Polecamy
Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?
Jak promować swój dom i ogród?

Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew pozorom z efektywności i skuteczności pozycjonowania mogą skorzystać nie tylko firmy działające wyłącznie on-line, lecz także stacjonarne sklepy i punkty usługowe. W ich przypadku jednak liczy się dobra widoczność wyłącznie wśród osób, które poszukują konkretnego towaru lub usługi w jednym wybranym rejonie, mieście bądź województwie. Pozycjonowanie lokalne jest doskonałym sposobem na zwiększenie liczby realnych klientów i podniesienie popularności własnego biznesu na tle innych.

Główne założenia pozycjonowania lokalnego

Standardowe pozycjonowanie polega na poprawie pozycji wybranej witryny w wynikach wyszukiwania, bez zwracania uwagi na lokalizację potencjalnie zainteresowanego internauty, podczas gdy lokalne obejmuje głównie frazy kluczowe zawierające nazwę miasta, regionu lub całego województwa. Z tego względu działania pomiędzy tymi dwiema formami pozycjonowania nieco się różnią. Frazy kluczowe w pozycjonowaniu lokalnym wyglądają mniej więcej tak:

 • fryzjer Warszawa,
 • sklep komputerowy Poznań,
 • meble Wrocław,
 • serwis samochodowy małopolska.

Warto, aby wybrana agencja SEO przeprowadziła pozycjonowanie w prawidłowy sposób, zgodny z bieżącymi wymogami firmy Google. Wiele początkujących firm działających w branży pozycjonowania stawia na szybkie, lecz także nie do końca bezpieczne działania, które mogą dać efekt odwrotny do zamierzonego i pogorszyć pozycję witryny lub spowodować jej usunięcie z listingu przez algorytm Google. Dobre, godne zaufania agencje SEO realizują działania na nowoczesnych narzędziach, przeprowadzają szereg szkoleń i na bieżąco wprowadzają usprawnienia w swoim planie działań.

Jak zrealizować pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to niezwykle trudny, wymagający i skomplikowany proces, który przebiega w etapach. Wszystkie kroki i rozwiązania są nastawione na spełnienie bieżących wytycznych algorytmu Google, który definiuje przydatność wybranej strony pod konkretnymi frazami kluczowymi. Agencja SEO powinna wprowadzić dane kontaktowe i ogólny zarys danego sklepu lub punktu w postaci wizytówki w Google Moja Firma, stworzyć plan działania, a także przeprowadzić optymalizację witryny pod kątem nasycenia treści frazami kluczowymi i nie tylko. Wszystkie działania SEO powinny być w całości realizowane przez najlepszych pozycjonerów i programistów, a każdy krok powinien być z góry zaplanowany.

Wśród standardowych czynności warto wymienić:

 • działania on-site, w ramach których agencja przeprowadzi szereg czynności na stronie, takich jak optymalizacja kodu źródłowego bądź nasycenie frazami kluczowymi istniejącej treści,
 • działania off-site, które obejmują głównie budowanie bazy linków prowadzących do pozycjonowanej witryny,
 • audyt, który powinien zawsze stanowić pierwszy krok przy pozycjonowaniu, służy do przeprowadzania szczegółowej analizy strony pod kątem jej obecnego stanu.

Fot. Christina @ wocintechchat.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • Agnieszka 28.01.2022

  Pozycjonowanie jest procesem który przynosi wiele korzyści dla strony która z niego korzysta. Po wpisaniu w wyszukiwarkę np. seo agencja Poznań pojawi się mnóstwo wyników, z których trzeba wybrać tylko jedną agencje, w sieci można znaleźć wiele wskazówek i poradników jak wybrać agencje aby współpraca z nią była udana.

 • Kamila 18.02.2022

  Zgodzę się, ze wszystkimi czynnościami, które zostały wymienione, a które powinna realizować współpracująca z nami agencja. Dodam jednak od siebie, na podstawie i dobrych i złych doświadczeń, że ważne jest, aby agencja cię słuchała i starała się dostosować, a nie przyćmić naszą wizję. Ostatecznie agencji poszukiwałam przez 3 miesiące i od niedawna towarzyszy mi agencja sxo https://sxo.pl/. Co prawda w moim przypadku dostosowywanie strony, nie opierało się wyłącznie na miejscu działania firmy, jednak w ofercie agencji, również oferta lokalna jest dostępna 😁

Rekomendowane
Jak zamontować taśmy LED w domu?
Jak zamontować taśmy LED w domu?
Taśmy LED to od dłuższego czasu jedne z chętniej wybieranych rodzajów oświetlenia dodatkowego. I nic dziwnego! Za ich pomocą można nawet najprościej urządzony pokój zamienić w nowoczesne, oryginalne wnętrze.
Jak zrobić domek dla pszczół?
Jak zrobić domek dla pszczół?
Jak zrobić domek dla pszczół murarek? Nie jest to wcale trudne.
Planujesz remont domku letniskowego? O tym powinieneś pamiętać
Planujesz remont domku letniskowego? O tym powinieneś pamiętać
Myślisz o kupnie i remoncie domku letniskowego, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz na co zwrócić uwagę, podczas planowania modernizacji domu rekreacji indywidualnej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.
Ostatnie wpisy