpieczne wykonanie wielu prac.
Mozaika dekoracyjna – gdzie ją umieścić?
Mozaika dekoracyjna – gdzie ją umieścić?
Dowiedz się, jak i gdzie położyć dekoracyjną mozaikę w Twoim domu.
Co podłożyć pod meble zamiast filcu?
Co podłożyć pod meble zamiast filcu?
Co podkładać pod meble zamiast filcu? Oto kilka propozycji.
Ostatnie wpisy