Polecamy
Zalety ogrzewania podłogowego
Technologie

Zalety ogrzewania podłogowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie to ważna część każdego domu. Jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Zobacz, jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe. 

Kurz się nie unosi

Większość ciepła ogrzewanie podłogowe przekazuje przez promieniowanie. Dzięki temu nie powstaje ruch powietrza jak w przypadku zwykłego ogrzewania. Temperatura powierzchni grzewczej to jest podłogi, jest bardzo niska i wynosi 22-26 stopni, co także przyczynia się do mniejszej niekorzystnej cyrkulacji powietrza. Te cechy ogrzewania podłogowego powodują, że krążenie kurzu w powietrzu jest minimalne. Ponadto nie następuje także przypiekanie kurzu. 

Oszczędność energii 

Komfort cieplny podnosi ciepła podłoga. Dzięki temu można obniżyć temperaturę powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu nawet o 2 stopnie. To z kolei może przyczynić się do oszczędności w zużyciu energii dochodzącej nawet do 12% rocznie.

Większa wilgotność 

Jeśli w pomieszczeniu panuje niższa temperatura, automatycznie wilgotność względna jest wyższa. Sprawia to, że przebywając w takim pomieszczeniu ty oraz inni domownicy będą mieć lepsze samopoczucie. 

Rozkład temperatury 

Dla twojego organizmu najkorzystniej jest, gdy wyższa temperatura panuje przy podłodze, a niższa na poziomie głowy. Właśnie wtedy będziesz odczuwać komfort cieplny, a twoje samopoczucie na pewno będzie dużo lepsze. Tak właśnie układa się temperatura przy ogrzewaniu podłogowym, co jest jej niepodważalnym plusem.

Równie istotną rzeczą przy ogrzewaniu podłogowym jest fakt, że ciepło oddawane jest równomiernie po całej podłodze. Ma to ogromne znaczenie, w szczególności w pomieszczeniach o dużej powierzchni takich jak hol czy pokój dzienny.

Estetyka wnętrza 

Cała instalacja ogrzewania jest w całości schowana pod podłogą. Dzięki temu nie ma widocznych żadnych elementów grzejnych, co daje większe możliwości aranżacji wnętrza. Jest to istotne w momencie planowania przestrzeni podokiennej, która jest zarezerwowana przez grzejnik w tradycyjnym ogrzewaniu.

Jeśli wybierzesz ogrzewanie podłogowe, zaplanuj układ rur na całej powierzchni podłogi. Meble zaś wybieraj na nóżkach i nie ustalaj ich układu na całe życie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę https://ciepla-podloga.pl/, na której znajdziesz więcej szczegółowych informacji. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prać puchową kurtkę?
Jak prać puchową kurtkę?
Kurtka puchowa to must have na zimę. O puch trzeba dbać, aby zachował swoje właściwości termoizolacyjne. Nie wiesz jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?
Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?
Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacze i na jakich technologiach się skupić.
Baldachim nad łóżkiem – zobacz najciekawsze domowe sposoby!
Baldachim nad łóżkiem – zobacz najciekawsze domowe sposoby!
Zastanawiasz się, jak zamontować baldachim nad łóżkiem? Podpowiadamy najlepsze sposoby!
Ostatnie wpisy