Polecamy
Jakie dekoracje wybrać do budynków szkolnych?
Urządzanie

Jakie dekoracje wybrać do budynków szkolnych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szkoła to miejsce, w którym zarówno uczniowie, jak i nauczyciele spędzają bardzo dużą część swojego życia. Przestrzeń ta musi być dostosowana do potrzeb zarówno dzieci, jak i młodzieży i dorosłych, przez co jej urządzenie może sprawiać pewne problemy. Jak więc udekorować budynki szkolne w środku i na zewnątrz tak, aby osobom w każdym wieku przyjemnie spędzało się tam czas? Podpowiadamy! 

Dekoracje w salach dla klas od 1 do 3  

Najmłodsze dzieci zazwyczaj boją się przyjść do szkoły. Pierwsza klasa to duży przeskok w porównaniu z przedszkolem i zerówką, a maluchy boją się zmian i nowości, dlatego sale lekcyjne dla najmłodszych klas powinny być jak najbardziej kolorowe i przyjazne.

Kolory ścian mogą być neutralne, nie trzeba upstrzyć ich jaskrawymi barwami. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zmienne dekoracje, jak na przykład grafiki na ścianę. Producent naklejek Naklejkon.pl ma w swojej ofercie bardzo szeroki wybór grafik, w tym nalepki podłogowe oraz ścienne, którymi pięknie można ozdobić salę lekcyjną.

W klasach 1 do 3 najlepiej sprawdzają się motywy natury w stylu kreskówkowym. Tablica w otoczeniu uśmiechniętego słońca i kwiatów będzie dla dzieci zdecydowanie mniej straszna. 

Podczas dekorowania sal lekcyjnych warto wziąć też pod uwagę preferencje nauczyciela, który prowadzi w danym pomieszczeniu zajęcia. Lekcje dla młodszych klas są zazwyczaj prowadzone przez tego samego nauczyciela przez cały dzień w jednej przestrzeni, dlatego komfort osoby dorosłej przebywającej w klasie jest równie ważny, co komfort dzieci. Dekoracje w sali przypisanej do danego nauczyciela lub grupy pedagogów powinny być po części ich decyzją.

Ozdoby w salach dla klas od 4 do 7   

Starsze dzieci oraz młodzież nie potrzebują już tak wielu ozdób, by poczuć się w klasie bezpiecznie i komfortowo. Zazwyczaj cała grupa uczniów przechodzi do wyższych etapów edukacji w szkole podstawowej razem, do tego znają już rozkład budynku i nie ma w nich tej samej niepewności, co u maluchów.

Nie znaczy to jednak, że sale mają być dla nich puste i chłodne. Do dekoracji sal dla wyższych klas warto podejść tematycznie. Sala muzyczna może być ustrojona w nutki i instrumenty, w biologicznej akwarium i rośliny będą najlepszym rozwiązaniem, z kolei w sali matematycznej zarówno ozdobą, jak i podpowiedzią dla uczniów będą rozpisane na ścianach wzory matematyczne. Starsze dzieci można zaangażować w strojenie sali poprzez tworzenie gazetek szkolnych oraz tematycznych plakatów. 

Przy zajęciach dla klas 4-7 ważne jest odpowiednie wyposażenie sal, które umożliwia nauczycielom bardziej efektywne przekazywanie wiedzy, a dzieciom ułatwia jej przyswajanie. Multimy – wyposażenie do szkoły i biura oferuje bardzo różnorodny wybór mebli oraz sprzętu edukacyjnego dla szkół. Kupisz tam zarówno ławki szkolne i krzesła, jak i sprzęt do nauki kodowania i programowania.

Dobrze wyposażona szkoła oferuje znacznie szersze spektrum możliwości i ułatwia pracę pedagogom, przy okazji proponując uczniom bardziej atrakcyjną formę zajęć. Trudny wiek, w jaki wkraczają dzieci na granicy między okresem dzieciństwa a nastoletniości sprawia, że nauka staje się mniej interesująca i pociągająca. Tym bardziej warto zadbać w tym czasie o urozmaicanie zarówno przestrzeni szkolnej, jak i samych zajęć. 

Zdj. główne: Tim Mossholder/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić do nowego domu?
Co kupić do nowego domu?
Przeprowadzasz się do nowego domu? Zobacz, co powinieneś do niego zakupić.
Roślinna dekoracja pokoju, dobór roślin do pokoju
Roślinna dekoracja pokoju, dobór roślin do pokoju
Szukasz pięknych i nietuzinkowych roślin, które udekorują Twoje wnętrza? Oto kilka naszych propozycji, z którymi odmienisz oblicze każdego pokoju!
Jak wybrać komfortowe miejsce do snu dopasowane do stylu Twojego wnętrza?
Jak wybrać komfortowe miejsce do snu dopasowane do stylu Twojego wnętrza?
Odkryj, jak połączenie wygody i designu może wpłynąć na jakość Twojego snu. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć idealne miejsce do snu, które będzie przystosowane do stylu Twoich wnętrz.
Ostatnie wpisy