Polecamy
Czy warto kupić pulsoksymetr?
ProfilaktykaUroda i zdrowie

Czy warto kupić pulsoksymetr?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niewielkie urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi w domu to właśnie pulsyksometr. Sprawdź czy warto go zakupić!

Jak z niego korzystać?

Jeżeli chcesz przystąpić do badania, zwróć uwagę, aby palec był wsunięty do końca urządzenia, a paznokcie były czyste i niepomalowane. Lakier na paznokciu może zaburzać odczyt z urządzenia. W środku urządzenia umieszczone jest światełko, które musi być na wysokości paznokcia.

Ważne też jest, aby ręka z której pobierasz krew, była ciepła. Przy chłodnej ręce gorzej przepływa krew i badanie może okazać się trudniejsze.

Na jakiej zasadzie działa?

Zasady działania pulsoksymetru są proste i pozwalają wykonać badanie w niemal każdych warunkach. Praca urządzenia polega na sprawdzeniu saturacji czyli wysycenia krwi tlenem. Urządzenie wydaje sygnały stałe i pulsujące, które opisują pulsującą krew tętniczą. Na podstawie pomiaru możesz obliczyć stopień nasycenia hemoglobiny tlenem. Może on również posłużyć do wykonywania pomiaru tętna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie usunąć kamień nazębny?
Jak skutecznie usunąć kamień nazębny?
Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym wraz z systematycznym czyszczeniem zębów.
Jak wybrać dobry zlewozmywak?
Jak wybrać dobry zlewozmywak?
Stoisz przed wyborem zlewozmywaka, który będzie pasował do Twojej kuchni i Twoich wymagań? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Projektowanie wnętrz z profesjonalistą, czyli o tym, dlaczego warto zdecydować się na pomoc architekta
Projektowanie wnętrz z profesjonalistą, czyli o tym, dlaczego warto zdecydować się na pomoc architekta
Zmiana wyglądu naszego mieszkania to ważna decyzja, której skutki odczujemy na co dzień. Projektowanie wnętrz z profesjonalistą może być kluczowym elementem, który przekształci nasze pomieszczenia w przestrzeń spełniającą nasze marzenia.
Ostatnie wpisy