Polecamy
8 nowoczesnych gadżetów do kuchni – musisz to mieć!
GotowaniePorady domowe

8 nowoczesnych gadżetów do kuchni – musisz to mieć!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gadżety i nowoczesne akcesoria kuchenne pomagają w przygotowywaniu codziennych posiłków oraz napojów. Znacznie skracają czas pobytu w kuchni, sprawiając, że prozaiczne czynności stają się dużo łatwiejsze. Niektóre z nich pomagają w lepszej organizacji miejsca w małych pomieszczeniach. 

  1. Zestaw samoostrzących się noży

Noże to wymagane elementy w kuchni. Dobrze jeśli są naostrzone i precyzyjnie tną. Niestety, zwykle lubią się szybko tępić, a co za tym idzie, często są mało wydajne, denerwując tym samym użytkujących. Na szczęście powstały takie, które same się ostrzą! Należy jedynie wybrać komplet noży umieszczony w samoostrzącym się bloku. Ten nowoczesny gadżet sprawi, że tępe noże przestaną być problemem. 

Jak to działa? Nóż, w momencie, gdy zostanie odłożony do odpowiedniego otworu w bloku, będzie ostrzony. Miejsca na noże wyposażone są w kamienie pełniące funkcję ostrzałki. 

  1. Grawitacyjny młynek do przypraw

O tym, że przyprawy najlepiej smakują świeże, na chwilę przed zmieleniem, wie każdy. Wówczas ich smak jest najintensywniejszy. Grawitacyjny młynek do przypraw to ciekawe akcesorium będące alternatywą dla zwykłego młynka. W momencie, gdy gadżet zostanie odwrócony o 180 stopni, sam zaczyna mielić przyprawy. Nie wymaga używania przycisków lub przekręcania górnej części. Aby przestał, należy go po prostu odwrócić do pozycji wyjściowej. 

  1. Kawiarka ze spieniaczem do mleka

Lubisz świeżo parzoną kawę, jednak nie masz miejsca na ekspres? Kawiarka ze spieniaczem do mleka stanowi odpowiedź na tę potrzebę. Nie tylko robi idealne espresso, ale i spienia do niego mleko. Teraz pyszna kawa jest w zasięgu Twojej ręki! 

  1. French press z młynkiem do kawy

Lubisz kawę prosto z french pressu? Powszechnie wiadomo, że najlepsza powstaje ze świeżo zmielonych ziaren. French press z młynkiem do kawy to urządzenie 2 w 1. Zajmuje dużo mniej miejsca niż dwa akcesoria, do tego jest dużo bardziej praktyczne. Samodzielne mielenie kawy nie będzie już problemem. 

  1. Zestaw garnków z odpinaną rączką

To kategoria nowoczesnych gadżetów przeznaczona dla miłośników gotowania. Są to akcesoria zdecydowanie usprawniające czynności wykonywane w kuchni. Klasyczne garnki są wyposażone w uchwyty z tworzyw sztucznych. Służą więc jedynie do gotowania potraw na kuchence lub płycie indukcyjnej. Z kolei garnki z odpinaną rączką są uniwersalne. Można w nich gotować, a po odpięciu rączek służą do zapiekania potraw. Nie występuje ryzyko, że plastikowy element stopi się pod wpływem wysokiej temperatury. 

  1. Silikonowe gadżety do kuchni

Klasyczne kuchnie pełne są silikonowych gadżetów. W końcu wiele akcesoriów używa się niemal codziennie podczas podstawowych czynności. Z elastycznego tworzywa sztucznego  zrobione są formy do ciast, trzepaczki czy łyżki do mieszania składników. Tutaj zaś przedstawiamy silikonowy obierak do czosnku. Jest to niepozorne akcesorium o kształcie rurki. Do niej wrzuca się ząbek, a następnie roluje się ją na płaskiej powierzchni. Dzięki temu skórka sama odejdzie, czosnek zostanie obrany, a intensywny zapach nie będzie się unosił wokół. 

  1. Karafka z wyciskaczem do soku

To kolejny niezwykle ciekawy gadżet do kuchni. Na górze karafki umieszczony jest wyciskacz doskonale przylegający do wylewki. Z jego pomocą w łatwy sposób można wycisnąć sok wprost do naczynia. Zrobienie świeżego soku lub wody z cytryną nigdy nie było prostsze. To akcesorium niezwykle łatwe w użytkowaniu. Nie ma zbyt wielu elementów do mycia, a podczas wykonywania czynności nie robi się zbędny bałagan. Do zestawu z karafką dołączony jest tłok wyciskający pełniący funkcję korka. 

>> Zobacz też: Czego potrzeba do sushi?

  1. Chlebak z deską do krojenia

Akcesorium, które powstało z połączenia deski do krojenia i chlebaka. Niezwykle pomaga w organizacji kuchennej przestrzeni. Całość ma kształt prostokąta, w środku jest miejsce na bochen chleba, a przykrywkę stanowi deska wykonana z drewna. Problem z jej poszukiwaniem zostaje raz na zawsze rozwiązany. Chcąc zrobić kanapki, wszystko ma się pod ręką. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykończyć mieszkanie w stylu boho?
Jak wykończyć mieszkanie w stylu boho?
Marzy Ci się wykończenie mieszkania w stylu boho? Koniecznie zapoznaj się z tekstem i uwzględnij przedstawione tu wskazówki w swoim projekcie!
Sklep elektryczny w Lublinie – po czym poznać najlepszy?
Sklep elektryczny w Lublinie – po czym poznać najlepszy?
Po czym można poznać sklep elektryczny w Lublinie, który zasługuje na miano najlepszego?
Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?
Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?
Energia elektryczna to jedna z tych rzeczy, bez której nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Kiedy dochodzi do awarii prądu zamiera cały dom.
Ostatnie wpisy