Polecamy
DIY: Stroik na igły i nici
DIY

DIY: Stroik na igły i nici

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas ma w swoim domu kilka igieł i pojedyncze kolory nici walające się tu i ówdzie. Niestety praktycznie zawsze, nie możemy ich znaleźć, kiedy są potrzebne, albo sposób, w jaki je przechowujemy, nie należy do tych z gatunku estetycznych, dlatego upychamy je gdzieś w odmętach szafek czy szuflad. Dziś pomożemy Wam coś na to zaradzić.

Estetyczny pojemnik do przechowywania igieł i nici DIY

To pomysł w zgodzie z zasadą less waste, gdzie do wykonania estetycznego pojemnika do przechowywania przyborów do szycia wykorzystamy stary słoik. Oprócz niego potrzebny nam będzie kawałek materiału, gorący klej, wstążka i kawałek gąbki lub wata. Środek słoika lub jego szyjkę przewiąż wstążką i zawiąż kokardę. Do nakrętki słoika gorącym klejem przytwierdzamy gąbkę lub zwiniętą w kulkę watę, przykrytą materiałem — będzie to poduszeczka, w którą będziesz mógł swobodnie wbijać igły i szpilki. W tym celu dobrze się też sprawdzi kawałek filcu. Całość możesz ozdobić dekoracyjnym sznurkiem czy wstążką. Jeśli nie chcesz, żeby słoik był przezroczysty, możesz pokryć go farbą w sprayu lub użyć techniki decoupage. Do środka schowasz pojedyncze szpulki nici i małe nożyczki i gotowe!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaplanuj klimatyzator przed remontem
Zaplanuj klimatyzator przed remontem
Dobór typu urządzenia warto przemyśleć pod kątem rodzaju, wielkości pomieszczenia a także funkcji.
O co warto wzbogacić swoją kolekcję ubrań?
O co warto wzbogacić swoją kolekcję ubrań?
Kolekcja ubrań powinna być bogata w elementy nie tylko atrakcyjne estetycznie, ale także ponadczasowe i funkcjonalne.
DIY: Opaska do włosów z kwiatami
DIY: Opaska do włosów z kwiatami
Lekka, dziewczęca, ukwiecona – tak można opisać minimalistyczną opaskę do włosów, która jest hitem w tym sezonie. Co więcej, taką opaskę z łatwością wykonasz sama! Sprawdź jak.
Ostatnie wpisy