Polecamy
Jakie lampy umieścić w przedpokoju?
Porady domoweUrządzanie

Jakie lampy umieścić w przedpokoju?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przedpokój to pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, które zazwyczaj traktuje się po macoszemu, koncentrując się na pozostałych wnętrzach. Również jednak w tym miejscu niezbędne jest odpowiednie wyposażenie oraz właściwie dobrane lampy.

Jakie produkty oświetleniowe warto wykorzystać i gdzie je ustawić, by uzyskać optymalne efekty oraz stworzyć piękną przestrzeń? O tym napiszemy poniżej.

Lampy w przedpokoju – do czego są potrzebne?

W przedpokojach stosuje się różne typy oświetlenia, które wymagają oczywiście zastosowania właściwych produktów, umieszczonych w odpowiednich miejscach. Podstawą jest oświetlenie ogólne. To dzięki niemu da się bezpiecznie przemieszczać oraz wykonywać proste czynności, nie wymagające mocnego strumienia światła zadaniowego. Lampy główne sprawiają, że da się bez przeszkód założyć lub zdjąć wierzchnie odzienie, przygotować się do wyjścia z domu, dobierając dodatki.

W takich miejscach nie może też zabraknąć lamp zadaniowych. Gdzie je umieścić? Podstawową przestrzenią, wymagającą mocnego światła, jest oczywiście strefa w pobliżu lustra. To przecież tam dobieramy elementy garderoby, poprawiamy fryzurę lub makijaż. Lampy powinny zatem dawać mocne światło, o neutralnej barwie i wysokim współczynniku oddawania barw.

Jakie lampy ustawić w przedpokoju?

Do przedpokojów trafiają w zasadzie wszystkie popularne typy opraw oświetleniowych, które stosuje się również w innych częściach domu. Ich dobór zależy od wielu czynników, w tym oczywiście od wielkości i kształtu pomieszczenia, jego funkcji (sam korytarz, przedpokój z garderobą etc.) oraz upodobań domowników.

Podstawą systemu oświetleniowego we wnętrzu pozostają praktyczne lampy sufitowe lub wiszące, jak choćby te dostępne na stronie: Azzardo.com.pl. Niekiedy w mniejszych pomieszczeniach bądź w przedpokojach o nieregularnym kształcie, zamiast jednej centralnie umieszczonej oprawy stosuje się kilka mniejszych. Bywają to plafony, oczka wpustowe lub reflektory, montowane do sufitu lub do systemu szynoprzewodowego, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność rozwiązania.

Podstawowe lampy niekiedy wymagają uzupełnienia o oświetlenie boczne ścienne, wykorzystujące na przykład kinkiety. Doświetlają szczególnie zacienione zakamarki oraz budują przytulny klimat, co wpływa na odbiór całej aranżacji.

Szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań oświetleniowych w strefie lustra. To tam umieszcza się oczka wpustowe, reflektory i kinkiety, które rozjaśniają tę część wnętrza, w której dobre oświetlenie to podstawa komfortu przy wykonywaniu rozmaitych czynności.

Oświetlenie w przedpokoju – rozwiązania praktyczne i dekoracyjne

Oprócz standardowych lamp, które wprowadza się do wnętrz jako lampy funkcjonalne, w przedpokojach warto też zastosować oświetlenie dekoracyjne.

Do tej kategorii zaliczają się zarówno efektowne i ozdobne oprawy, utrzymane w rozmaitych stylach, wpisujących się w bieżące trendy. Taka lampa staje się ważnym punktem modnej aranżacji. Wiele osób chętnie wprowadza do wnętrz dyskretne produkty oświetleniowe, które potrafią jednak dać piękny efekt dekoracyjny. Zaliczają się do nich choćby taśmy LED. Źródła światła w tej technologii występują w niemal wszystkich temperaturach barwowych i kolorach. Zwolennicy zmian mogą natomiast wybrać modele RGB, pozwalające na regulowanie parametrów oświetlenia.

Listwy LED da się łatwo przykleić na ścianach (nisze i narożniki) lub sufitach (w zagłębieniach sufitu podwieszanego). Niektóre produkty można nawet umieścić między płytkami i listwami podłogowymi, by uzyskać subtelne oświetlenie liniowe. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w przestrzeniach nowoczesnych, choć przy dobrym zaplanowaniu pomieszczenia, da się też wykorzystać je w innych aranżacjach.

Stylowe oświetlenie do przedpokoju

W przedpokojach oświetlenie stanowi jeden z istotnych elementów wyposażenia, który nie tylko zapewnia wygodę korzystania z pokoju, ale też buduje klimat i dopełnia modną aranżację. Warto zatem stawiać na produkty, dzięki którym przedpokój przestaje być przeciętny, a zaczyna wpisywać się w całościowo zaplanowaną, efektowną i stylową domową przestrzeń.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drewniane place zabaw – rozrywka i bezpieczeństwo w jednym!
Drewniane place zabaw – rozrywka i bezpieczeństwo w jednym!
Znane nam obecnie place zabaw skrajnie różnią się od tych sprzed jeszcze kilkunastu lat. Poza zwykłą oponą w roli huśtawki oraz starymi drabinkami, dziś w takich parkach pojawia się znacznie więcej elementów. Występują one w przeróżnych barwach, kształtach oraz tematykach, co sprawia, że maluchy mają z zabawy jeszcze większą frajdę.
Mozaika dekoracyjna – gdzie ją umieścić?
Mozaika dekoracyjna – gdzie ją umieścić?
Dowiedz się, jak i gdzie położyć dekoracyjną mozaikę w Twoim domu.
Powietrzna pompa ciepła vs. klimatyzacja – co wybrać?
Powietrzna pompa ciepła vs. klimatyzacja – co wybrać?
Z lektury poniższego tekstu dowiesz się, w jaki sposób działa pompa ciepła, jakie są dwa najpopularniejsze rodzaje urządzeń pobierających energię z powietrza atmosferycznego. Sprawdzisz tu też, czy klimatyzacja może stanowić alternatywne źródło ciepła.
Ostatnie wpisy