Polecamy
Jakie dekoracje wybrać do budynków szkolnych?
Urządzanie

Jakie dekoracje wybrać do budynków szkolnych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szkoła to miejsce, w którym zarówno uczniowie, jak i nauczyciele spędzają bardzo dużą część swojego życia. Przestrzeń ta musi być dostosowana do potrzeb zarówno dzieci, jak i młodzieży i dorosłych, przez co jej urządzenie może sprawiać pewne problemy. Jak więc udekorować budynki szkolne w środku i na zewnątrz tak, aby osobom w każdym wieku przyjemnie spędzało się tam czas? Podpowiadamy! 

Dekoracje w salach dla klas od 1 do 3  

Najmłodsze dzieci zazwyczaj boją się przyjść do szkoły. Pierwsza klasa to duży przeskok w porównaniu z przedszkolem i zerówką, a maluchy boją się zmian i nowości, dlatego sale lekcyjne dla najmłodszych klas powinny być jak najbardziej kolorowe i przyjazne.

Kolory ścian mogą być neutralne, nie trzeba upstrzyć ich jaskrawymi barwami. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zmienne dekoracje, jak na przykład grafiki na ścianę. Producent naklejek Naklejkon.pl ma w swojej ofercie bardzo szeroki wybór grafik, w tym nalepki podłogowe oraz ścienne, którymi pięknie można ozdobić salę lekcyjną.

W klasach 1 do 3 najlepiej sprawdzają się motywy natury w stylu kreskówkowym. Tablica w otoczeniu uśmiechniętego słońca i kwiatów będzie dla dzieci zdecydowanie mniej straszna. 

Podczas dekorowania sal lekcyjnych warto wziąć też pod uwagę preferencje nauczyciela, który prowadzi w danym pomieszczeniu zajęcia. Lekcje dla młodszych klas są zazwyczaj prowadzone przez tego samego nauczyciela przez cały dzień w jednej przestrzeni, dlatego komfort osoby dorosłej przebywającej w klasie jest równie ważny, co komfort dzieci. Dekoracje w sali przypisanej do danego nauczyciela lub grupy pedagogów powinny być po części ich decyzją.

Ozdoby w salach dla klas od 4 do 7   

Starsze dzieci oraz młodzież nie potrzebują już tak wielu ozdób, by poczuć się w klasie bezpiecznie i komfortowo. Zazwyczaj cała grupa uczniów przechodzi do wyższych etapów edukacji w szkole podstawowej razem, do tego znają już rozkład budynku i nie ma w nich tej samej niepewności, co u maluchów.

Nie znaczy to jednak, że sale mają być dla nich puste i chłodne. Do dekoracji sal dla wyższych klas warto podejść tematycznie. Sala muzyczna może być ustrojona w nutki i instrumenty, w biologicznej akwarium i rośliny będą najlepszym rozwiązaniem, z kolei w sali matematycznej zarówno ozdobą, jak i podpowiedzią dla uczniów będą rozpisane na ścianach wzory matematyczne. Starsze dzieci można zaangażować w strojenie sali poprzez tworzenie gazetek szkolnych oraz tematycznych plakatów. 

Przy zajęciach dla klas 4-7 ważne jest odpowiednie wyposażenie sal, które umożliwia nauczycielom bardziej efektywne przekazywanie wiedzy, a dzieciom ułatwia jej przyswajanie. Multimy – wyposażenie do szkoły i biura oferuje bardzo różnorodny wybór mebli oraz sprzętu edukacyjnego dla szkół. Kupisz tam zarówno ławki szkolne i krzesła, jak i sprzęt do nauki kodowania i programowania.

Dobrze wyposażona szkoła oferuje znacznie szersze spektrum możliwości i ułatwia pracę pedagogom, przy okazji proponując uczniom bardziej atrakcyjną formę zajęć. Trudny wiek, w jaki wkraczają dzieci na granicy między okresem dzieciństwa a nastoletniości sprawia, że nauka staje się mniej interesująca i pociągająca. Tym bardziej warto zadbać w tym czasie o urozmaicanie zarówno przestrzeni szkolnej, jak i samych zajęć. 

Zdj. główne: Tim Mossholder/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tynki dekoracyjne – czym są i jakie mają zalety
Tynki dekoracyjne – czym są i jakie mają zalety
Tynki dekoracyjne to nie tylko praktyczne rozwiązanie chroniące ściany przed czynnikami zewnętrznymi, ale także doskonały sposób na nadanie wnętrzom unikalnego charakteru.
OLED czy QLED – jaki telewizor wybrać i co to znaczy?
OLED czy QLED – jaki telewizor wybrać i co to znaczy?
Przed wizytą w sklepie ze sprzętem RTV warto więc nabyć przynajmniej podstawową wiedzę na temat dostępnego sprzętu. Na pewno należy wiedzieć, czym charakteryzuje się telewizor OLED i QLED.
Jak zrobić marmurkowe pisanki?
Jak zrobić marmurkowe pisanki?
Podobają Ci się pięknie stylizowane zdjęcia z marmurkowymi jajkami w roli głównej? W poniższym artykule przedstawiamy kilka sposobów na to jak je wykonać.
Ostatnie wpisy