Polecamy
Jaka winda będzie dobra?
Inne

Jaka winda będzie dobra?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się nad tym, jaka winda będzie najlepiej pasować do Twojego budynku? Można przypuszczać, że jest to kwestia, która nie daje spokoju wielu osobom. Warte podkreślenia jest również to, że bardzo dużą popularnością cieszą się windy hydrauliczne i elektryczne. Z drugiej strony czy jest to coś, czym należy się sugerować?

Winda elektryczna

Przede wszystkim trzeba zacząć od wyjaśnienia dostępnych możliwości. Na początek windy elektryczne – przy tego rodzaju windach wykorzystuje się przeciwwagę, aby zrównać ciężar kabiny i pasażerów. Taka konstrukcja sprawia, że silnik nie musi pracować nieustannie. Co za tym idzie, dźwig elektryczny jest znacznie bardziej energooszczędny niż układy hydrauliczne. Najczęstszy rodzaj windy elektrycznej to winda trakcyjna. W przypadku windy trakcyjnej kabina jest ruszana za pomocą stalowych lin lub pasów na układzie kół pasowych.

Winda hydrauliczna

W przypadku wind hydraulicznych na pewno warto wiedzieć, że nie ma górnych urządzeń podnoszących. Podnoszenie i opuszczanie kabiny odbywa się za pomocą tłoka napędzanego płynem. Tłok ten montowany jest wewnątrz cylindra. Dźwigi hydrauliczne z maszynownią najczęściej spotyka się w budynkach, które obsługują do 5-6 pięter. Ma to związek z mniejszą prędkością niż w przypadku innych typów dźwigów.

Korzystanie z usług zaufanej firmy

Oczywiście w tym wszystkim duże znaczenie ma też znalezienie firmy, której bezwarunkowo można zaufać. Potrzebny jest producent wind, który od lat spełnia oczekiwania klientów. Gdyby potrzeba było jakiegoś przykładu, nie pozostaje nic innego jak po prostu dokładne zapoznanie się z informacjami dostępnymi pod adresem http://www.lift.pl/. Lift to firma, która jest na rynku od kilkudziesięciu lat. Mowa o ludziach, którzy gwarantują określony poziom usług. Ludziach, którzy mają na swoim koncie niejedną nagrodę.

Gdy pojawiają się jakieś wątpliwości, klienci zawsze mogą liczyć na pełen profesjonalizm. Pomoc klientom to coś znacznie więcej niż zagwarantowanie określonych rozwiązań. To także szeroko pojęta pomoc. Mimo wszystko wybór windy najlepiej dobranej do budynku to nie jest łatwe zadanie.

Wybieranie windy do budynku

W kontekście dopasowania windy na pewno trzeba skoncentrować się na projekcie. Wymagania klientów są istotne, ale jednocześnie nie można zapomnieć o uwarunkowaniach technicznych i postępowaniu w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Załóżmy też, że chodzi o blok mieszkalny – w takiej sytuacji zwykle decydują architekci, ale kluczowe znaczenie ma budżet i wyobraźnia inwestora. Poszukiwania odpowiedniej windy wymagają zwrócenia uwagi na wiele aspektów.

Fot.: Arisa Chattasa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koszty eksploatacji oświetlenia LED i oszczędności płynące z ich zastosowania
Koszty eksploatacji oświetlenia LED i oszczędności płynące z ich zastosowania
Ciągle rosnące ceny energii elektrycznej spędzają sen z powiek wielu właścicielom gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych. Jednym łatwiejszych sposobów na zmniejszenie kosztów związanych z energią elektryczną jest ograniczenie wydatków na oświetlenie, które z reguły stanowi większą część tych kosztów.
Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?
Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?
Pozycjonowanie lokalne jest doskonałym sposobem na zwiększenie liczby realnych klientów i podniesienie popularności własnego biznesu na tle innych
Kiedy rozebrać choinkę? Do kiedy może stać?
Kiedy rozebrać choinkę? Do kiedy może stać?
Kiedy można rozebrać choinkę? Dwie ważne daty!
Ostatnie wpisy