Polecamy
Kiedy jest Tłusty Czwartek 2021?
Święta i uroczystości

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2021?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ulubiony dzień wszystkich łasuchów i smakoszy pączków – Tłusty Czwartek – to święto ruchome. Kiedy wypada w tym roku?

Kiedy wypada Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek jest świętem ruchomym, ponieważ zależy od dnia Wielkanocy, która co roku wypada w innym terminie, bo związana jest z pierwszą wiosenną pełnią księżyca. Tłusty Czwartek rozpoczyna Ostatki, czyli ostatni tydzień karnawału przed Środą Popielcową poprzedzającą 40-dniowy Wielki Post w Kościele katolickim. 

Tłusty Czwartek 2021

Kiedy w tym roku będziemy mogli pozwolić sobie na rozkoszowanie się słodkościami? Tłusty Czwartek 2021 wypada 11 lutego. Każdego roku w Polsce zjada się wówczas prawie 100 milionów pączków! Lepiej więc pospieszyć się i zająć miejsce w kolejce do cukierni – te w Tłusty Czwartek mogą być długie!

Ulubione pączki Polaków

Statystycznie w Tłusty Czwartek każdy Polak zjada 2,5 pączka. Po jakie pączki sięgamy najchętniej? Badania internetowe pokazują, że ulubione pączki Polaków to te z różanym nadzieniem – wybiera je aż 46% osób! Drugie w kolejności plasują się pączki z adwokatem, co roku wybierane przez 17% smakoszy. 11% osób najchętniej sięga po pączki czekoladowe i z nadzieniem śliwkowym.

Źródło: https://www.o2.pl/artykul/tlusty-czwartek-paczki-gora-polacy-wybrali-ulubionego-paczka-nasze-badanie-6480359820813953a

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o rolety zewnętrzne? Czym czyścić?
Jak dbać o rolety zewnętrzne? Czym czyścić?
Chcesz zadbać o swoje rolety i przeprowadzić poprawną konserwację? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jak to zrobić!
Zlewozmywaki ceramiczne – elegancki sprzęt, który stanie się elementem wyróżniającym w Twojej kuchni
Zlewozmywaki ceramiczne – elegancki sprzęt, który stanie się elementem wyróżniającym w Twojej kuchni
Piękna i funkcjonalna kuchnia to marzenie każdej kobiety. To płeć piękna częściej przygotowuje w niej posiłki dla całej rodziny. Panie mają też zdecydowanie lepszy gust od wielu mężczyzn, dlatego zazwyczaj to naszej drugiej połówce zostawiamy część aranżacyjną kuchni.
3 dowody na to, że self storage potrafi ułatwić codzienne życie
3 dowody na to, że self storage potrafi ułatwić codzienne życie
Popularne self storage jest określeniem pochodzącym z języka angielskiego. W ten sposób opisywane są pomieszczenia samoobsługowe, dzięki którym klienci mogą wynająć przestrzeń idealną do przechowywania i wykorzystać ją według własnych upodobań.
Ostatnie wpisy