Polecamy
7 pomysłów na walentynki – jak spędzić ten dzień?
Porady domoweŚwięta i uroczystości

7 pomysłów na walentynki – jak spędzić ten dzień?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób uważa walentynki za komercyjne święto, które jest niepotrzebne i pełne tandetnych ozdób. Jednak wciąż spora grupa ludzi deklaruje, że celebruje ten dzień i spędza go w wyjątkowy sposób. W niniejszym tekście podpowiadamy, jak spędzić święto zakochanych, aby był to wspaniały i niezapomniany czas w roku. 

Nie masz pomysłu, jak spędzić tegoroczne walentynki? Jednak nie chcesz, żeby był to kolejny wieczór, kiedy oglądacie seriale na Netfixie i zamawiacie jedzenie na wynos? Spokojnie! Przygotowaliśmy 7 wspaniałych pomysłów na walentynki, które są zabawne, słodkie i na pewno zbliżą Was do siebie. 

Jak spędzić walentynki w niebanalnym i wyjątkowym stylu?

1. Lekcja gotowania 

Świetnym sposobem na spędzenie walentynek jest wybranie się na zorganizowane warsztaty kulinarne. To znakomity sposób, aby pokazać swoją kreatywność i sprawdzić umiejętność współpracy. Dodatkowo można nauczyć się przygotowywać ciekawe dania, często egzotyczne i pochodzące z dalekich krajów. Nie ma gotowania bez lampki dobrego wina, która tylko uświetni ten czas. Nagrodą będzie oczywiście wspólne próbowanie przygotowanych potraw. 

2. Pójście na koncert

Wspaniałym sposobem na spędzenie święta zakochanych w niezapomniany sposób jest wybranie się do klubu, w którym grana jest uwielbiana przez Was muzyka lub taka, której jeszcze nie znacie. Genialnie jeśli uda się Wam posłuchać koncertu na żywo, takie doświadczenie jest znakomitą rozrywką. Sprawdź, czy w Twoim mieście nie ma klubu jazzowego lub filharmonii, w których nigdy nie byliście. 

3. Rozpalenie ogniska 

Walentynki są obchodzone 14 lutego, jest to więc praktycznie środek zimy. Jeśli kochacie naturę oraz przebywanie na świeżym powietrzu, romantycznym rozwiązaniem będzie wspólne rozpalenie ogniska. Należy jednak wybrać miejsce do tego przeznaczone, rozpalenie ogniska w lesie może skończyć się mandatem.

Możecie przygotować przekąski, pianki do pieczenia nad ogniem i termos z ciepłą herbatą. To będzie niezapomniany wieczór, który na długo zostanie w Waszej pamięci. 

4. Wybranie się na lodowisko 

Osoby, które kochają sport i aktywne spędzanie czasu, na pewno będą zachwycone randką na lodowisku. W czasie zimy w wielu miastach rozstawione są lodowiska na rynkach czy dużych placach. Zwykle gra tam fajna muzyka i jest mnóstwo kolorowych światełek, dlatego warto wybrać się tam, jak już zapadnie zmrok. Po szaleństwach na lodzie można wypić gorącą czekoladę lub kakao. 

5. Odwiedzenie escape roomu 

Dla fanów rozwiązywania zagadek kryminalnych idealnym sposobem na walentynki będzie odwiedzenie escape roomu, czyli pokoju pełnego łamigłówek, poszlak i tajemnic. Aby organizatorzy wypuścili Was z przygotowanego tak pomieszczenia, musicie złamać kod, rozwiązać sprawę lub znaleźć coś ukrytego.

To znakomita forma rozrywki zwłaszcza dla par, które potrafią działać w zespole i niestraszna jest im presja czasu. Warto wybrać się tam z inną znajomą parą, im więcej osób do rozwikłania zagadki, tym weselej. 

6. Degustacja wina 

Ciekawym sposobem na niebanalne spędzenie czasu jest udział w degustacji wina lub piwa. To wydarzenie zorganizowane przez znawców najlepszych trunków pozwoli Wam zabawić się w koneserów wina. Degustacja często jest połączona z kolacją i daje możliwość poznania wielu ciekawych osób. Często na takiej imprezie można posłuchać wykładu sommeliera, który przybliży sztukę degustacji i podpowie, jak nauczyć się wybierać wino, aby pasowało do serwowanych potraw i okoliczności. 

7. Pokazanie swoich ulubionych miejsc w mieście 

Ciekawym sposobem na spędzenie czasu w walentynkowy wieczór, zwłaszcza jeśli nie chcecie wydać fortuny na wystawną kolację, jest wybranie się na spacer po mieście.

Możecie kupić duży kubek kawy na wynos i spacerować po ulubionych uliczkach i zakamarkach. To też idealny czas na pokazanie, które miejsce jest dla Was wyjątkowe, czy macie z nim miłe wspomnienia. To też wspaniała okazja do skorzystania z atrakcji turystycznych, na które zazwyczaj nie macie czasu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*