Polecamy
Praca w Szwecji – możliwości w branży hotelarskiej i gastronomicznej
Inne

Praca w Szwecji – możliwości w branży hotelarskiej i gastronomicznej

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praca w Szwecji w sektorze gastronomiczno-hotelarskim to nie tylko szansa na rozwój zawodowy, ale także na odkrycie unikalnej kultury skandynawskiej. Szwecja, znana ze swojej imponującej jakości życia i innowacyjności, oferuje szerokie możliwości zawodowe, szczególnie w sektorze usług. Branża HoReCa w Szwecji rozwija się dynamicznie. Jakie możliwości czekają na pracowników z Polski?

Praca w Szwecji w branży HoReCa – czym się charakteryzuje?

Praca w Szwecji w sektorze HoReCa (Hotelarstwo, Restauracje, Catering) charakteryzuje się dynamiką i różnorodnością, przyciągając zarówno doświadczonych profesjonalistów, jak i osoby na początku swojej kariery. Od luksusowych hoteli w tętniących życiem w miastach takich jak Sztokholm czy Göteborg, po urokliwe, rodzinne pensjonaty w malowniczych regionach Skanii. Branża ta oferuje szeroki zakres możliwości zatrudnienia.

Praca w Szwecji – możliwości zatrudnienia w gastronomii

Praca w Szwecji w branży gastronomicznej jest doskonałą okazją do rozwoju w środowisku europejskim. W tym innowacyjnym sektorze pracownicy mają okazję rozwinąć swoje umiejętności kulinarne, pracując w wysokiej klasy restauracjach oraz w bardziej tradycyjnych, lokalnych zakładach. Doświadczenie zdobywane w zagranicznych restauracjach jest bardzo cenione przez pracodawców. Co więcej, pracownicy gastronomii w Szwecji zarabiają więcej niż w Polsce.

Praca w Szwecji – możliwości zatrudnienia w branży hotelarskiej

Praca w Szwecji w branży hotelarskiej to doskonały wybór zarówno dla początkujących jak i doświadczonych osób. Pracownicy tacy jak pokojówki, recepcjoniści, koordynatorzy usług hotelowych, personel sprzątający i kelnerzy odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego standardu usług. Praca w Szwecji stanowi dla przedstawicieli tych zawodów doskonałą okazję do zdobycia lepszego wynagrodzenia.

praca na terenie Szwecji

Praca w Szwecji w sektorze HoReCa – jakie są wymagania?

Praca w Szwecji w sektorze hotelarskim i gastronomicznym charakteryzuje się wysokim standardem usług oraz dobrymi warunkami zatrudnienia. Popularne zawody to m.in. kucharze, kelnerzy, recepcjoniści hotelowi, a także zarządzający obiektami gastronomicznymi i hotelowymi.

  • Praca w Szwecji nie zawsze wymaga znajomości języków obcych. Znajomość języka angielskiego często jest niezbędna, a znajomość szwedzkiego stanowi tylko dodatkowy atut. Możesz znaleźć oferty, w których wystarczy podstawowe posługiwanie się angielskim.
  • W każdej branży cenione jest doświadczenie zawodowe. Dobrze zatem, jeżeli już pracowałeś na podobnym stanowisku. Kiedy stawiasz dopiero pierwsze kroki w karierze zawodowej, możesz poszukać ofert, w których nie jest wymagane doświadczenie (na przykład jako pokojówka/pokojowy czy osoba sprzątająca).
  • Czasami w ofertach znajdują się dodatkowe wymagania, takie jak prawo jazdy kategorii B, czy sprecyzowane umiejętności dotyczące wykonywanego zawodu.

praca w Szwecji Hotistin

Praca w Szwecji – na jakie oferty zwrócić uwagę?

Z perspektywy pracownika, bardzo ważne podczas poszukiwania pracy będą dodatkowe udogodnienia, jakie oferuje pracodawca lub agencja.

  • Praca w Szwecji będzie wygodna i bezpieczna, kiedy skierujesz się do zaufanych agencji pracy, takich, jak np. Hotistin, które mają swoją stałą bazę kontrahentów. W ten sposób zyskasz spokój, że wybierasz się w dobrze zweryfikowane miejsce, w którym czekają Cię dobre warunki.
  • Podczas rozważania wyjazdu do pracy w Szwecji na pewno zastanawiałeś się nad kwestią zakwaterowania i transportu. Oferty, w których zakwaterowanie jest zapewnione, będą dla Ciebie najlepsze, ponieważ w tej sytuacji zaoszczędzisz pieniądze, które w innej sytuacji wydałbyś na wynajem lokalu. Czasami agencje proponują również zwrot kosztów dojazdu – co stanowi kolejne oszczędności dla pracownika.
  • Dodatkowe udogodnienia, takie jak zaliczki czy bonusy to atuty, które sprawiają, że praca w Szwecji będzie dla Ciebie znacznie bardziej opłacalna.

Praca w Szwecji w branży HoReCa nie tylko umożliwia rozwój zawodowy i osobisty, ale także oferuje poznanie kultury Północnej Europy. Pracując w środowisku, które ceni równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, a także promuje nowoczesne podejście do turystyki i gastronomii, zyskasz cenne i przydatne doświadczenie.

Zdjęcia: materiał Partnera

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić małą przestrzeń z wysoką wydajnością
Jak urządzić małą przestrzeń z wysoką wydajnością
W dzisiejszych czasach, kiedy metraż domów często jest ograniczony, urządzenie małego domu z wysoką efektywnością staje się priorytetem dla wielu osób. Artykuł ten przedstawia inspirujące pomysły i praktyczne wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni w małym domu, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, wygodę i estetykę.
Jak jeść sushi? Jak obsługiwać się pałeczkami?
Jak jeść sushi? Jak obsługiwać się pałeczkami?
Sushi to specjał kuchni japońskiej. Jednak, aby dobrze je jeść, należy posługiwać się pałeczkami. Poznaj nasze wskazówki!
Dlaczego warto wyposażyć się w szyby antywłamaniowe?
Dlaczego warto wyposażyć się w szyby antywłamaniowe?
Czym charakteryzują się takie tafle szkła i jakie są ich rodzaje? Przeczytaj dalej!
Ostatnie wpisy