Polecamy
Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?
Jak promować swój dom i ogród?

Dlaczego powinieneś pozycjonować lokalnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew pozorom z efektywności i skuteczności pozycjonowania mogą skorzystać nie tylko firmy działające wyłącznie on-line, lecz także stacjonarne sklepy i punkty usługowe. W ich przypadku jednak liczy się dobra widoczność wyłącznie wśród osób, które poszukują konkretnego towaru lub usługi w jednym wybranym rejonie, mieście bądź województwie. Pozycjonowanie lokalne jest doskonałym sposobem na zwiększenie liczby realnych klientów i podniesienie popularności własnego biznesu na tle innych.

Główne założenia pozycjonowania lokalnego

Standardowe pozycjonowanie polega na poprawie pozycji wybranej witryny w wynikach wyszukiwania, bez zwracania uwagi na lokalizację potencjalnie zainteresowanego internauty, podczas gdy lokalne obejmuje głównie frazy kluczowe zawierające nazwę miasta, regionu lub całego województwa. Z tego względu działania pomiędzy tymi dwiema formami pozycjonowania nieco się różnią. Frazy kluczowe w pozycjonowaniu lokalnym wyglądają mniej więcej tak:

 • fryzjer Warszawa,
 • sklep komputerowy Poznań,
 • meble Wrocław,
 • serwis samochodowy małopolska.

Warto, aby wybrana agencja SEO przeprowadziła pozycjonowanie w prawidłowy sposób, zgodny z bieżącymi wymogami firmy Google. Wiele początkujących firm działających w branży pozycjonowania stawia na szybkie, lecz także nie do końca bezpieczne działania, które mogą dać efekt odwrotny do zamierzonego i pogorszyć pozycję witryny lub spowodować jej usunięcie z listingu przez algorytm Google. Dobre, godne zaufania agencje SEO realizują działania na nowoczesnych narzędziach, przeprowadzają szereg szkoleń i na bieżąco wprowadzają usprawnienia w swoim planie działań.

Jak zrealizować pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to niezwykle trudny, wymagający i skomplikowany proces, który przebiega w etapach. Wszystkie kroki i rozwiązania są nastawione na spełnienie bieżących wytycznych algorytmu Google, który definiuje przydatność wybranej strony pod konkretnymi frazami kluczowymi. Agencja SEO powinna wprowadzić dane kontaktowe i ogólny zarys danego sklepu lub punktu w postaci wizytówki w Google Moja Firma, stworzyć plan działania, a także przeprowadzić optymalizację witryny pod kątem nasycenia treści frazami kluczowymi i nie tylko. Wszystkie działania SEO powinny być w całości realizowane przez najlepszych pozycjonerów i programistów, a każdy krok powinien być z góry zaplanowany.

Wśród standardowych czynności warto wymienić:

 • działania on-site, w ramach których agencja przeprowadzi szereg czynności na stronie, takich jak optymalizacja kodu źródłowego bądź nasycenie frazami kluczowymi istniejącej treści,
 • działania off-site, które obejmują głównie budowanie bazy linków prowadzących do pozycjonowanej witryny,
 • audyt, który powinien zawsze stanowić pierwszy krok przy pozycjonowaniu, służy do przeprowadzania szczegółowej analizy strony pod kątem jej obecnego stanu.

Fot. Christina @ wocintechchat.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • Agnieszka 28.01.2022

  Pozycjonowanie jest procesem który przynosi wiele korzyści dla strony która z niego korzysta. Po wpisaniu w wyszukiwarkę np. seo agencja Poznań pojawi się mnóstwo wyników, z których trzeba wybrać tylko jedną agencje, w sieci można znaleźć wiele wskazówek i poradników jak wybrać agencje aby współpraca z nią była udana.

 • Kamila 18.02.2022

  Zgodzę się, ze wszystkimi czynnościami, które zostały wymienione, a które powinna realizować współpracująca z nami agencja. Dodam jednak od siebie, na podstawie i dobrych i złych doświadczeń, że ważne jest, aby agencja cię słuchała i starała się dostosować, a nie przyćmić naszą wizję. Ostatecznie agencji poszukiwałam przez 3 miesiące i od niedawna towarzyszy mi agencja sxo https://sxo.pl/. Co prawda w moim przypadku dostosowywanie strony, nie opierało się wyłącznie na miejscu działania firmy, jednak w ofercie agencji, również oferta lokalna jest dostępna 😁

Rekomendowane
Jak usunąć naklejki ze szkła? Sprawdzone sposoby!
Jak usunąć naklejki ze szkła? Sprawdzone sposoby!
Naklejki na szkle, które nie powinny się tam znajdować, nadają się tylko do usunięcia! Tylko jak to zrobić?
Skuteczne metody na utrzymanie porządku w garażu – praktyczne wskazówki
Skuteczne metody na utrzymanie porządku w garażu – praktyczne wskazówki
Odkryj sprawdzone sposoby na utrzymanie czystości i porządku w garażu. Zastosuj praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci efektywnie zorganizować przestrzeń i zaoszczędzić czas.
Co ile wymieniać olej w samochodzie?
Co ile wymieniać olej w samochodzie?
Masz swój własny samochód? Przeczytaj, co ile kilometrów należy wymieniać olej w silniku.
Ostatnie wpisy