Polecamy
Nowy rok, nowy Ty – książki o samorozwoju, które koniecznie musisz przeczytać!
Hobby

Nowy rok, nowy Ty – książki o samorozwoju, które koniecznie musisz przeczytać!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Początek roku to najlepszy czas na podsumowania, przemyślenia i podejmowanie nowych wyzwań. Pomocne przy tym mogą być książki o rozwoju osobistym. Po które warto sięgnąć? Prezentujemy nasze propozycje.

Książki traktujące o samorozwoju w przystępny sposób wyjaśniają, co i jak zmienić w swoim życiu, aby lepiej zarządzać czasem, nauczyć się oszczędzać, poprawić relacje i sposób komunikacji z innymi, wybrać odpowiednią dla siebie życiową ścieżkę czy zadbać o poczucie własnej wartości. Zdaje się, że rynek wydawniczy oferuje tytuły na każde zagadnienie, przez co łatwo się w nich zagubić i mieć wątpliwości, od jakiej pozycji najlepiej zacząć. Przedstawiamy więc listę książek, po które koniecznie musisz sięgnąć!

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie

Tę pozycję można już zaliczyć do klasyków i właśnie od niej warto zacząć swoją przygodę z samorozwojem. Dale Carnegie w jasny sposób przedstawia relacje międzyludzkie i pokazuje, na czym polega skuteczna komunikacja. Książka nauczy nas, jak nawiązywać kontakty nie tylko w życiu prywatnym, lecz także zawodowym. A ta umiejętność w życiu jest niezbędna, bowiem – gdziekolwiek chciałbyś dotrzeć – bez interakcji z innymi się nie obejdzie.

„Maksimum osiągnięć. Jak być sobą, cieszyć się życiem i osiągać to, co dla ciebie najlepsze” Brian Tracy

Brian Tracy to znany autor książek z zakresu psychologii sukcesu i rozwoju osobistego. W „Maksimum osiągnięć” nawiązuje do własnej biografii i udziela praktycznych wskazówek, jak pożegnać negatywne, niszczące nas od środka emocje, odnaleźć wewnętrzny spokój i zbudować pewność siebie, która pomoże w osiągnięciu sukcesu. Czytelnicy przyznają, że często wracają do lektury tej książki, nie brakuje w niej bowiem inspirujących treści, które warto sobie przypominać.

„Potęga teraźniejszości” Eckhart Tolle

Życie w biegu i wszechobecny stres sprawiają, że czasami trudno jest nam się skupić na teraźniejszości. Słynny nauczyciel duchowy Eckhart Tolle odwołuje się do filozofii Dalekiego Wschodu oraz uczy, jak nie rozpraszać się i skupić się na tu i teraz. Przez zmianę swojego dotychczasowego, często chaotycznego sposobu myślenia można osiągnąć wewnętrzny spokój. Ta książka to Twój pierwszy krok do odnalezienia w sobie harmonii.

„7 nawyków skutecznego działania” Stephen Covey

To kolejna klasyczna pozycja, która mimo upływu czasu nie starzeje się i wciąż jest aktualna. Stephen Covey uświadamia, że zmiany zewnętrzne powinny mieć początek w naszym wnętrzu. Podkreśla przy tym, że samo pozytywne nastawienie – choć również konieczne – nigdy nie wystarczy i potrzebne są konkretne działania. Pożegnanie starych i negatywnych nawyków bywa trudne i czasochłonne, więc Covey prezentuje szereg ćwiczeń umysłowych, które pomogą nam w dotarciu do celu.

„6 filarów poczucia własnej wartości” Nathaniel Branden

Psychoterapeuta Nathaniel Branden zyskał rozpoznawalność dzięki swoim badaniom poświęconym poczuciu własnej wartości. W przedstawionej książce pokazuje, jak analizować swoją samoocenę. Taka analiza powinna być początkiem zmian w postrzeganiu własnej osoby. Pomocne na pewno będą zawarte w publikacji ćwiczenia, których celem jest zbudowanie systematyczności i samodyscypliny.

Zdj. główne: Gülfer ERGİN/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dom czy mieszkanie – co brać pod uwagę przy wyborze?
Dom czy mieszkanie – co brać pod uwagę przy wyborze?
Rozważasz zakup nieruchomości? Dowiedz się, co będzie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie – mieszkanie, czy dom.
Tworzenie własnych ozdób na świąteczny stół – krok po kroku
Tworzenie własnych ozdób na świąteczny stół – krok po kroku
Wyjątkowe, ręcznie robione dekoracje na świąteczny stół? Odkryj nasze kreatywne i praktyczne porady, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się magiczną atmosferą Świąt.
Na co zwrócić uwagę kupując telewizor?
Na co zwrócić uwagę kupując telewizor?
Zakup telewizora to ważna inwestycja. Sprawdź, co musisz wziąć pod uwagę, wybierając najlepszy model.
Ostatnie wpisy