Polecamy
Jak oszczędzić na prądzie?
Porady domowe

Jak oszczędzić na prądzie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy. Dlatego, każdy z nas szuka różnych sposobów na oszczędzanie. Oczywiście można wymienić rożne lokaty bankowe, konta oszczędnościowe, obligacje itd. Jednak najlepszą propozycją, która oprócz oszczędności niesie za sobą możliwość dbania o środowisko jest fotowoltaika. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wdrożenie takiego rozwiązania. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to system pozwalający na produkcję prądu przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Wiele ciekawych informacji na ten temat można znaleźć na stronie:  https://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-domu/

Inwestycja w energię słoneczną, pozwala uniezależnić się od wzrastających cen prądu, a także przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz innych, szkodliwych gazów. Zysku uzyskane w ten sposób mogą znacznie przewyższyć oszczędności uzyskane np. w wyniku lokat bankowych itd. 

Dlaczego fotowoltaika jest opłacalna?

Aby przekonać się czy fotowoltaika naprawdę będzie opłacalną formą inwestycji, warto sprawdzić ile można zaoszczędzić w przeciągu roku. W praktyce, dobra i sprawna instalacja pozwala zmniejszyć rachunku o dobre kilka tysięcy. Średni koszt instalacji fotowoltaicznej to około 30 000 zł. Taką inwestycję warto porównać z lokatą bankową o podobnej wysokości. Analizując propozycje poszczególnych banków, można liczyć na zyski sięgające do około 700 zł rocznie. Co za tym idzie, można wysnuć wniosek, że fotowoltaika jest około cztery razy bardziej opłacalna. 

Zwroty dotyczące fotowoltaiki 

Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych. Ciekawą propozycję można znaleźć na stronie: https://sunergo.pl/. Wiele osób zastanawia się jednak, po jakim czasie może się zwrócić cała ta inwestycja. Podczas dokonywania przeliczeń, warto także wziąć pod uwagę wszelkie programy umożliwiające uzyskanie dofinansowania jak np. „Mój Prąd”. Rozwiązania tego typu pozwalają uzyskać około 5 tys. zł. Dzięki temu kwota inwestycji zmniejsza się do 25 000, co bezpośrednio wpływa na skrócenie czasu zwrotu inwestycji. 

Przy wysokości inwestycji sięgającej do koło 25 000 zł i oszczędnościach około 2500 zł, cały zwrot inwestycji może mieć miejsce po około 10 latach. Przy czym przy lokacie bankowej w takim samym okresie czasu, można uzyskać maksymalnie około 7000 zł. 

Warto także zaznaczyć, że od 1 stycznia przepisy umożliwiają uzyskanie specjalnej ulgi podatkowej, która pozwala na odliczenie wydatków związanych z fotowoltaiką od podatku dochodowego. Aby móc z niej skorzystać należy posiadać fakturę VAT, a także trzeba odpowiednio wypełnić PIT. 

Inne aspekty związane z fotowoltaiką – ekologia i świadomość

Mówiąc o kwestiach związanych z montażem paneli fotowoltaicznych, oprócz widocznych zysków finansowych, warto także pamiętać o ekologii. Panele to całkowicie bezemisyjne źródło energii. Tak długofalowa inwestycja pozwala zadbać o jakość środowiska i pozostawić je w jak najlepszym stanie dla kolejnych pokoleń. 

Instalacja fotowoltaiczna niesie za sobą wiele korzyści, zarówno tych finansowych jak i dotyczących ekologii. Warto mieć je na uwadze i zastanowić się nad stosowną inwestycją. Już teraz spacerując po ulicach naszych miast, można zobaczyć panele na naprawdę wielu budynkach prywatnych i publicznych. Oznacza to, że świadomość obywateli coraz bardziej wzrasta co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uniknąć błędów przy zakupie pościeli?
Jak uniknąć błędów przy zakupie pościeli?
Wybór odpowiedniej pościeli, wbrew pozorom, nie należy do najłatwiejszych. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy jej zakupie.
Filtrowanie powietrza – dlaczego jest takie ważne?
Filtrowanie powietrza – dlaczego jest takie ważne?
zy wiesz, że powietrze wewnątrz budynków może być bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz? Odkryj, dlaczego filtracja powietrza jest tak ważna!
Jak zrobić stroik wielkanocny?
Jak zrobić stroik wielkanocny?
Po co kupować stroik wielkanocny, skoro możemy go zrobić samemu w domowym zaciszu? Podpowiadamy, jak zrobić własny stroik wielkanocny.
Ostatnie wpisy